امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 : از چه ابزارهایی جهت انکار احساسات واقعی خود استفاده می کردم ؟
سوال 23 : از چه ابزارهایی جهت انکار احساسات واقعی خود استفاده می کردم ؟
پاسخ
قضاوت کردن - کنترل کردن - غیبت کردن - تمرکز کردن بر روی نواقص دیگران - مسخره کردن - انتقام - پرخوری - افراط کردن در روابط جنسی - خشم و عصبانیت و پرخاشگری - رفتن به مسافرتهای تکراری - بصورت افراطی کار کردن و به پول فکر کردن - بکارگیری الفاظ زشت - از طریق بی تفاوتی و تنیلی - سرزنش کردن دیگران - خود خوری کردن - از طریق حق به جانب بودن
پاسخ
با استفاده از یک عامل بیرونی مثل (مواد مخدر الکل سیگار سکس پول و سایر مختل کننده هواس )- نپذیرفتن ان احساس ها دوری کردن و تجربه نکردن انها و فرار از انها و سعی در خفه کردن انها فراتر از موقعیت و تنهای را انتخاب کردن استفاده از نژاد و قومیت و ملیت و جنسیت و یا سن و سال ماسک زدن و ظاهر سازی سکوت در مقابل احساساتم و ریختن در خود و خفه کردن انها با شوخی کردن و خند و لودگی و مسخره بازی با تمسخر دیگران و عیب جویی دیگران با پول خرج کردن و تجمل گرایی با رابطه جنسی و افراطی و دوست دختر زیاد توجیه بهانه و قضاوت و غیبت کردن در مورد دیگران گاهی احساسی را با احساس سرکوب می کنم ( مثل ترس را با خشم ) گاهی احساسی را با عملی ( ترس را با داد و بیداد و دعوا یا احساس تنهای و خلاء را با ظاهر و لباس و زیور الات افراطی یا خلاء و تنهایی را با شهوت رانی ) گاهی احساسی را با نقصی پوشش می دهم ( ترس را با غیبت کردن )
 پیام سوال : مهم ترین قسمت احساسات داشتن صداقت در احساسات است
در واقع صداقت در احساسات مهمترین و سخت ترین قسمت قدم چهارم است که من باید ابزار های انکار احساس خود را شناسایی کنم و از روی انها عمل نکنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، داراب م ، ssaeedg ، حـمـیـد ، kakam04
استفاده ازماسک بی تفاوتی وبی خیالی، غوطه ورشدن در افکار، خودمشغولی، پرخوری، مصرف سیگاروموادمخدر، سکس، شهوت رانی، مسخره کردن دیگران، خود آزاری، خودارضائی، پاسوربازی، کلوپ بازی و شب نشینی های افراطی.
پاسخ
نقاب آنچه که نبودم رو می زدم.
ظاهر و باطنم یکی نبود.
پاسخ
ازسکس،خودخوری،دروغ گفتن، فرارکردن،سرعت باماشین?
پرخاشگری،دادوفریادکردن،پرخوری،غیبت وبدگویی،رفیق بازی،مسافرت رفتن،خیال بافی ورویا پردازی،سیگارکشیدن،مظلوم نمایی کردن،ترحم کردن،سواستفاده کردن ازخودودیگران✌️
بلندگوکردن دیگران(جرأت نداری ازخودت بگویی ازدیگران استفاده میکنی)✌️
سانسورکردن خودت،تیپ روحانیت به خودت میگیری ?
هروقت متوجه شدی که نمیتوانی خودت ودیگران رابپذیری درانکارروحانی هستی?
ازدرون خرابی،ازبیرون آرام✌️
پاسخ
با سلام....
تماس نگرفتن با راهنما، و ننوشتن تراز احساسات.

ماشین سواری ها افراطی ، تلویزیون و موسیقی افراطی ، یکی از راههای پر دددسر استفاده از س ک س های افراطی میباشد ، مسخره کردن دیگران ، انتقاد ، فحاشی ، مظلوم نمایی ، جلسه کم رفتن ، به گفته نام یا نوشته دیگران استناد کردن ، چسبیدن به ابزارهای دعا و مراقبه و جایگزین کردن آن بجای حرکت و نوشتن تراز و صحبت کردن در مورد آنها ، وقت خودم یا خانواده ام را به دیگران میدهم ، با خودم بیخودی صحبت و زمزمه میکنم.
انکار احساسات واقعی ما باعث خلق رفتارهای نا سالم میشود.
پاسخ
با قضاوت کردن طرف مقابل ب، باتخریب طرف مقابل وبدگوییی کردن ، با بیشتر پناه بردن به مواد والکل و سیگار، با عصبانیت وپرخاشگری در خانواده ، بازورگویی به افراد ضعیف تر از خودم و.... Heart
پاسخ
ترس از بیان احساسات و در نهایت سکوت

لودگی و تمسخر
انزوا و تنهایی

بی تفاوتی و بی خیالی

گاهی هم با شعر گفتن و کتاب خوندن  Shy
پاسخ
غیبت، تهمت، قضاوت، فرافکنی، فرار از مسئولیت،لودگی، شوخی های بیجا، داستانسرایی غیر واقعی وتحریف ماجرا، توانایی کاذب، و......
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، سالار44 ، omed44 ، فریبرز۶۵
مقایسه خودخوری دیگرازاری سیگار
موادسکس رفیق بازی دعوافحش قهرکردن و....
پاسخ
ازهرابزاری که میشدمثل دروغ سیگارسکس موادالکل قصاوت وکنترل  زدن به بی خیالی قصه بافی فرارازواقعیت گاهیم یک احساسوبایک رفتارسرکوب میکردم مثلاهروقت ناامیدبودم دعواراه میانداختم هروقت شرمنده میشدم توجیح میکردم کارموگاهیم یک احساسوبااحساس دیگه ای له میکردم مثلااحساس خودکم بینیوبانعشگی بامستی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان