امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 19 : آیا مواقعی بوده که بتوانیم از عمل از روی نواقص خود اجتناب کنم و به جای آن
#1
" حرکت به جلو " سوال 19 :   آیا مواقعی بوده که بتوانیم از عمل از روی نواقص خود اجتناب کنم و به جای آن یک اصل روحانی تمرین نمایم ؟ ایا اینان را بعنوان عمل و تأثیر خداوند بر زندگیم تشخیص می دهم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ssaeedg
#2
 درطول روز خیلی این اتفاق می افتد / وبه راستی این همه از تاثیر خداوند است در زندگی من به واسطه اگاهی دادن در برنامه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، ناظر9 ، ناظر11
#3
نترسیدن و اعتماد به راهنما مشارکت صادقانه کار کردن کمک به همدردان وفاداری و صداقت با همسرم
پیام سوال : جواب این سوال معنای واقعی قدم هفتم را برای من می شکافد
که مواقعی وجود دارد و تجربه کرده ام که می توانم از عمل از روی کمبودها و نواقصم اجتناب کنم و به جای ان یک اصل روحانی را تمرین کنم و می دانم که تمام اینها تاثیر خداوند در زندگی من است و با کمک او و کارکرد قدم ها به بلوغ و روحانیتی در بهبودی می رسیم که خیلی اوقات دیگر شبیه به چیزی که قبلا بودیم نیستیم و نسبت به اصول روحانی اشنا و نسبت به نواقص خود غریبه می شویم و مجبور نیستیم در اسارت نواقص خود باشیم و بهترین حالت برای پذیرش این داستان ان است که ان را هدیه از طرف خداوند بدانیم و بدانیم که خداوند با ماست 
پاسخ
#4
انجام قدم هفتم به ما آزادی انتخاب خواهد داد و باید آگاه باشیم که این قدم درمان یا شفا نیست. اگر بر طبق اصول روحانی نهفته در برنامه دوازده قدمی زندگی کنیم از تقلاّ و دست و پا زدن برای تغییر حقیقت زندگی دست خواهیم برداشت. 

امروز شاید ترس‌ها گریبانمان را بگیرند اما با اصول روحانی که فراگرفته‌ایم نیاز نیست در مقابله و مواجه شدن با آنها از روش‌های مخرب بهره گیریم. مثلا در مقابل خشم و عصبانیت دیگران ، متانت و صبر پیشه کنیم.
پاسخ
#5
قدم هفتم به عنوان درمان یک شفا نیست . ولی انجام ان مارا به ازادی انتخاب می دهد . ما می دانیم که اگر برطبق اصول روحانی بهبودی زندگی کنیم دیگر نیازی به این نداریم که خود را برای ردیف کردن وقایع وچگونگی نتیجه انها خسته کنیم ما به خداوند خود برا ی زندگی مان اعتماد داریم. احتمالا هنوز گاه دچار تر سهای می شویم . اما دیگر محتاج به ان نیستیم که در مقابله با این ترسها از روشهای استفاده کنیم ویا اینکه وقتی صلاح بدانیم دیگر به ستیز ومقابله نمی پردازیم
پاسخ
#6
تکرار و تمرین و دعا ودرخواست از خداوند باعث تغییر میشود .
رشد روحانی ما زمانی است که چیزهایی را رها می کنیم .(غرور ،رنجش،ترس،قضاوت،خودمحوری....)نه چیزهایی که بدست می آوریم .
تمرین اصول روحانی .مثل صبر پذیرش ،عاجز عمل کردن .تسلیم بودن .و.....این اصول روحانی باعث رشد و بلوغ می شود .هیچ تغییری امکان ندارد .مگر به لطف خداوند و تمرین تکرار و صبر پشتکار خود ما
پاسخ
#7
سلام
بله مواقعی از تجربیات اعضا استفاده می کنم و در جلسات شرکت می کنم.توانایی درک و اجرای خواست خداوند را پیدا می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، admin.a ، ناظر5
#8
آگاهی وتمایل وتکراروتمرین واقدام وعمل، ودرخواست ودعاازخداوندباعث تغییردرمامیشودومازمانی به آن رشدروحانی میرسیم که ازعمل به نواقص خوددرلحظه اجتناب کنیم وبجای آن ازیک اصل روحانی استفاده کنیم.
خیلی اتفاق افتاده که مادرست وخداگونه رفتارکرده ایم امامواقعی هم بوده که ازنواقصمان استفاده کرده ایم، حال مهم به این درک وفهم رسیدن است که درلحظه میتوانیم ازآغوش بیماری ومرض به آغوش مهربان خداوندپناه ببریم.
قدم هفتم مارادرمان نمیکندامادرحق انتخابمان بماآگاهی میدهدتاطبق اصول زندگی کنیم.مابرای ادامه زندگی به خداوند اعتمادکرده ایم وشاهدتاثیر خداوند درتمامی لحظات زندگی هستیم ورهاشدن ازاین کمبودهاوجایگزین کردن یک اصل روحانی بجای استفاده از نواقص،فقط تاثیرولطف خداوندبرزندگیم بوده ومراازشرخودم حفظ کرده است.
حال بجای رنجش گذشت را،بجای دروغ وکتمان حقیقت صداقت را، وبجای تظاهروریاکاری حقیقت گویی را، یکرنگی ویکدلی را بجای خودمحوری، واحترام به رای وجدان گروه وجمع رابجای خودرایی،وبجای بدرفتاری وبداخلاقی، حسن معاشرت ومهربانی راتمرین میکنم.
مواقع بسیاری هم ازاین رفتارم سوءاستفاده شده امامهم این است که من کاردرست راانجام دهم تاتاثیرخداوند درزندگیم روزبه روز مشهودترشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر 1 ، ناظر9
#9
سلام

- بله- هر زمان بتوانم از روی بهبودی عمل نمایم واز اصول تبعیت نمایم و دست از خود محوری بردارم می توانم نقص را کم نمایم وعمل از روی نقص را با یک اصل روحانی جایگزین نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر5 ، Mehran270
#10
بله بوده خیلی هم زیادجاهایی بودکه خشمگین نشدم وصبوری کردم
خیلی جاهادرکسب وکارطمع نکردم
شبهاپشت چراغ قرمزحتماتوقف داشته ام هرگزاشغال هارا
روی زمین یاخیابان ننداختم خیلی جاهاراست گویی پیشه
کردم وتنبلی نکردم مسیولیت پذیریم تاحدبسیارزیادی
افزایش داشته وبی تفاوت نبودم وهمه اینها
ومطالب دیگرحتمالطف ومرحمت خداوندواصول
برنامه است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر5


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان