امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 42: آیا برای ایجاد تعهد مشکل دارم ؟ توضیح دهید .
پاسخ
همیشه از بوجود آمدن تعهد و مسئولیت برای خودم ترس دارم و انهم ترس از اینکه راحتی از بین برود و درگیر چیز هایی شوم که نمی توانم انجام دهم .
در صورتی که می بایست تعهد ها و مسئولیت ها را با روابطم هماهنگ کنم و از رابطه ای که بیش از توانم است پرهیز کنم .
مفهوم سوال - دلیل رنجش های ما معمولا تعهد نداشتن و مسئولیت قبول نکردن دیگران در قبال ما بوده و حالا نوبت ما است که برای اینکه در دیگران بخصوص خانواده ایجاد رنجش نکنیم سعی کنیم به تعهد ات و مسئولیت خود پایبند باشیم .
پاسخ
بله چون فکر می کنم تعهد مسئولیت می خواهد یا من از پس ان بر نمیام از کلمه تعهد رنجش دارم کلمه تعهد تجربه تلخ دوران کودکی تحصیل و نظام و غیره است احساس می کنم تعهد من را محدود و دست وپایم را می بنند و من به علت خود محوری نواقص و لذت طلبی همیشه از چهارچوب فرار می کنم -= احساس می کنم تعهد ازادی من را می گیرد من همیشه دنبال تعهد سود دار هستم فکر می کنم تعهد حرکت .تلاش و مسئولیت پذیری می خواهد و من تنبل هستم ایجاد رابطه سالم تعهدو مرزبندی و چهارچوب سالم می خواهد و من مشکل دارم برای همین اکثر رابطه های من یلخی دنبال می شود و بعد از مدتی قطع می شود هرجا در ان تائید و دمت گرم باشد تعهد می دهم و اجرا میکنم در خانواده یا کار و در اجتماع می خواهی صمیمی شوی باید تعهد بدهی البته به خودت و اعتقادات سالم  
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید ز ، ssaeedg ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲
بله، ترس‌ها همیشه مرا از تعهداتم غافل می‌کرد. ترس از این که طبق اصول زندگی کنم، ترس از دست دادن موقعیت شخصی، ترس از قانون ، ترس از سخت شدن زندگی از پس تعهّدپذیری و خیلی چیزهای دیگر که می‌ترسیدم با تعهّدمند شدن امتیازات زندگی‌ام را از دست بدهم.
پاسخ
تعهد?عهد و پیمان بستن ، عهده دار شدن..
بله?چرا که آدمی می تواند متعهد باشد که مسئولیت پذیر باشد و از آنجایی که من در زندگی مسئولیت پذیر نبودم همیشه برای ایجاد تعهد مشکل داشتم.?
توضیح اینکه معمولا تعهد پشت سرش مسئولیت می آید و من چون زیاد به مسئولیت هایم پایبند نیستم پس آدمی تعهدپذیر نیستم.?
برای ایجاد یک تعهد اول باید آنرا بررسی و بعدا نسبت به آن تعهد دهیم چون همیشه تعهدهایمان باید با محاسبات صحیح صورت گیرد.?
به عهد و پیمان پایبند بودن نیاز به برنامه دارد و این برنامه باید بر اساس شناخت باشد...?
شناخت از خود در راستای وفای به عهد...✌️
تعهد مسئولیت می آورد و باید پاسخگو بود.?
 تعهد به قانونمندی های آن عهد الزامی است.?
تعهد نیاز به توانایی دارد و باید عواقب تعهدات را دانست? 
 در تعهد باید ایمان ، اعتماد به نفس داشته باشیم و ترس نداشته باشیم و در کل تعهد باید از روی ترس نباشد ?
در تعهداتمان باید خوش قولی ،
درستکاری ، صداقت ، برنامه ریزی و حساب و کتاب دقیق وجود داشته باشد.?
به خاطر ترس با تعهد مشکل دارم مثلا?ترس از عدم موفقیت - ترس از عدم پذیرفته شدن - ترس از اینکه با تعهد زندگیم خشک و بی روح شود - ترس از قانونمندی ، قانونگریزی و همچنین ایده ال فکر کردن و کمال گرایی که در واقع همان توقع می باشد? ( توقع از خود و دیگران ).?
در آخر?ترس موجب می شود ایجاد تعهد نکنیم--راحت طلبی کنم
احساس خودکم بینی موجب می شود که تعهد ندهیم و جسارت تعهد دادن را نداشته باشیم.?
در نتیجه?
ترس از برآورده نکردن خواسته دیگران ، ترس از قانون شکنی باعث می شود آنقدر تعهد را سخت ‌کنم که از پذیرفتن آن سرباز می زنم? 
وقتی تعهدی را می پذیرم خواب و خوراکم به هم می‌خورد ، به خاطر همین سخت گیری از پذیرش تعهد سرباز می زنم ?
من صفر یا صد عمل می‌کنم به این خاطر است که از پذیرش تعهدات جدید پرهیز می‌کنم.?
سخت گیری ، بی خیالی از روی اعتیاد و لذت طلبی باعث می‌شود برای خود ایجاد تعهد نکنم? 
تعهد نگرفتن باعث عدم مسئولیت پذیری می‌شود.?
پاسخ
بله اصولاً ما برای ایجاد تعهد مشکل داریم ، زیرا در گذشته برای ایجاد تعهداتی که در بخش های مختلف زندگی خود داشتیم مشکلات منفی و دردآور فراوانی را تجربه کرده ایم ، تعهداتی که ما در گذشته ایجاد میکردیم دارای یک چارچوب سالم و اصولی نبود ، به عبارت دیگر ، تعهدات ما بیشتر تحت تاثیر اعتیادمان ایجاد میشد و لذا همیشه تا آنجایی که اینگونه تعهدات به نفع ما بودند به آنها پایبند بودیم ، یعنی تعهداتی که می بستیم همیشه یکطرفه و همینطور توام با سوءاستفاده بود ، علاوه بر اینها ،وقتی تعهدی ایجاد میکردیم و یا ایجاد میشد به علت فعال بودن شاخصه های از بیماری در نهایت با شکست روبرو میشدیم ، بطور مثال ؛ شاخصه های از قبیل ؛

نداشتن اعتماد بنفس   -   نیمه و نصفه کارها را انجام دادن   -   تنبلی  –   بی تفاوتی   -- فرار از مشکلات  -  نداشتن ظرفیت های لازم برای ایجاد تعهد -  عدم مسئولیت پذیری –  منفعت طلبی یکطرفه -  زیاده خواهی -  زورگویی   -  پیمان شکنی  - افکار بیمارگونه ، مثلاً فکر میکردیم هرچه بیشتر از حق وسهم طرف مقابل به نفع خودمان کسر کنیم زرنگی کردیم
پاسخ
داشتن اعتماد بنفس   -   نیمه و نصفه کارها را انجام دادن   -   تنبلی  –   بی تفاوتی   -- فرار از مشکلات  -  نداشتن ظرفیت های لازم برای ایجاد تعهد -  عدم مسئولیت پذیری –  منفعت طلبی یکطرفه -  زیاده خواهی -  زورگویی   -  پیمان شکنی  - افکار بیمارگونه ، مثلاً فکر میکردیم هرچه بیشتر از حق وسهم طرف مقابل به نفع خودمان کسر کنیم ز
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲
ماافرادی بودیم که مسئولیت پذیرنبودیم
ولی امروزیک قسمت ازتغییرات مامسئولیت پذیری ماست 
میزان تعهدومسئولیت پذیری من درروابطم این است که سعی کنم مسئولیت خودرادربرابرکسانی که باآنها
رابطه دارم رابدانم که چه تعهدی نسبت به آنهادارم بایدمسئولیت خودرابشناسم
که تاکجاست 
مشکل من این بودکه نوع واندازه مسئولیتم رانمیدانستم به این دلیل برای
تعهدپذیری مشکل داشتم
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، toobchi ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲
اگربدانم تاچه اندازه دربرابرهمسرم وصاحب کارم وفرزندانم وکسانی که با
آنهارابطه دارم مُسئولیت دارم دیگردرتعهدپذیری مشکلی ندارم
بابررسی روابطم میتوانم آن راپیداکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، toobchi ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲
با سلام....
بله!!!!
تعهد : قبول مسئولیت
قبول مسئولیت : دل کندن از خودخواهی ، لذتها ، نواقص ، شناخت ، و پایبندی به اصول ، ارزشها و اعتقادات ، صداقت با خود و دیگران.

مشکل من برای ایجاد تعهد اینستکه اصول ، ارزشها و اعتقادات خودم را با ارزشهای دیگران منطبق میکنم و از خودم شخصیت ثابت و سالم ندارم بخصوص هر کجا که پای ۲ مسئله در میان باشد یکی پول و دومی جنس مخالف.

امروز قبل از اینکه بخواهم رابطه ایی را شروع کنم (هر رابطه ایی) و بخواهم اصل تعهد را به اجرا بگذارم باید ببینم نسبت به ارزشها و اعتقاداتم پایبند هستم یا اینکه از سر اجبار یا مثل زمان مصرفی باری به هر جهت میباشم.

زیر بنای تعهد ارزشها و اعتقادات سالم است اما من برای رسیدن به هدفم براحتی پا روی ارزشهای خود میگذارم و انتخابی و بسته به شرایط عمل میکنم تا به هدفم برسم یعنی موقعیت و شرایط را به اصول ترجیح میدهم اصول NA بیشترین کاربردش برای مواقعی ست که شرایط وفق مراد نیست و من پُر از وسوسه هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲
با سلام به همه دوستان
ایجاد تعهد درگذشته برای من خیلی مشکل ساز بود زیرا اکثر مواقع نمی توانستم تعهداتم را انجام داده وبه پایان برسانم والان که درمسیر بهبودی هستم ودارم سعی میکنم که بر طبق اصول زندگی کنم بازهم درجاهایی به مشکل بر می خورم چون بعضی مواقع با تصمیمات آنی که ریشه در سواستفاده دارد برای خودم باپذیرش تعداتی که انجامش سخت می باشد یابی توجهی به تعهدی که گردن گرفته ام دچار مشکل می شوم که انشاالله با تمرین وتکرار وصبر می دانم می توانم این نقصم را هم برطرف کنم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

بله من هیچ وقت نمی خواهم مسولیت پذیر باشم مخصوصا زمانی که قرار باشد که پاسخگو باشم.فکر میکنم بدون مسئولیت بهتر زندگی میکنم.ترس اکثرا برای عدم پذیرفتن مسئولیت است.
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین ی ، حـمـیـد
(قدم ۴قسمت روابط)
بله مشکل دارم ، من یا به دورن روابط شیرجه میزدم یا اصلا وارد رابطه نمیشدم.
عدم مسؤلیت پذیری ، و متعهد نبودن من به سهم خودم در روابط ، باعث میشد که روابط من از هم گسسته شود.
من باتعهدمشکل داشتم ،من بخاطراعتیادم توانایی بعهده گرفتن مسؤلیت هاوسهم خودم را در روابط نداشتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله مشکل دارم تعهدوچهارچوب وزمان ودقت یعنی
مسیولیت پذیری ونظم من ادمیم بی نظم باری بهر
جهت شدشدنشدنشد ادمی همیشهدحق بجانب طلبکار
لوس وازخودرازی
ادمی که تعهدمیخواهم ازدیگران ولی قول قرارتعهد
نظم تلاش درچهارچوب بودن تنبلی نکردن ومسیولیت
پذیری سخته برام ترسناکه بنابراین بی بندوبارزندگی
کرده ام وغیرقابل اداره یلخی وبی هدف
امروزبرای رهایی این سیستم ومسیولیت
پذیربودن جلسه سکوت اول تاسکوت اخرشرکت
میکنم وبرای تمرین این مهم خدمت میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله تعهدمسیولیت پذیریداگاهی زمان گذاشتت
حوصله بخرج دادن توجه ومراقبت واستقامت
نیازداره بایدفروتنی داشت...اماترس باعث
میشه اکثراازتعهددادن فرارکنم اماباگرفتن
خدمات کوتاه مدت ماهیانه یاسالیانه سعی
درایجادواموزش تعهددارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تعهدیعنی خوش قولی وفاداری مسیولیت پذیری صداقت و....ومن براش مشکل دارم من عمومابزندگی هرچی شدشدعادت دارم بیام رابطروشروع کنم وبعدبزنم زیرش هروقت هرجاخواستم رهاکنم وبرم حرف حرف من باشه یااصلانباشه همیشه بدلخواه من زمان ومکان معنی نداره ازهمه ایناگذشته تعهدبرام یعنی قفل وبندومن ازش ترس دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
 سلام

-تعهد یعنی مسئولیت پذیری ونظم

--در دوران مصرف نمی توانستم علی رغم قول هایی که می دادم به تعهداتم بپردازم و همواره در شرایط مختلف زیر تعهدات خود می زدم بی خیال رها می کردم.

-اولین مسئولیت من در تعهد بهبودی قطع مصرف مواد در ترک باقی ماندن بود
بعد متوجه شدم باید به صورت روزانه تعهداتی در قبال بهبودی ام بپذیرم مانند شرکت در جلسات و کارکرد قدم ها...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان