امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17 : آیا از اینکه کمبودهای من بلافاصله بعد از درخواستم برطرف نشده اند دچار بی
#1
 سوال 17 :  آیا از اینکه کمبودهای من بلافاصله بعد از درخواستم برطرف نشده اند دچار بی حوصلگی شده ام ؟ یا اینکه اطمینان دارم هر وقت که خدا بخواهد انها را برطرف خواهند کرد ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9
#2
در گذشته خیلی زود می خواستم به چیزهایی که می خواستم برسم /ولی امروز اعتقاد دارم هر وقت شرایط و ظرفیت خودم را بالا ببرم به خداوند اجازه می دهم که در زندگی من وارد شود و به من کمک کند / و دیگه اینکه تا من به دنیا و کائنات انرژی ندهم چیزی دریافت نخواهم کرد و با اقدامو عمل صادقانه من است که انرزی رفتارم و افکارم به دنیا می رسد ومتعاقب آن دنیا چندین برابرش را به من باز می گرداند /
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر11 ، ناظر9
#3
یکی از ویژیگی های بیماری من غر زدن است و من باید بدانم قدم هفتم نیز مانند باقی قدم ها یک پروسه است و یک شبه اتفاق نمی افتد و نباید توقع داشته باشیم بلافاصله برطرف شود و به خودم نگویم چرا کمبودهای من برطرف نمی شود حالا چون این اتفاق نمی افتد پس می روم و از روی ان کمبود عمل می کنم و شاید هنز وقت برطرف شدن ان نشده است ؟
پیام سوال : این است که من باید بدانم که هر گاه خدا بخواهد و لازم بداند و من بخواهم و به او اجازه بدهم انها را برطرف خواهد کرد و اصل روحانی صبر در این مقوله به من کمک خواهد کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد
#4
امروز باید سعی‌مان این باشد که به صبر به عنوان یک هدیه‌ی الهی نگاه کنیم، عجول بودن و بی‌حوصلگی شاید موجب چیدن میوه‌ی نارسیده و کال باشد اما صبر و حوصله بستری را فراهم می‌کند برای اندیشیدن و تصمیم درست اتخاذ کردن. 

اعتماد و ایمان به تنهایی هرگز برای کارکرد این قدم کافی نیست پس نیاز است که ما صبر و حوصله را نیز تمرین کنیم حتی اگر مدت‌ها از زمان درخواستمان برای برطرف شدن کمبودهای‌مان گذشته باشد. 

در واقع بی‌حوصلگی یکی از نقايص ماست.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
#5
قدم هفتم باز کردن دری دیگر از بهبودی است و به من کمک میکند تا سایر چالشهای زندگیم را شناسائی کنم. توقف روی رفتارهای گذشته و یا بیحوصلگی یا حتی کم صبری و رد کردن خپد از مشخصات بیماری من بوذه است، انجام تغییرات محتاج زمان بود اما من در دور اول کارکرد قدمها این حرفا حالیم نبود و پس از برطرف نشدن حالم بد میشد و فکر میکردم من قرار است برطرف کنم!در صورتیکه خداوند قرار است برطرف کند و من باید ۳ قدم اول را در مورد ۷ به کارگیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
#6
در حقیقت در این قدم من لازم است که صبروتحمل را تمرین کنم.
برطرف شدن کمبودهای اخلاقی نیاز به تمرین مستمر و روزانه دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
#7
سلام
بله عمدتا من عادت داری هر چیزی رو سریع بدست بیاورم و توقع دارم به محض درخواست برطرف گردد.اما در اجرای اصول این چنین نیست .من باید اعتماد کنم و منتظر بمانم تا نیروی برتر در زندگی ام خودش تصمیم بگیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
#8
زمانیکه دچاربی حوصلگی میشویم یعنی ازتعادل خارج شده وبامرضمان داریم زندگی میکنیم که این مورد باعث میشودنسبت به قدمهاوجلسات ومسیربهبودی وفرآیندایمان آوری بی تفاوت شویم وبدتراینکه اززیرچتراصول روحانی فروتنی وصبر وتسلیم هم خارج میشویم.
من اطمینان دارم که خداوندبمن کمک میکندوراه رابمن نشان میدهدکه چگونه ازالگوهای رفتاری غلط استفاده نکنم وراه ومسیردرست راپیداکنم من فقط بایدحرکت کنم واین مسیر رابا امیدوایمان وصبر، وتسلیم وار ادامه دهم نبایدصبروامیدم راازدست بدهم وبایددر راستای این باوراقدام وعمل داشته باشم وازسر راه خداوندکناربروم ودست ازخودخواهی وخودمحوری هایم بردارم دنبال چراهانباشم بلکه چگونگی هارا دنبال کنم درمسیردرست باشم درست رفتارکنم ودست ازکنترل وقضاوت وسرزنش خودم ودیگران بردارم خودآزاری ودیگرآزاری نکنم تاخداوند کارش رابه وقتش انجام دهد من باید بااصل روحانی صبر زندگی کنم بایدشرایط موجودم رابپذیرم وظرفیت خودم رابالاببرم تاخداوندهم کمکم کرده وکمبودهایم راباصلاح خودش برطرف کند.من بخداوندقلبا اعتماددارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، AMAN56
#9
سوال 17 :  آیا از اینکه کمبودهای من بلافاصله بعد از درخواستم برطرف نشده اند دچار بی حوصلگی شده ام ؟ یا اینکه اطمینان دارم هر وقت که خدا بخواهد انها را برطرف خواهند کرد؟(قدم۷)
فروتنی در این قدم برای من یعنی قبول کنم و بپذیرم که خاست خداوند در هر شرایطی برای من بهترین است.
این خصوصیت بیماری من است که یچیزی را در لحظه و در همان حال و بیش از اندازه و در حد کامل میخاد .
امروز اجازه نمیدم بیماری برای من خط و نشان بکشه و با بکارگیری اصل فروتنی و پذیرفتن اینکه خداوند هر موقع صلاح بداند این کمبود را در من مرتفع میکند ، دیگر عجولانه رفتار نمیکنم.
فروتنی در اینجا یعنی پذیرش هر آنچه که خداوند برای من مقدر دانسته است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#10
گیرکردن دردام الگوی ارضای فوری بیصبری وعجله
اسراربرروی خواسته هاازعوارض اعتیادوکمبودهاست
من دراوایل پاکی وسری اول قدم کارکردن اینجوری
بودم بی صبروعجول
ولی بمرورزمان وزندگی باقدمهاامروزدرک کرده ام
ثمره کوششهای عاشقانه درموسم
خودبگل مینشیندبقول کتاب
وبابرگشت تدریجی سلامت عقل ارام ارام
باکمک خداوندنواقص من هم باتمایل وفروتنی
ودخواست کمک کمرنگ ترخواهندشد
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان