امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 81: ارزش های مورد قبول من چه می باشند ؟ خود را در زندگی به کدامیک متعهد می بین
سوال 81:   ارزش های مورد قبول من چه می باشند ؟ خود را در زندگی به کدامیک متعهد می بینم ، چگونه ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ارزش های من بیشتر معنوی و روحانی است مثل صداقت ، درست کاری ، کسب روزی حلال ، حفظ گم نامی ، آرامش ، خسارت نزدن . ولی مهم اینه که من برای حفظ ارزش هایم چه کار می کنم و چگونه نشان می دهم که به آنها پایبندم قطعا" من در شرایط سخت و بحرانی باید به ارزش هایم پایبند باشم مثل این روز ها که با وجود مشکلات مالی فراوان رشوه نمی گیرم و زد و بند نمی کنم و در عوض بیشتر به برنامه وصل می شوم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
دعا کردن و دوست بودن با نیروی برتر نیاز به راهنما و ارتباط و اعتماد به او مسیر روحانیت خدمت و احترام به دیگران شرکت مرتب در جلسات علیرغم هر سن پاکی شناخت از خودم کار کردن و پول در اوردن مورد اعتماد دیگران بودن حفظ پاکی و بهبودی اشتی دادن و صالح بودن حفظ گمنامی اصول برنامه در غالب قدم ها و سنت ها - ایمان، تعهد، صبر، تمایل به تغییر، عشق، محبت، تواضع و فروتنی، خوش‌اخلاقی، شوخ‌طبعی، با داشته‌های خود ساختن، مهربانی، امیدواری، امانت‌داری، یک رنگ بودن، توکل به خدا داشتن، ملاحظه‌کاری، عضو مسوول و سازنده و قابل قبول اجتماع خود باشم، گذشت، بخشش، وفاداری، رعایت حقوق دیگران، سادگی، تسلیم و از بیشتر وقت خود و برنامه‌ریزی هر شب، چیزهایی را که من برای آنها احترام قایل هستم و برای آنها وقت می‌گذارم دوست دارم چون ارزش‌های وجودی من هستند.مثل خدا فکر کردن یعنی فرا گیر بودن
قسمت دوم سوال : به همه انها متعهدم  سعی کرده ام ان را در اعمال و یا خدماتم نشان دهم چون این ارزشها را خودم انتخاب کرده ام و انها را دوست دارم و برایم کار می کند 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر10
ایمان، تعهد، صبر، تمایل به تغییر، عشق، محبت، تواضع و فروتنی، خوش‌اخلاقی، شوخ‌طبعی، با داشته‌های خود ساختن، مهربانی، امیدواری، امانت‌داری، یک رنگ بودن، توکل به خدا داشتن، ملاحظه‌کاری، عضو مسوول و سازنده و قابل قبول اجتماع خود باشم، گذشت، بخشش، وفاداری، رعایت حقوق دیگران، سادگی، تسلیم و برنامه‌ریزی هر روز، چیزهایی را که من برای آنها احترام قايل هستم و برای آنها وقت می‌گذارم دوست دارم چون ارزش‌های وجودی من هستند.
پاسخ
ارزش ب معنای شایسته یا ناشایسته بودن در نظر مخاطبانم خاهد بود.

ارزش من مسیر زندیگمو مشخص میکنه .

مثلا ارزشهای مثبتم .
مثل 
صداقت.
با خدا بودن.
درستکاری.
امانت داری.
و.........

ارزشهای منفی من 

مثل 
خیانت.
فریب دادن.
تکبر.
و......

اما امروز در فرایند بهبودی هستم و از ارزشهای مثبتم استفاده میکنم.
پاسخ
یکی از ارزشهای بارز من معتاد پاک بودن وپاک زندگی کردن طبق اصول روحانی برنامه میباشد وزندگی به روال برنامه میباشد که اگر بتوانم این اصول روحانی حاصل از کارکرد قدمها را به اجرا بگذارم و و بدونه ترس از آینده هرازگاهی نگاه به گذشته داشته باشم به موضوع میتوانم ارزشهای خود را در خود و خانواده و محل کار و جامعه ببینم اما این برنامه ابزار بسیار قوی وغیر نفوذ در اختیار من معتاد گذاشته که تحت هیچ شرایطی شکننده نمی باشد مگر خود معتادم بخواهم عهد شکنی کنم این ابزارها در مجموع به معتاد فروتنی را هدیه میدهد که در برنامه بعنوان آرامش درونی میتوان تا اخر مسیر که رهایی هست آن را برای خود حفظ ضبط کرد که در کل برای من معتاد ارزشمند خواهد بود و مرا بسوی ساحل نجات با چشم اندازی از صبر و امید هدایت خواهد کرد. ودر نهایت مرا متعهد به اجرای اصول روحانی برنامه می نماید و همان ارزش تعهد به تسلیم و آشتی کردن با خود و شناخت خود و پیدا کردن جایگاه خود در خانواده و اجتماع می باشد ودیگر تعهد من کنار رفتن از سر راه خداوند هست چون من با تعهد به تسلیم آزاده وزندگی خود را به خداوند بدان گونه که خود درک میکنم نمودم و هیچگاه از نقطه تسلیم خارج نشویم ودر کل با دعا و مراقبه عاجز وار از او بخواهیم که مارا در این مسیر سبز وپر از فراز و نشیب کمک ودر نهایت حمایت نماید.
پاسخ
تمام ارزشهای انسانی و اصول روحانی رو قبول دارم. هر چند توی زندگیم مواردی پیش میاد که بر خلاف ارزشهام رفتار میکنم ولی قبولشون دارم
صداقت +روشن بینی + تمایل + تعهد + مسئولیت پذیری + فروتنی + مسئولیت پذیری + فروتنی + عشق بلا عوض + اعتماد + سوء استفاده نکردن + وفاداری + محبت + خوش رفتاری و شوخ طبعی و ...
توی شرایط مختلف زندگی و توی لحظات مختلف سعی میکنم هر کدوم از این ارزشها رو به اجرا بذارم
کمتر دروغ میگم + نسبت به قولم متعهد هستم + نسبت به وظایفم مسئولیت پذیرم + خودم و دیگران رو میپذیرم و فرصت اشتباه میدم + روحیه شاد و همکاری و احترام متقابل رو توی روابطم حفظ میکنم
پاسخ
82_ارزشهای امروزمن ازفهم وآگاهی هایی است که در پروسه کارکردقدمهاوحضورمرتب درجلسات پیداکرده ام وازاصول روحانی والهی آنهاسرچشمه گرفته است.
وهرچیزی که مغایرت باباورهای من نداشته باشدوبتواندمرادرمسیر الهی قراربدهد مانند:صداقت،درستکاری،کسب روزی حلال،دعاوشکرگزاری،حفظ گمنامی وامانتداری،خسارت نزدن،پاک ماندن،باورهاواعتقادات دینی خودم، رعایت حقوق واحترام دیگران،مراقبت ازکیان خانواده وبرآورده کردن نیازهای مادی و معنوی آنها...
تمامی موارد بالا وپذیرش مسئولیت اعمالم،داشتن راهنماوخدمت وانتقال قدمها،خودرادردسترس دوستان وهمدردان قراردادن ودوگوش شنوادراختیارآنهاگذاشتن،قضاوت وکنترل وسرزنش نکردن،داشتن روابط سالم درهرشرایطی،خوش قولی وخوش حسابی وبااصول زندگی کردن....
چون اقرارکرده ومینویسم پس خود را متعهدمیبینم وباتغییرکردن روزبه روزوبامشورت والگوبرداری ازافراد موفق و متعهد حتی در شرایط سخت نیزبه ارزش هایم پایبندومتعهدمیمانم ودرضمن قانون راهم دوست دارم ورعایت میکنم?
پاسخ
با سلام....
با پول نمیتوان عشق ، تعهد ، صداقت ، و صمیمیت خرید و الزاما  آنسان خوبی بود.
درگیری و تنش ایجاد نکردن برای اثبات حرفم، عفت کلام ، خدمت بی چشمداشت در NA (البته منظور پُست خدمتی نیست بلکه خود خدمت است) ، آدمها را در اندازه خودشان ببینم و توقع بیجا از آنها نداشته باشم ، اگر خودم باعث خسارت به خودم شدم دنبال مقصر نگردم.

هر چیزی که بواقع به من و دیگران خسارت میزند نمیتواند صداقت با خود و جزء ارزشهای من باشد ارزشهایی که مورد قبول باشد باید به من انرژی مثبت و روحانی بدهد.
اگر چیزی جزء ارزشهایم بود ولی انجام ندادم و اگر درد آنرا نکشیدم در واقه جز ارزشهایم نیست و جزء شعارها میباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر10
ارزشهایدمن اصول وباورهای جدیدوکسب
شده ازطریق انجمن میباشد ارزش کمک معنوی
یک معتادبه معتاددیگروتعهدومسیولیت
پذیری برام خیلی مهمه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی
ارزشهای موردقبول من اصول روحانی
وباورهاواعتقادات تازه ام
میباشدکه من خودرابخدمت صبرواستقامت متعهد
کرده ام