امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 38 : چگونه دوستیهای افلاطونی خود را فدا و قربانی روابط رومانتیک کرده ام ؟
سوال 38 : چگونه دوستیهای افلاطونی خود را فدا و قربانی روابط رومانتیک کرده ام ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی1 ، حـمـیـد
به نظر من منظور این سوال اینه که من به خاطر یک رابطه زود گذر یک رابطه صمیمانه و قدیمی را از دست بدهم .

معمو لا من در حفظ حریم ها در روابطم مشکل دارم یا اصلا نمی توانم با دیگران رابطه بگذارم و یا انقدر افراطی با طرف قاطی می شوم که حریم ها و حرمت ها شکسته می شود و در نهایت یا آن رابطه را از دست می دهم و یا از ادامه آن عذاب می کشم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ناظر11
رفاقت قدیمی را فدای رفاقت جدید کردن رابطه با راهنما و یا همسر را فدای یک رابطه لحظه ای و دوست دختر کردن
در بررسی روابط خود متوجه می شویم به علت و ابستگی و فرمان برداری از بیماری و خلاء روحانی همیشه روابط حسنه و افلاطونی خود را فدای روابط لحظه ای می کنیم چون به دلیل سر خوردگی همیشه دنبال روابط احساسی هستیم
انواع روابط : افلاطونی رمانتیک نسبی سببی
روابط افلاطونی
: روابط ریشه دار و مدت دار که بر اساس منطق و چهار چوب مرزها و عشق بلا عوض و رهایی شکل می گیرد
روابط رمانتیک : روابطی که از پس عواطف و احساسات شکل می گیرد و گاهی به روابط جنسی و یا میل و کشش جنسی ختم می شود
در ان توقع وابستگی و کنترل وجود دارد  
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر11
بعضی مواقع در زندگیم یک سری پیشنهاد کاری با شرایط خوبی به من پیشنهاد می دادند اما به خاطر یک لذت آنی آن کاررافدای یک لذت میکردم(روابط رمانتیک) و موقعیت را ازدست میدادم یعنی همان کاریاشغل که زندگیم را از بحران نجات می داد.وخیلی مثالهای دیگه که رابطه رمانتیک رافدای رابطه افلاطونی میکردم وهمین تجربه هایی که دوستان لطف کردن تجربه دادن
پاسخ
سلام
به خاطر نداشتن جذابیت روابط افلاطونی ،ای روابط را فدای روابط رمانتیک میکنم.
و تا وقتی رمانتیک به روابط افلاطونی فکر میکنم این روابط از بین خواهد رفت.
باید با واقعیت به روابط نگاه کنم و توقعاتم را کم کنم 
پاسخ
روابط پاک وبی پیرایه سالم ترین نوع
روابط ما بادیگران هستند که من بعضی
مواقع آنهارافدای روابطی می کردم که
ریشه درترس ولذت جوئی وپیروی ازامیال درونی ام دارد.

باانتخابهای ناصحیح آن روابط رابه
رابطه پست وبی ارزش تبدیل می کردم.

همچنین با داشتن اعتقادات ناسالم
وباورهای غلط والگوهای رفتاری اشتباه
یک رابطه افلاطونی رافدای یک رابطه
رومانتیک می کردم.مثلا دوستی راازروی
عشق انتخاب می کردم اما فشارهایی
مثل ترس و وسوسه باعث می شدند که
آن دوستی رابه سمت سوء استفاده ببرم.

من بخاطر تهیه ومصرف مواد مخدر خیلی ازرابطه هایم را ازدست دادم .
پاسخ
اساس دوستیهای افلاطونی عشق و محبته.

دوستیهای پایدار که با رعایت حریم خصوصی همراه است دوستیهای افلاطونی هستند.
مثل رابطه راهنما و رهجو، رابطه زن و مردی که با هم همکارند، روابط محارم، و هر رابطه ای که در آن سکس و زیرورو کشی ممنوعه رو  رابطه افلاطونی است به نظر شخصی من.
و روابط رومانتیک روابطی که سکس و هوس بر آن حاکمه بر دوستیهای افلاطونی غلبه می کنه و آن گرایش جنسی آن دوستی افلاطونی رو فدای رابطه رومانتیک میکنه.
یا قناعت و انصاف فدای طمع میشه
و یا اینکه منافع شخصی بر منافع جمع ارجحیت پیدا می کنه....

چگونگی این تضاد در بی بندوباری و شهوترانی هست که منجر به یک رابطه خصوصی یا یک رابطه تقلبی میشه.
پاسخ
توضیح اینکه روابط افلاطونی و رومانتیک هر دو جزء نیازهای ما هستند اما باید فرق بین آنها را بدانیم?
اکثر روابط رومانتیک ما بر گرفته از احساسات ماست.?
پس احساسی هستند نه عقلانی?
البته یکسری روابط رومانتیک مقدس هم وجود دارد.✌️
دوستی های افلاطونی دوستی های مقدس و روحانی است که مستلزم راستی و صداقت میباشد و چون من آدمی لذت طلب هستم  دوستی های افلاطونی خود را با لذتهای آنی عوض میکردم✌️
فرق بین رابطه رومانتیک و افلاطونی این است??
 که در رابطه رمانتیک امکان برخورد جنسی وجود دارد ولی در روابط افلاطونی تماس وجود ندارد.✌️
مفهوم سوال? اولویت بندی کردن روابط رومانتیک و افلاطونی است که باید برای هرکدامشان اهمیت خاص خودش را قائل شویم.?

بخاطر خواسته ها و تمایلات نفسانی است?(رنجش ، غرور و......)که رابطه ای قربانی رابطه دیگر می شود?
در صورتی که اگر رابطه های خود را بررسی کنیم و آنها را اولویت بندی کنیم و ارزش هر کدام را درک کنیم به هر کدام از آنها در جای خودشان ارج می نهیم?
اما عواملی که موجب شد روابط افلاطونی را قربانی روابط
رومانتیک کنم???
لذت طلبی--خودخواهی و خودمحوری--تائیدطلبی--ترس از دست دادن آن رابطه--ترس از طرد شدن?
فرار از واقعیت ها
وجایی بخاطر شهوترانی و مسائل
مالی روابط افلاطونی ام را فدای روابط رومانتیک کرده ام?
احساس پر کردن خلاء درونی با روابط رومانتیک و در کل استفاده از نواقص..??
برای تنظیم رابطه??
کار باید درست باشد--رابطه تنظیم شود--منافع مشترک در رأس باشد--تمرکز روی خودمان باشد
پاسخ
با سلام....
بله قربانی کردم....
در روابط دوستانه و صمیمانه حق انتخاب دوطرفه ، رعایت حریم شخص ، تعهد دوطرفه مبتنی بر ارزشهای انسانی ، عزت و احترام بنا میشود و من خیلی اهل رعایت نیستم 

بخاطر تضاد های شخصیتی ، ارزشهای پوچ خود ساخته ، خلاء درونی ، نوسانات احساسی ، لذت جویی در لحظه تصمیم میگیرم و میخواهم خیلی زود به احساس نیاز درونم پاسخ مثبت بدهم.
من بخاطر اعتیادم گاهی لذت زودگذر همراه با دردهای طولانی را ترجیح میدهم به درد زودگذر همراه با لذتهای طولانی به همین خاطر رابطه دوستانه قدیمی را خیلی ساده فدای رابطه زود گذر و کوتاه مدت میکنم.

ما معمولا ۳نوع رابطه داریم
۱-حبابی: یعنی با کوچکترین اتفاقی از بین میرود و قطع رابطه میشود.
۲-کُشنده و جنگی یا وابستگی: یعنی رابطه هایی که یکطرفه است و بر هیچ پایه و اساسی استوار نیست درک شدن در آن وجود ندارد و منافع در الویت است.
۳-دوستانه یا صمیمی یا افلاطونی: یعنی منطقی و عقلانی همراه با منافع مشترک و داشتن حق انتخاب و تعهد دوطرفه همراه با احساس خوب و ماندگار و بدون قضاوت است.

تفاوت رابطه دوستانه و افلاطونی با روابط رمانتیک مثل پاکی با دوران مصرف است یعنی رابطه(افلاطونی)امروزم با NA همراه با پاکی ، حال خوب نسبی و بلند مدت ، آگاهی ، عشق و صمیمیت با راهنما و اعضاء همراه با عزت و سربلندی است. رابطه(رمانتیک)دیروزم با مواد احساس لذت کاذب و زودگذر همراه با ترس و ذلت بعد از نشعگی ، دروغ و زیرو روکشی.

آیا روابط امروزم با NA ارزش قربانی کردن برای هر چیزی را دارد؟
پاسخ
با سلام به همه دوستان عزیز

من  درزندگی دوران مصرفم خیلی ازدوستی ها وروابط افلاطونی را قربانی روابط رمانتیک کردم وتاوان های زیادی را بخاطر این کارهایم  داده ام بطور مثال شراکتم رابا برادرم به خاطر یه دوست بهم زدم تا اینکه دوستانم به من نگن که تو رفاقت کم آورد بخاطر رابطه احساسی با یک زن ویادختر بخاطر یک لحظه لذت با خانمم دعوامی کردم وسرد برخورد می کردم وخیلی روابط دیگر که اگر بخواهم مثال بیاورم مثنوی هفتادمن خواهد شد ولی خدارا هزاران مرتبه شکر که لیاقت داشتم عضو کوچکی از انجمن بشم وباکمک خدا واستفاده از تجربیات راهنما وشما دوستان عزیز راه های مقابله با این نواقصم را پیدا کنم تشکر از همه شما که هستید وتجربیات گرانبهاتونو به رایگان در اختیار من معتاد قرار می دین Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، حـمـیـد
خیلی وقتهابخاطرپول شهرت ثروت سکس لذت ادمای کاردرست
وقدیمی وریشه دارزندگیموفروختم
گاهی افرادخونوادموب قسم دروغ یابرفیق بازی کنسارزدم
ازروابط ریشه ای قلبی وقدیمی
زندگیم کمترازروابط پوچ وانی مرا
قبت کردمقدرناشناسی ازرابطه های
قدیمی وقربوندصدقه های روابط
پوچ وظاهری و.....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
این رفتارازاین شاخه به اون شاخه پریدن توروابط قبلیم خیلی زیاددیده میشه همیشه این رفاقتوبه اون رفاقت این ادموبه اون ادم ترجیح میدادم حالابدتراینکه روابط ریشه دارعمیق وقلبیمم گاهابه ی دوستی کوچه بازی میفروختم بخاطررفیق بازی بابام سرمردم بحث میکردم باخانوادم سررفت واومدباادمی که هیچ وجه تشابهی بامن نداشت دعواکردم زن وبچروشبهاول میکردم میرفتم کلوپ بازی پول واحتراموبرامردم میبردم واخم ونداریوبراخانواده بی تعهدی بز مسیولیتی توروابطم موج میزد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اره خیلی راحت واسه شهوت با جنس مخالف از خانوادم زدم و فرار کردم و 20 روز ازم خبری نبود تو این مدت مادرم خیلی اسیب روحی دید و یکی از بزرگترین احساس گناه منه.
شراکتم با دوست 20 ساله ام رو بخاطر رفت و امد با افراد لا.وبالی بهم زدم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان