امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : ایا از کار کرد این قدم می ترسم ترس من از چیست ؟
جستجو گرانه و بی باکانه 

سوال 5 : ایا از کار کرد این قدم می ترسم ترس من از چیست ؟ 
پاسخ
ترس از درد کشیدن ، یاداوری رنجش ها و ترس ها ی گذشته ، ترس از روبرو شدن با خودم و حق به جانبی که دارم ، ترس از برملا شدن خودم برای خودم و دیگران ، ترس از گم نامی و قضاوت کردن ، ترس از خود کم بینی و گناه و خجالت
پاسخ
 [b]بله می ترسم ترس من : نگاه راهنما بعد از این قدم به من چگونه است نتوانم از عهده این قدم بر بیایم می ترسم که شهامت کافی برای کارکرد این قدم نداشته باشم و گیر کنم این تراز نامه ممکن است دست من را رو کند و و خیلی از ابزار های که سالهاست با ان زندگی کرده ام و پشت انها قایم شده ام را از من بگیرد و دیگر نتوانم از انها استفاده کنم

ترس از دست دادن چیزهای که سالهاست به انها وابسته هستم ترس از دست دادن لذت انتقام چند رنجش
ترس از روبرو شدن با
خود واقعی ام و اینکه نتوانم خودمن را در این فرایند تحمل کنم
ترس از اینکه بعد از این تراز نامه نتوانم به بعضی از رفتارهایم که هنوز هم لذت بخش است ادامه دهم از سن پاکی و کارهای که در بهبودی کرده ام می ترسم
پیام سوال :اگر واقعا احساس ترس داریم این چیز طبیعی است و ما باید در این قدم اجازه ترسیدن را به خود بدهیم چون می خواهیم از روی مهمترین مانع زندگی خود بپریم پس نیاز داریم که این ترس را به مشارکت بگذاریم به راهنما نزدیک شده و در مورد دعا کنیم
[/b]
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ssaeedg ، ناظر9 ، AMAN56
در اینکه ریشه بیماریم ترسه شکی نیست به خصوص ترس از شکست مجددو لغزش مواد چون دیگر اعضا ترس رو به من القا میکردند و میگفتند اگر این قدمو کار نکنی دوباره مصرف رو شروع میکنی منم از این قائده مستثنی نیستم اما چون تعریف های قدم چهارم رو زیاد شنیده بودم و میگفتن بعد از کار کردن این قدم روی ابرهای صورتی صورتی پرواز میکنی و چیزهای دیگه منم که تحقیر های مواد رو با تمام سلولهای بدنم لمس کرده بودم تا بحال سه مرتبه این قدمو لیست و کار کردم ...
پاسخ
من به عنوان یک معتاد دوست دارم که
همیشه بسته زندگی کنم وتقصیرها واشتباهات را به گردن دیگران بیندازم.ازواقعیات وخودم فرار می کنم ،ترس دارم که خود واقعیم برای دیگران آشکارشود  ، ترس دارم که دروغهای زندگیم آشکارشوند ، ترس ازخراب شدن شخصیت ساخته شده ازخودم دربرنامه ،ترس ازبرملا شدن چیزهایی که خودم حاضرنیستم به آنهافکرکنم ، ترس ازاینکه بفهمم که چقدر بیمارم وترس ازاینکه نتوانم این قدم راکارکنم ومتوقف شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر9 ، AMAN56
در سوال یک به بعضی از ترسهام اشاره کردم.
پاسخ
خیر ترسی ندارم کاملا تسلیم اصول بزنامه هستم و ایمان نویافته ام در قدمهای قبلی رشد کرده و تمایل دارم با مسایلی که مرا ازار میهد روبرو شوم تا به خود واقعی ام نزدیک تر شوم چون به این باور رسیدم هر انچیزی که از تازیکی های وجودم بیاورم بیرون و نور به ان بتابد از بین خواهد رفت و شاهدان عینی در انجمن دارم که با کارکرد قدمها به ازادی و ذهایی رسیدنند ..
پاسخ
زیربنای خودداری کردن ازهرعملی ترس است.
هرکجاناصادقی میکنم میترسم.
درحالی که این قدم احتیاج به صداقت دارد.
ازاقرارهای جدیدمیترسم باتوجه به داشتن راهنما،رهجو وجلسه رفتن .
ازقضاوت ها ومقایسه شدن میترسم .
ترس ازدست دادن وابستگی هادارم مثل سیگار
اززیربارمسئولیت فرار میکنم
پاسخ
اول ببینم قدم ۴ قراره چکاری برای من انحام بده قراره من دیگه با نفرت زندگی نکنم قراره من ایدال جنسیمو شناسایی کنم قراره من ترس های بی جهت رو کنار بزارم و اینها همگی باعث دردهای اضافی من هستن اینجا اگه من بپذیرم ازادی رو کسب میکنم ترسی درکار نیست ولی من زوم کردم روی اینکه اگه من خود واقیعمو برملا کنم دیگران از من میترسن ولی دیگرانی که من قراره با انها اعتماد کنم قبلتر از من این اشکار سازی رو کردن و قضاوتی در مورد من ندارن
واقعا من امروز میگم ترسی ندارم
پاسخ
ترس ازروبروشدن با خودواقعیم ترس ازاین دارم که برخلاف ظاهرم هیولایی دردرونم باشدکه کاملا برعکس من باشدولی برای اینکه بتوانم درمسیر بهبودی باشم بایدبااین ترسها روبرو شوم وبتوانم درون وبیرونم رایکی کرده تابتوانم تعهدخودرابه بهبودی نشان بدهم
پاسخ
با سلام....
ترس از شکسته شدن گمنامی ، ترس از اینکه خیلی وقتها به دروغ گفتم حالم خوب است و مشکلی ندارم ، ترس از اینکه مدتها بخاطر داشتن رنجش به خودم مجوز میدادم با طرف هرجوری که دلم میخواد رفتار کنم ، ترس از اینکه از عادتها و رفتارهای خودم آگاه شوم که هیچگونه ربطی به جامعه ، قانون ، حکومت و غیره نداشت و من سالها با این دست آویزها هرجور که دلم خواست با مردم رفتار کردم ، میترسم نیمه راه قدم چهار دچار خود فریبی و راهنما فریبی و دیگران فریبی شوم.
یکی از ترسهایم اینستکه نسبت به رفتاری آگاه شوم و نتوانم برایش کاری بکنم (رابطه).
آیا شهامت روبرو شدن و قبول کردن اشتاباهاتم را دارم؟ از تسلیم،رها کردن و سپردن میترسم.

تجربه راهنما و دیگر اعضاء نشان میدهد آزادی و رهایی که بعداز فرایند قدم چهارم برایم بوجود میاید بمراتب بزرگتر از آنچیزی ست که من فکر میکنم. 
پاسخ
بله – ترس ازاینکه خوددرونم هیولایی باشدکه اصلاباظاهرمن یکسان نباشد ودردرونم کینه ورنجش هایی باشدکه باعث صدمه به خودم یادیگران شود. ترس ازقضاوت شدن ،ترس ازعذاب وجدان بخاطر خسارت هایی که درگذشته به دیگران زده ام ،ترس از لغزش باالکل یامواددیگروترس ازشکست دربرابرنقص هایم
پاسخ
سلام
بیشتر ترس من از افشاء شدن رازهایم است.در وهله بعد ترس از قضاوت و مورد سرزنش قرار قرار گرفتن.البته بعد از خواندن قدم ۴ کل ترس هایم فرو می ریزند.
پاسخ
--اصل روحانی شهامت باعث میشه تادست به قلم شم یادمون باشه ترسهابازدارنده ومانع رشدوتغییرات ماهستنداگرشناسایی نشوند.ترس من از نداشتن صداقت درکارکردن این قدم وروشدن بی صداقتی هاوترس ازنداشتن شهامت وناصادقانه جواب دادنه ترس از تغییرات وازدست دادن لذت هامه ترس ازفاش شدن روابط جنسی ناسالم ونادرستمه وسوءاستفاده کردن دیگران از روابطم وترس ازبی آبرویی وبدنام شدن وقضاوت دیگران ترس ازنیمه تمام گذاشتن این قدم ودردکشیدن ومهمتراینکه نتونم نقش خودموپیداکنم ونتونم خودموقبول کنم ترس من همون ریشه بیماری منه من نباید ازترسیدنم احساس گناه کنم ویا خجالتزده بشم واین احساسات نبایدجلوی اقرارصادقانه ونوشتن ترازنامه هاموبگیره قدم 4دقیقا روی همین احساسات کارمیکنه تازیربناهاروپیداکنه بیشترمواقع ترسهای شناسایی نشده ما سدراه شفافیت ترازنامه هاوکارکردن این قدم میشه زیربنای بیشترین ترس من معرفی نادرست وترسناک قدم 4توسط دیگران بوده است?
پاسخ
سوال 5 : ایا از کار کرد این قدم می ترسم؟ترس من از چیست ؟(قدم۴)
 ترس یه مسأله شخصی است و بیشتر بخاطر ضعف ایمان و عدم آگاهی می باشد .
در اینجا ترس من هم میتونه  بخاطر  پیش داوری و ناشناخته ها باشد و هم برعکس ترس از شناخته هایی که در مورد  این قدم از زبان دیگران شنیده ام باشد .
در کل غیرطبیعی نیست، اگر که مقداری ترس هم داشته باشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نه هیچ ترسی ندارم شایدباراول درگیرترس میشدم
ولی چون چندباراین قدموکارکردم ومنافعشو
دیدم ترس ندارم گاهی تنبلی میکنم وبنظرم
میادبسه دیگه ولی بهرحال من ازقدم چهار
لدت ورهایی روحس میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا
سلام
 هر چیزی نسبت به ان شناختی نداشته باشم ترس ایجاد می کند اما پس از این که متوجه شدم ترسی در این قدم نیست برای بهتر زندگی کردن ان را کار کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
درواقع گاهی بله گاهی خیرمنافعشودیدم ازادیشوچشیدم اماتنبلیم خودش گاهی گریبان میگیره گاهی ترس ازتکرارواشوبهای ازیادرفته ترس ازبهم ریختن فکری شدن ارامش ازدست دادن قضاوت شدن و
مسایل اینجوری گاهی برام وجودداره ولی تاحالاکه توبرنامه هیچ ترسی نتونسته متوقفم کنه اقرارش کردم وقدمهارااونجکرکه توتوانم بوده انجام دادم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان