امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انه
" داشته ها " 

سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انها را می پسندند ؟ که برای من کار می کنند ؟ 
پاسخ
فکر کنم یکم ادم راز نگه داری هستم وهمین باعث شده که دیگران بهم اعتماد کنند به خودم هم جواب میده باعث میشه که حس خوبی به دست بده احساس مرد بودن ویا غرور وقابل اعتماد بودند هم به دیگران کنم میکنم هم به خودم جواب میده

تو برنامه فعال هستم همین باعث شده به چند نفری من هم کمک کنم دیگران میپسندند چون از اون اگاهی که به من داده شده من هم اجازه میدم اونها هم سهیم بشن
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
خدمت گذار صادق و مورد اعتماد بودن در مقابل دیگران طبق سنت 3 عمل می کنم خیانت نمی کنم مزاحم دیگران نیستم حفظ گمنامی و اسرار کسانی که به من اعتماد می کنند رضایت خانواده خوش برخوردی و خوش حسابی نتعهد نسبت به ارزشها شکر گذار و قدر شناس هستم خودم را به دیگران تحمیل نمی کنم روابط عمومی دارم و با دیگران در ارتباط هستم به رانده شده ها احساس امنیت می دهم - تمام نکاتی که وقتی به آن‌ها فکر می‌کنم به رضایت درونی می‌رسم، مثل: مسوولیت‌پذیری، امانت‌داری، ، مشورت کردن، نظم، ملاحظه‌کاری، خوب ارتباط برقرار کردن با مردم، امیدوار بودن و روحانیت که با قرار گرفتن در مسیر بهبودی هر روز بیشتر از دیروز خواهد شد.
پیام سوال :کارکرد بخش داشته ها باعث می شود تصویر کاملی از خود به دست اوریم و فقط به بدیها و نقص های خود نپردازیم و باعث می شود همیشه دوجانبه خودم را ببینم 
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۷ عصر)admin.a نوشته است: " داشته ها " 

سوال 75: من چه نکات مثبت یا کیفیت هایی دارم که خودم آنها را می پسندم ؟ که دیگران انها را می پسندند ؟ که برای من کار می کنند ؟ 
نسبت به بهبودی ام مسیولم-گوش میکنم-برای تغییر تلاش میکنم-مثال گذشته زندکی و رفتار نمیکنم-پاکم-احترام گذارم-به فکر خدمت صادقانه ام-زیر بنای تمام مسایل زندگی ام نیت خیر و صاف و صادقی و بی شیله پیله بودن است-دروغ نمیگویم-فکر شیره مالیدن سر کسی نیستم-خودم را همین گونه که هستم نشان میدهم و سعی در طوری دیگر خودم را نشان دادن ندارم و در روند بهبودی تلاش میکنم و از زندگی لذت خواهم برد و به خدا ایمان دارم
پاسخ
تمام نکاتی که وقتی به آن‌ها فکر می‌کنم به رضایت درونی می‌رسم.

مثل: مسوولیت‌پذیری، امانت‌داری، خوش‌حسابی، مشورت کردن، نظم، ملاحظه‌کاری، خوب ارتباط برقرار کردن با مردم، امیدوار بودن و روحانیت که با قرار گرفتن در مسير بهبودی هر روز بیشتر از دیروز خواهد شد.
پاسخ
قبل از لغزشم درباره نکات مثبت خودم نظرم بر این بود که خوبی منو دیگران می‌توانند ببینند و تعریف کنند من چه شخصیتی دارم.
آن زمان داشتم نقش یک انسان متواضع رو ایفا می‌کردم و خودم را در توهمات خودم برتر از دیگران می‌دیدم.
ولی واقعیت وجود من نه آن بود که به نمایش می‌گذاشتم و نه آن کسی بودم که خودم رو معرفی می‌کردم.
من غرق شده بودم در توهم پارسانمایی و مدام در حال گدایی محبت و بدنبال پذیرفته شدن از جانب دیگران بودم.
امروز متوجه شده ام عشقی که در بیرون از خودم جستجو می‌کردم در وجود خودم هست و دیگر نیازی نیست محبت را گدایی و عشق را خریداری کنم.
امروز خوب و بد وجودم از دیدگاه من شکل می‌گیره و من حق انتخاب دارم می‌توانم خوب باشم و محبوب بشم و می‌توانم دست به هر کاری از روی چاپلوسی بزنم و مشهور بشم.
بله من همه خصلتهای خدایی را داشتم ولی کم داشتم که به لطف خدا و کمک دوستان در حال پرورش نکات مثبت خودم هستم.

همانطور که نواقص وضعفهای

شخصی در درون من وجود دارد ، به

همان شکل  کیفیت ها ونکات مثبت نیز

درمن وجود دارد که باید آنها راشناسایی

کنم .

به دو دلیل این کارباید انجام گیرد ،

یکی اینکه من تصویر درستی ازخودم

ندارم وبر اساس تصویری که درذهنم

دارم باخود ارتباط برقرار می کنم وبرای

بهترشدن رابطه ام باخود

بایدتصویرکامل وواقعی ازخودداشته

باشم ودوم اینکه برای هریک ازما یک

ایده آل برای زندگی وجود دارد.اصول

وارزشهایی وجود دارد که مانیاز داریم

برطبق این ارزشها و ویژگیهای

شخصیتی عمل کنیم تا به ایده آل

خودمان  نزدیک شویم. بهرحال برای

هرکدام ازما ویژگیهایی وجود دارد ، مثل

خوش روئی، پشت کار ، روشن بینی ،

خوش قولی ، رعایت گمنامی ، به حق

خود قانع بودن ،  حق دیگران رادادن ،

گذشت ، عشق ، ایثار ، نظم وانضبااط
پاسخ
تمام نکاتي وقتي به انها فکر ميکنم به رضايت دروني میرسم
مثل مسوليت پذیری امانت داری خوش حسابی مشورت کردن نظم ملاحظه کاری خوب ارطبات برقرار کردن با مردم امیدوار بودن
وروحانیت کهبا قرار گرفتن در مسیر بهبودی هر روز بیشتر از دیروز خواهد شد
پاسخ
شخصی؛ ترازنامه هایم را می نویسم
درحالت کلی ما با یکسری داشته­ ها وارد برنامه شدیم همان­ هایی که در طول عمرمان کسب و تجربه کردیم و در بدترین شرایط اعتیاد فعال و بیماری اعتیاد حاضر به گذشتن از خط قرمز آن ها  نبودیم و یکسری دیگر با دانش برنامه و عشق اعضای قدیمی تر توسط تجربه­ ها بما منتقل شد که جزو نقاط مثبت ما هستند و گهگاهی توسط راهنما و دیگران بما نشان داده می­شوند

مثال زندگی به روال برنامه با اصول ساده و روحانی بدون توضیح و تفسیر آن برای دیگران، سبب رضایت خود و دیگران شده و برایم کار می­ کند.
پاسخ
سلام

همفکری کردن.
همدردی کردن
بخشیدن
محبت کردن
مسئولیت پذیر بودن
خدمت کردن.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
با سلام....
سوال میخواهد بگوید من آنقدرها هم بد نیستم و آنقدرها هم خوب نیستم.

مثلا: بعضی اخلاقیاتی دارم که خودم نمیپسندم و دیگران هم نمیپسندند ولی متاسفانه هنوز برایم کار میکند مثل خشم و پرخاشگری که اطرافیان حساب کار دستشان بیاد.
بعضی اخلاقیات دارم که من میپسندم ولی دیگران نمیپسندند مثل: سرپرست جایی هستم آنقدر کار را جدی میگیرم که همکاران خسته میشوند.
به ندرت خصوصیاتی دارم که هم خودم میپسندم هم دیگران و هم کاربردی باشد.

مثلا جلسه بهبودی ، قدم ، مشورت که من میپسندم ولی ممکن است خانواده ام نپسندند مثلا دوست دارم به مردم کمک کنم اما شاید خانواده ام نپسندند. در خدمت اصول را به شخصیتها ترجیح دهم و مصالحه نکنم اما ممکن است عده ایی خوششان نیاید.
اما سعی میکنم چیزهایی که برای خودم و دیگران کار میکند را تمرین کنم مثل: صداقت با اطرافیانم ، زندگی را فقط داشتن ثروت ندانم ، همه چیز و همه کَس را از زاویه مثبت نگاه کنم مگر خلافش ثابت شود ، رها کردن گذشته و آدمها و اتفاقات گذشته ، اگر کسی خودش گمنامی خودش را شکست من وارد حریم خصوصی او نمیشوم چون وارد حاشیه های خطرناک میشوم. به دیگران محبت کنم اما تا جایکه خودم قربانی نشوم ، بخشیدن بدون چشمداشت.

هر زمان هر کیفیتی را (فقط خودم) و (خودخواهانه) میپسندم مطمعنا بیماری در آن نقش دار حتی اگر جلسه و قدم و خدمت باشد.
پاسخ
درموردمن فکرکنم شنونده خوبی هستم
رازنگهدارم برای همه عموماارزوی خیردارم
ازموفقیت دیگران خیلی خوشحال میشم
هرکی ازم کمکی بخادحتماپیگیرم
مهربانی سادگی وروراستی همراه
باخنده رویی واخلاق شادجزوداشته هامه
همیشه بالبخندوشوخ طبعی وپیش
سلامی برخوردمیکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، راکی ، یثنا
اهمیت دادن بنظمدقولرحساب وکتاب