امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 18 :آیا حس تناسب وتعادل من ،اخیراً بهم خورده است ؟ آیا خود را تواناتر و زرنگتر ا
نقطه مقابل تناسب و تعادل افراط و تفریط است حالا از خود سوال می پرسیم ایا اخیرا خود را خیلی بالا دیده ایم ایا اخیرا خود را خیلی حقیر و بی ارزش دانسته ام ؟- ایا اخیرا دنبال این بودم بکه با یک عامل خارجی مثل ( خانم بازی دختر بازی وابستگی غرق شدن در طمع پول - )احساس ارزش پیدا کنم ؟- ایا اخیرا در یکی از مسئولیت های خود غرق شده ام ؟- چگونه افراط و تفریط من را تعادل نسبی خارج کرد ؟
پیام سوال :اصل روحانی فروتنی به ما می گوید باید نگاه من به ضعف ها و نقاط قوتم عادلانه و واقع بینانه باشد
دنبال مظلوم نمایی و احساساتی همچون بی ارزشی و حقارت و عمل کردن از روی ان نباشم یا به دنبال خود بزرگ بینی و برتری جویی نباشم و بدانم اگر چیزی در برنامه بدست اورده ام مثلا ( جذابیت پول اعتبار و ارزش ) بدانم به همان اندازه به مسئولیتم اضافه شده است و یادم باشد انها را به واسطه برنامه بدست اورده ام و تا زمانی که در این برنامه باشم برایم کاربرد دارند و نباید انها را پای زرنگی خود بنویسم چون سریعا از بهبودی دور می شوم و دیگر در تماس دائم با واقعیت بیماریم نیستم اگر چیزی از من گرفته می شود یا از دست می دهم توی سر خود نزنم و احساس بدبختی نکنم و یا اگر چیزی به من داده می شود احساس زرنگی نکنم و بدانم که چیزهای باز پس گرفته شده امنت الهی است و چیزهای جدید داده شده امانت های جدید الهی است و من باید لیلقت خود را به خداوند ثابت کنم و در حفظ ان کوشا باشم و این را نیز بدانم که هر گاه خود م را بیشتر از از ان چیزی که هستم تصور و وانمود کنم مثلا توانایی و زرنگتر بودن در حال چهار تایی خوردن از بیماریم هستم تا من را از برنامه دور کند 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، misagh ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 18 :آیا حس تناسب وتعادل من ،اخیراً بهم خورده است ؟ آیا خود را تواناتر و زرنگتر ا - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۲/۹، ۰۷:۴۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان