امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 70 اگر بخاطر سوء استفاده ای که در دوران کودکی از من شده ، در طول عمرم احساس ق
  سوال 70  اگر بخاطر سوء استفاده ای که در دوران کودکی از من شده ، در طول عمرم احساس قربانی شدن می کرده ام ، چه اقداماتی می توانم برای برگشت تمامیت معنوی خود بکنم ؟ آیا نیروی برترم می تواند کمک کند ؟ چگونه ؟ 
پاسخ
اقدامات من و نیروی برتر می تواند اینها باشد :
1-من از نیروی برترم می خواهم خاطرات درد آور گذشته را به من یاداوری کند تا علت رفتار های نا بهنجار خودم مثل شهوت رانی ، خشم ، عصبانیت ، ترس ... را پیدا کنم
2- نیروی برتر می تواند به من کمک کند تا نقش خودم را در این سوء استفاده ها پیدا کنم .
3- نیروی برتر کمک می کند تا من بتوانم شرایط طرف مقابل را درک کنم تا پذیرش طرف مقابل برای من راحت تر شود .
4- نیروی برتر می تواند در بخشش طرف مقابل به من کمک کند
5- نیروی برتر به من یاداوری کند که تکرار اشتباه نکنم و خودم شرایط سوء استفاده را فراهم نکنم.
6- نیروی برتر برای برگشت معنویت به من کمک می کند تا پا روی ترس هایم بگذارم و چگونگی دقیق اتفاقات را برای راهنما بگویم .( راز های بگور بردنی )
پاسخ
احساس قربانی شدن در این موضوع باعث شد در تمام عمرم سرخورده و بی اعتماد باشم و از لحاظ روحانی ضعیف بودم و اصلا روحانیت و خداوند در زندگی من وجود نداشت و این قسمت بزرگی از جنگندگی افکار من بود
اقداماتم : اصول روحانی را به کار بگیرم باقی قدم ها را کار کنم -  این قربانی شدن را بپذیرم و رها شوم و به روحانیت گمشده برگردم

این احساس غیر واقعی است و من در ان نقشی نداشته ام پس اجازه ندهم کله من ...من را وارد بازیهای احساس و بیمارگونه بکند
عنوان و اقرار ان نزد راهنما و خداوند ( قدم پنجم )
 بله نیروی برتر اخرین و قدرتمند ترین ابزار موجود برای برطرف کردن این احساس در من است  پس اعتمادمیکنم
چگونه : از طریق راهنما
قدم ها الهامات و ارامشی که در رابطه ام با او به من میدهد دعا و مراقبه انرژی روحانی او وصل شدن به او میتواند برای برگشت تمامیت معنوی من به من کمک کند نیروی برتر قدرت هضم گذشته را با روحانیت به من میدهد 
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۳ عصر)admin.a نوشته است:   سوال 70  اگر بخاطر سوء استفاده ای که در دوران کودکی از من شده ، در طول عمرم احساس قربانی شدن می کرده ام ، چه اقداماتی می توانم برای برگشت تمامیت معنوی خود بکنم ؟ آیا نیروی برترم می تواند کمک کند ؟ چگونه ؟ 
طرز فکر خودم را با کمک قدمها و خداوند و برنامه معتادان گمنام عوض کنم و طبق ارزش های بی ارزش گذشته زندگی نکنم و مردم و خودم را طبق این ارزشهای بی ارزش قضاوت نکنم و خودم را ببخشم وزندگی ای با ارزش های جدید و بهتر برای خودم رقم بزنم که دگر هیچ یک از طرز فکرهای گذشته را در ان جای ندهم_بله که میتواند به من کمک کند همین که نگاهی به گذشته ام بیندازم متوجه خواهم شد که خدا چقدر به من کمک کرده و خواهد کرد_با بکارگیری قدمها در زندگی ام رفتن به جلسات و به صورت برنامه ای زندگی کردن و استفاده از آموخته هایی که برنامه به من میدهد و بکار نگرفتن و استفاده نکردن از الگوهای رفتاری گذشته
پاسخ
گاهی در معرض سوء استفاده هایی قرار می گرفتیم که ما در آن نقشی نداشته ایم و تنها قربانی آن بوده ایم لذا چیزی که ما در آن دخیل نبوده ایم اگر بار رنجشش را به دوش بکشیم کاری عبث و بیهوده انجام داده ایم .  با سپردن خودمان به خداوند موجبات رهایی از رنجش ها را فراهم می کنیم و او می تواند ما را از شر تمامی رنجش ها و دردهای گذشته برهاند اما نیاز به اعتماد و سپردن اراده ی زندگی مان به دستان پر مهر اوست.
پاسخ
پذیرش اینکه طرف مقابل از بیماری روحی و روانی در عذاب بوده.
دعا برای شخصی که رنجش دارم.
همانطور که یکی از شاخصه های نیروی برتر من بخشندگی است سعی کنم ببخشم.
نیروی برتر منو به عشق و محبت رهنمون میکنه نه به خشم و نفرت.
پاسخ
حقیقتا احساس قربانی ، کمی

وپوچی می کنم. گوهره وجودیم خدشه

دارشده ودچار مرگ معنوی شدم ومن

واقعی مرده بود ونتیجتا ناامید ،

سرخورده وتنها شده وخود آزاری می

کردم ، امروزنیاز دارم تا خودم را بپذیرم

ودوست داشته باشم .من بدترین

قضاوتها راخودم درمورد خودم  کردم ،

اما مستحق سرزنش نبودم .

پذیرش اشتباهاتم به من کمک می

کند که خودم ودیگران راببخشم. مواردی

که بیشترین کمک رابه بازگشت تمامیت

معنوی من میکند صحبت وخدمت کردن

به کسی است که ازاوسوءاستفاده شده

است.گوش کردن به او وپاسخ درست به

اعتماد او باعث التیام زخمهای او می

شود.

دعا کردن ، کارکردن قدم چهار وپنج

وبررسی گوهره الهی وجودم وداشتن

یک تصویر واقع بینانه ازخود واینکه

خداوند منبع انرژی است ومی تواند به

من کمک کند درصورتی که شرایط رامن

فراهم کنم همه اینها می تواند دراین امر

به من کمک کنند.

مهم شناسایی فضایل اخلاقی

وچگونگی ارائه کمک ازخداوند می باشد

و اینکه من  چگونگی کمک خداوند به

خود را تفسیر نکنم و جدول زمان بندی

برای او ترسیم نکنم  وکاری که ما درقدم

چهارم انجام می دهیم التیام به زخم

است که مدتها درد به همراه دارد و

احتمال دارد پس از کارکردن این قدم

نیزدچار احساسات منفی باشیم ، اما به

مرور زمان این قدم  تاثیر خود را می

گذارد و دستورالعملها را دراختیارما

قرارمی دهد ، ولی بجای ما مسئولیت ها

راانجام نمی دهد وماباید مسئولیت
پاسخ
با سلام....
اول بیایم ببینم خودم چه نقشی داشتم؟

دوم در خلوت خودم و صادقانه کمی با خودم فکر کنم و ببینم اگر من جای آنطرف بودم یا بیماری و مرض آنطرف را داشتم خودم مرتکب آن اشتباه نمیشدم؟؟؟
تمامیت من در آن مسئله خلاصه نمیشود که فکر کنم امروز هیچی برای گفتن ندارم تمامیت یک زندگی فقط آن چند مورد سوءاستفاده نیست بلکه زندگی ابعاد بزرگتر و زیباتری هم دارد مثل گذشت ، بخشش ، کمک به دیگران که باعث آرامش و التیام روحم میشود.

بیشتر احساس قربانی شدن را خودم برای خودم میسازم و در واقع من قربانی طرز فکر و فهم خودم هستم و با درک و فهم امروزم به مسئله نگاه میکنم و درونیاتم را با بیرونیات دیگران مقایسه میکنم.

بله نیروی برتر میتواند به من کمک کند? ببخشم تا بخشیده شوم ، تراز رنجش ، ترس ، گناه و خجالت و روابط از خودم بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
احساس قربانی شدن بخاطرسواستفاده های قبل
ازمن ادمی شکاک ترسووبی ثبات ساخت
اکنون بخاطراینکه تمامیت معنوی بمن برگرده بکسانی
که مثل خودم اسیب دیده اندکمک میکنم درک کردن 
ادمهایی مثل خودم وخدمت کردن راهیست که میتواند
بمن کمک کندخداوندهم بنظرمن دراین راه بمن
کمک خواهدکردوکمک خواهدکرداحترام بنفس
واحترام بخودبمن برگردد
پاسخ
سواستفاده بهرنحووعنوان خصوصادردوران کودکی احساس حقارت ترس وقربانی شدنوبه من داده چ روحی جسمی مالی یاهرطریق دیگه وقتی اعتمادمن نسبت ب کسایی که دوستشون داشتم امین وپشتوانه میدونستم شکست حس قربانی شدن درمن زنده شدوتاالان هم وجودداره
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان