امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5. من چه نقشی میتوانم در ایجاد فضای پذیرش در انجمن ایفا کنم؟
سوال 5. من چه نقشی میتوانم در ایجاد فضای پذیرش در انجمن ایفا کنم؟ عضو بودن در گروهی که معتادان علاقه دارند تا باز در جلسات آن شرکت کنند ، چه احساسی دارد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، حمید44
بسیار تجربه روحانی و قشنگی هست وقتی که کمک می‌کنیم تا یک تازه وارد به جلسات گرم شود و دوباره به جلسه برگردد این احساس را نمی توان در قالب کلمات بیان کرد وقتی که عشق و دلگرمی یک تازه وارد و سایر اعضای معتادان گمنام را تجربه می کنیم بسیار حال روحانی قشنگی به ما دست می دهد پذیرش معتادان به همان شکلی که هستند تجربه روحانی بسیار زیبایی است وقتی که با قسمت از بیماری آنها یا بهبودی آنها بگیریم کمک می‌کنیم تا آنها به جلسات برگردند یا برروی مسیر بهبودی خود و ۱۲ قدم کار کنند نتیجه آن همیشه به بهبودی ما مثمرثمر خواهد بود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، حمید44
خنده رویی گشاده رویی فروتنی تفاوت قایل نشدن بین اعضاهمه رابه یک چشم دیدن ازبالابه پایین نگاه نکردن وتمام قواعدرارعایت کردن وقتی که فضاامن ودوستانه باشدپیام امیدجاریست ومعتادان به جلسه میایندرفتاروگفتارمناسب توام باپذیرش فروتنی وبخشش ومعتادانی که به جلسه برمیگردنندنشانگرکارایی برنامه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، حمید44
سلام
تسلیم باشم و قدم ها را در اولویت زندگی ام انجام دهم.یادم نباید برود که من اینجا هستم بدلیل این که می خواهم به تازه وارد کمک کنم.به تفاوت های معتاد به عنوان مساله ایی جهت نحوه کمک کردن نگاه کنم و همیشه کمک کنم که درب جلسات باز باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، حمید44
باحضورمرتب ومنظم درجلسات کارکردقدم به اجرا گذاشتن ان  رعایت یکسری اصول ساده وکاربردی  یه نگاه مهربانانه یک محبت یک لبخند یه کلام بامحبت باخدمت گرفتن حضوربموقع درخدمتم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حمید44
سکوت در جلسات، گذشت، خیشتن پذیری ، خدمت صادقانه، خدمت به تازه وارد،حمایت خدمتگزار مورد اعتماد و احترام به اعضا، و گمنامی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، حمید44
درود بر همه 
من باشرکت منظم در جلسه خدمت با عشق و بی منت گوش دادن ب مشارکت اعضا وحفظ گمنامی کسانی رو ک میشناسم. 
حس خیل خوبی دارد ک من با کلمات نمیتوانم آن را توصيف کنم 
حسی ک در هیچ جایی آرا درک نکردم و ندیدم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حمید44
سوال 5؛من چه نقشی میتوانم درایجادفضای پذیرش درانجمن ایفاکنم؟
چشمانت را ببند و آغوشت را باز کن ای همدرد .
دیگه نگاه نمیکنم کیه از کجا آمده،چجوری آمده،از چه ایل وتباری هست،عاجزه ،عاجزنیست،تمایل داره یانداره، بالباس پاره پوره اومده باگردنبندطلاتوگردنشه،ازطایفه دشمنانه،چه طبقه اجتماعی داره و .....
هر کس از درآمدنانش دهید از اومپرسید مرام و معرفتش.
خوش رویی و گشاده رویی، احترام و تـوجه به آن فرد ، محبت کردن ، رد وبدل شماره با او، گذاشتن تجربه و نیرو و امیدم در اختیار او چه در داخل جلسه و چه بیرون ، بوجودآوردن فضای امن بهبودی ، مشارکت صحیح ، نقش بادبزنی برای تمایل او در جهت عضویتش داشته باشم،دوجودآوردن همسانی و گرفتن احساس منحصربفرد بودن را از او، و.......
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید44

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان