امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 82: چگونه شکر گزاری خود را برای بهبودیم نشان می دهم ؟
سوال 82:  چگونه شکر گزاری خود را برای بهبودیم نشان می دهم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin
مهمترین شکر گزاری ما حفظ پاکی است و رعایت و انجام هر آنچه به پاکی من کمک می کند .
شکر گزاری یعنی حفظ آنچه که به دست آورده ایم مثل اصول روحانی و قدم و راهنما و دوستان بهبودی و جلسه و....و استفاده از این دستاورد ها در زندگی روزانه
شکر گزاری یعنی استفاده هر چیزی در راستای هدفی که برای آن خلق شده است . مثل اینکه من از اعضاء و اندام بدنم به جای خسارت زدن و سوء استفاده از دیگران در راستای هدفی که برای آن افریده شده استفاده کنم . دست من برای کار کردن و کسب روزی حلال و گرفتن دست نیازمند آفریده شده نه برای خود ارضایی و دزدی و خسارت زدن به دیگران .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، میرعلی ، admin ، ناظر11
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۱۱ عصر)admin.a نوشته است: سوال 82:  چگونه شکر گزاری خود را برای بهبودیم نشان می دهم ؟
دعا میکنم-حرکت میکنم-قدمها را به طور دقیق کار میکنم-جلسه میروم-با دوستان بهبودی در تماسم-با راهنمایم به طور مرتب وصل میمانم-نشریات را مطالعه میکنم-برای کارکرد قدمها از هیچ چیز نمیترسم و علی رقم تمام احساساتی که تجربه میکنم با کمک راهنمایم قدمها رابه طور جدی دنبال میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، admin.a ، میلاد.ر
سلام شکر گزاری ما امروز خودش رودرعمل نشان می دهد مثل خدمت در جلسه نظافت جلسه خوش امد گو جلسه مشارکت در جلسه کارکرد قدم باراهنما یا بارهجو یا خدمت گرفتن در گروه نشریات خزانه وووووواینه بهم کمک می کندسپاس گزار نیروی برترم باشم یادم نرود کی بوده ام واز کجا امده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر11
در میان گذاشتن انچه که داریم حفظ پاکی و بهبودی دعا کردن و سپاس گذاری لفظی- به دیگران محبت و خدمت کرده و آنچه را که خداوند به من هدیه کرده بی‌چشمداشت بادیگران در میان می گذارم. دعا می‌کنم و ارزش‌های والای انسانی تحت هر شرایطی زیر پا نمی‌گذارم، فردی قابل اعتماد برای دیگر همدردانم هستم، با مشارکت کردنم پیام آزادی و امید را ارسال می‌کنم، فرصت اشتباه به دیگران می‌دهم و قوانین و اصول روحانی را رعایت و خسارات را جبران می‌کنم.
شکر گذاری در بهبودی باعث امید به اینده بهبودی می شود 
پاسخ
ا رعایت کردن و عملی کردن اصول روحانی در جلسه ، خانواده و جامعه و خدمت کردن در مراکز درمانی و اقامتی . با رفتارهای شایسته یک انجمنی در جامعه چون خیلیها از ان ایی بودنم مطلعند .
پاسخ
سپاسگزاری من دائمی وروزانه است،همانطورکه بهبودی من روزانه رقم می خورد شکرگذاری به عنوان یک قابلیت ویک ابزار جزئی اززندگی من شده وازداشته های معنوی من است وکمکم می کند همواره درمسیردرست باشم وراه خود راباانگیزه بهتر انجام دهم.

نگاه کردن به داشته هایم وآنچه که خداوند به عنوان یک هدیه دراختیارمن  قرارداده حس سپاسگزاری رادرمن بوجود می آورد.(لیست سپاسگزاری نوشته شود )
سپاسگزاری خود رازبانا ولفظا نشان
می دهم ، همچنین آنچه راکه خداوند دراختیارمن قرارداده است رابطوردرست
وصحیح استفاده می کنم وباانگیزه درست وموثر خدمت می کنم وازموقعیتهایی که خداوند به من عطا
کرده است رامراقبت می کنم وعملکردم
باعث می شود که خداوند نعمتهای بیشتری به من بدهد.
پاسخ
یکی از راههای شکرگزاری و نشان دادن آن در این مسیر بی پایان  این هست که امروز با داشته های خود زندگی جدید را تجربه میکنم ما بعد از اینکه دراین قدم با جستجو گرانه وبی باکانه خود را باز یافتی کردیم و متوجه این شدیم که توانایی هایی هم داریم و انقدر ها هم بد نیستیم با روشن بینی و صداقت شروع به ساختن زندگی به روال برنامه کردیم وبا کمک خداوند توانستیم با مراقبه وشکر گذار از او خواستیم که در این مسیر مارا تنها نگذارد واراده و زندگی خود را به او سپردیم و یک آرامش نسبی به من معتاد عنایت فرمود و وظیفه خطیر من برای شکر گذاری دوچندان گردید   اول اینکه با داشته ها ی خود حرکت کنم و دوم دست از جنگ و حرص و طمع بردارم و سوم خود را با دیگران مقایسه نکنم و کسی را کنترل نکنم و تحت هیچ شرایطی کسی را قضاوت نکنم و صبر و امید را پیشه راه کنم و خداوند را بدان گونه خود اورا درک میکنم شکر گذار باشم واز او بخواهم که تحت هیچ شرایط مرا تنها نگذار   با سپاس فراوان از همگی شما ممنونم
پاسخ
شکرگزاری یعنی تشکر و قدردانی
ازخداوند و استفاده بهینه از داشته
هایم.
با میل و تمایل قلبی که دارم با دعا
وسپاسگزاری از خدواند خصوصا
با خواندن هر روزه دعای آرامش ،
با شاکر بودن و استفاده درست از
داشته هایم ، با کمک و خدمت به
خانواده وهمدردانم،بامطالعه کردن
و به روزبودن ، باخسارت نزدن و
ترازهایی که ازخودم میگیرم ، با
خلاف نکردن و درست زندگی
کردن ، بااحترام گذاشتن به قوانین
با احترام گذاشتن به طبیعت ، با
کارکردن و انتقال قدمها ، با درآمد
وکسب حلال ، باخندیدن و شاد
بودن،باپاک ماندن ودرمسیربهبودی
حرکت کردن، باپذیرفتن تازه وارد
ودوگوش شنوا دراختیارش
قراردادن ، باقطع کردن وابستگی
هام مانند: نیکوتین ، الکل ، قرص
و موادمخدر، وبا استفاده نکردن
ازابزار و افکار و رفتار گذشته ام
بارعایت کردن 5 فاکتور بهبودی
وابراز علاقه کردن به کسانیکه
دوستشان دارم خصوصاخانواده ام
باشرکت درکارهای خیر و عام
المنفعه و،،،
شکرگزاری کمک میکند تا دچار
فراموشی وروزمرگی نشده و
باری به هر جهت زندگی نکنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12
با سلام....
قدرشناسی ، امانتداری ، رعایت اصول ، و در کل اجرایی کردن آنچه که از قدمها آموخته ام خودِ شکرگزاری ست یعنی شکرگزاری فقط در کلام و دعا نیست و شکرگزاری یعنی عملکرد داشتن نسبت به شکرگزاری زبانی ست.
یکی از بهترین راهها کنار گذاشتن نواقص اخلاقی ست یا ببینم آیا اینکه امروز کمتر کسی میتواند مرا عصبانی بکند شکرگزار هستم؟؟
اینکه پُرخوری نمیکنم یا فقط برای شهوت زندگی نمیکنم شکرگزار هستم؟؟ 
از خودم بپرسم آیا به انسانهای پر از نواقص یا انسانهای فقیر و تنگدست احترام میگذارم؟؟ آیا آنچه که برای خودم میپسندم برای دیگران هم میپسندم؟؟ ببینم وقتی به جلسه میروم به صحبتهای تازه واردین خوب گوش میدهم؟؟ یا برای سرویس دادن به اعضاء گزینشی عمل نمیکنم؟؟ اگر جوابم به این سوالت بطور نسبی بله باشد واقعا حای شکرگزاری دارد.

آیا شکرگزار کسانی هستم که گذشته ام را فراموش کردند و به من فرصت شروع جدید دادند؟؟ 
هر کجا که احترام اصول را نگه میدارم یا قدر شناس پولی که در میاورم هستم خودش نوعی شکرگزاری ست.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12
برای من مفهوم ودرک ازشکرگزاری
استفاده درست وبجاازداشته هاپاکی
واصول میباشدبهترین راه شکرگزاری
ازهرچیزاستفاده درست ازهمان چیزاست
وبعدازان هم شکرگزاری من بصورت
خدمت درانجمن چه بارای وجدان
گروه چه بدون رای به همدردانم
میباشد
پاسخ
امروزباسپاسگزاری خدمت وهمچنین وفاداری