امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12 : تسلیم من چگونه عمیقتر شده ؟
سوال 12 :   تسلیم من چگونه عمیقتر شده ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
فرایند تسلیم در قدم یک : اقرار+ پذیرش + تسلیم راه حل
من ابتدا اقرار کردم که معتادم بعد پذیرفتم که زندگی من را اشفته کرده و بعد در مقابل راه حل نجات یعنی برنامه معتادان گمنام تسلیم شدم .
در این قدم هم من بعد از اقرار و پذیرش اینکه این نقص زندگی من را اشفته کرده از خداوند می خواهم کمکم کند بنابرین تسلیم من در برابر الگوی بهبودی بیشتر و عمیقتر می شود /
مهم اینه که توقع نداشته باشیم بعد از این قدم نقص های ما برطرف شود وهمین قدر که قدم کار می کنیم و به اصول بهبودی پایبند هستیم یعنی افزایش اگاهی روز به روز و این یعنی تسلیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، s.s ، ناظر9
به اجرار در اوردن اصول روحانی قدم های قبل که اموختم
صداقت
تمایل
روشن بینی
پاسخ
 سپاس شده توسط shapor z ، ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
تسلیم من در قدم اول حاصل شرایط و بحرانهای بود که من را وادار به تسلیم شدن کرد در قدم سوم با اگاهی که حاصل دو قدم قبلی بود شروع به پذیرش دنیای اطرافمان کردیم و تسلیم خواست و اراده او شدیم اما این تسلیم در قدم هفتم بعد از کارکرد 6 قدم قبلی اگاهانه تر شده است و عمیق تر می باشد و به من کمک می کند که از سر راه خداوند کنار بروم و اجازه دهم خداوند وارد زندگیم شود و به این شکل روز به روز عمیق تر می شود
پیام سوال : این است که تسلیم من باید روز به روز عمیق تر شود
یادمان نرفته است پس از مدتی که مواد مصرف کردیم بدون انکه بدانیم و یا بخواهیم به مانند مسکن دردهایمان را ظاهرا تقلیل می داد و در هر نوع جنگی که برایمان ایجاد می شد ( بی پولی احساس حقارت بی ارزشی ترور شدن دعوای خانوادگی) می خواستیم ان را با مصرف مواد مخدر کمتر کنیم و متوجه شدیم چیزهای که در مدت های طولانی در ما شکل گرفته را نمی توان یک روزه تغییر داد امروز در قدم هفتم متوجه می شویم که اصول روحانی تسلیم در مقابل انها بهترین و بزرگترین ابزار جهت تقلیل انهاست کاربرد تسلیم این است که ما درد خود را یافته ایم و در نهایت ما می خواهیم راحت و در ازادی و ارامش زندگی کنیم پس دیگر از این به بعد با پیروی از اصول و استفاده از تسلیم به مرور زمان این درد ها برایمان از بین خواهند رفت 
پاسخ
فهم تسلیم در قدم هفت برای من در مورد اینکه انسان خوبی باشم ، فرزند خوبی باشم پدر خوبی باشم همسر خوبی باشم خدمتگداری موثری باشم رهجوی مسئولیت پذیری باشم با راهنمایم در ارتباط باشم عاجزم پس لازم است از فکر خودم به تکیه توانم استفاده نکنم و از اصل اعتماد یک بار دیگر دراین قدم برای عمیق ترشدن تسلیمم استفاده کنم اختیارم را به اصول انجمن واگذار کنم سطح توقع هایم را کمی کم کنم مسئولیت های شخصی خودم را  خودم انجام دهم حق اشتباه بهدیگران ببشتر بدهم و گوش به رهنمودهای راهنمایم باشم ...
پاسخ
بر اساس تجربیاتی که در مورد خودم و دیگر اعضا مشاهده کردم . و رسیدن به این باور که بهبودی یک فرآیند است و باید تمرین و صبر داشت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
صداقت باخود ، دیدن واقعیات ،

بررسی نقاط ضعف و قوت وجودم ، آشنایی با درونم و داشته هایم که
خداوند به من داده است ، قبول این واقعیت که نیاز به کمک یک نیروی برتر
دارم ، سپردن قسمتهای کوچک زندگیم
به خداوند و گرفتن نتایج مثبت و توجه
به  تاثیرات مخرب  اراده  شخصیم باعث  شد بپذیرم خداوند می تواند کاری را که فراتر از آنچه درذهن من می گذرد را برای من انجام دهد و این باعث قرارگرفتن من درحالت تسلیم شده و عمق تسلیم من درطی کارکرد قدمها به مرور بیشتر شده است .

اطمینان از وجود خداوند باعث شده ازجنگ‌وکنترل نواقص وکمبود هایم دست برداشته وتسلیم باشم .

?فروتنی محصول تسلیم است و باعث می شود که دراین قدمها من برای خودم احترام به نفس قائل شوم .

?احترام به نفس مرا در مسیرخواست و اراده خداوند قرارمی دهد و باعث می شود که  من خواست خود راباخواست خداوند تطبیق دهم ودست از خود خواهی وغرور بردارم ودر نتیجه بتوانم با دنیا هماهنگ شوم وبه آرامش برسم واین باعث عمیق ترشدن تسلیم من درزندگی شده وتسلیم بودن وعاجز عمل کردن یک کیفیت است که ازوجود و ماندن در آن لذت می بریم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
در قدم هفتم ما تسلیم خود را عمیق تر می نماییم . کاری که در قدم یک با تشخیص اعتیادمان شروع کردیم ، با تشخیص کمبودهایی که اعتیاد ما بهمراه دارد ، کامل تر می کنیم .

ما به این باور می رسیم که نیروی برترمان بیشتر از این که فقط به ما کمک کند پاک بمانیم ، می تواند برای مان انجام دهد و ما به این نیرو برای کمک جهت رهایی از کمبودهای مان

نیز چشم امید داریم . هر قدر که زمان بگذرد ، اعتمادمان به نیروی برتر و فرآیند بهبودی بیشتر و بیشتر می شود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
عمیق بودن تسلیم قدم ۷ یعنی صادقانه بیان کنم که فلان نقص را دوست دارم و توان رفع آن را ندارم و از خداوند می خواهم این کمبود را برطرف کند
   نه اینکه بگویم من دیگر نمی خواهم فلان نقص را انجام دهم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام
دست از خود محوری برداشتن.متوقع نبودن و اعتماد کردن جزو چیزهایی است که تسلیم مرا عمیقتر کرده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، Mehran270
سوال 12 :تسلیم من چگونه عمیقتر شده است؟(قدم۷)
بایددست ازغرور و تکبر بردارم ،اینجا جاییه که قراراست من تغییرکنم.
تسلیم در قدم هفتم یعنی از سر راه خداوند کنار بروم .
قدم ۶ و ۷ برای من مثل یه الاکلنگ است که هرگاه تسلیم باشم در قدم ۷ یعنی اصول روحانی هستم و هرگاه تسلیم نباشم در قدم ۶ هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد
ازطریق کارکرد دوازده قدم  درک من عمیق ترمیشود وشناخت من نسبت به پیشروی بیماری اعتیاد بیشترمیگردددرنتیجه تسلیم من عمیق تر میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد ، ناظر10
درهرقدم بااگاهی ازاصول روحانی وتکراروتمرین
روزانه جلسه رفتن قدم کارکردن تماس
باراهنمااقراربه ذات خطاها
نوشتن ترازنامه وقرارگرفتن درمسیردعا
روزبروزدایره تسلیمم گسترده تروعمیق تر
میشود
پاسخ
تسلیم یعنی درک واجرای اصول روحانی هرقدم 
بطورکلی هرگاه مفهوم عجزوعاجزوارعمل کردن برام معنی پیداکنه ازطریق اصول هرقدم من دران موردتسلیم ترشده ام درقدم هفتم درخواست کمک ازخداوندی که من درک میکنم بمعنی فروتنی وعجزعمیق تراست
پاسخ
درک مفهوم عجزدرهرقدم بابکارگیری اصول روحانی رشدروحانی ودرخواست ازنیروی برترعمیق میشوددراین قدم هم پذیرش عجزدرمقابل نواقص وخواست واراده خداوندنجنگیدن ودخواست کمک ودعانشانگرتسلیم وعمق تسلیم برای من است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان