امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 20 : کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند یا از قدرتشان کاسته شده ؟
سوال 20 :   کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند یا از قدرتشان کاسته شده ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9
باکارکردن این قدمها به این باوررسیده ام که بهبودی یک فرآینداست که به آهستگی وبه مرور اتفاق میفتد مهم پذیرش ورعایت اصول روحانی، اجرای آنهادرزندگی وحرکت روبه جلودرمسیربهبودی میباشد.باید روندایمان آوری برای هرروزتقویت شود.
برطرف شدن کمبودهایمان هم یک فرآینداست که بایدهمیشه آنرابا اقدام وعمل روبه جلودرحرکت نگه داشت.
خیلی ازکمبودهایم بواسطه خواست واراده خداوندوبااقدام وعملم برطرف شده وخیلی هاهم بواسطه حضورخداوند واجرای اصول روحانی برنامه درزندگیم وکارکردن قدمهاوداشتن صداقت ازقدرتشان کاسته شده است.
بعضی از کمبودهایی که برطرف شده اند ویاازقدرتشان کاسته شده است عبارتنداز:
فروتنی،نگاه به عیوب خودم،احترام به خودم ودیگران،میل به پیشرفت،ایمان وخدامحوری،گذشت ومثبت نگری، سخاوت وبخشش،وفای به عهد،رسیدن به اموروانجام آنهادراولین فرصت،اولویت بندی درکارها،شکرگزاری،خویشتن پذیری، صبر،رازداری،خوش زبانی وخوش اخلاقی،احترام به رای ونظردیگران، انتقادپذیربودن،خدمت به غیرازخودم، تحمل داشتن،حسن معاشرت،خیرخواهی، قناعت،شجاعت،صداقت،اززاویه بهتری به زندگی نگاه کردن،کمبودبرنامه ریزی درزندگی، مشورت کردن،به فکردیگران بودن،در خدمت خانواده بودن،شغل ودرآمدحلال داشتن ورسیدگی کردن به تعهداتم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، shapor z ، ناظر11 ، ناظر9
با توجه ب اینکه بهبودی و روحانیت یک لحظه ب لحظه و روز ب روز اتفاق میفتد نمیتوانم بگویم کمبودهیم برطرف شده ولی مهلت روزانه ای بهم داده شده تا بتوانم زندگی کنم.ب خودم سخت نمیگیرم و ب خود یاداور میشوم ک انسانم و جایزالخطا
پاسخ
خشم تنبلی نا صادقی . ......
چه زمانی یک کمبود در من برطرف می شود یا از قدرت ان کاسته می شود ؟... زمانی که از اصل روحانی ان استفاده کنم 
پاسخ
ما هیچگاه به کمال نمی رسیم  اما آرزوی رسیدن  به آن ما را به حرکت وامی دارد، کمبودهای زیادی درزندگی مان قابل شهود بود مثل ایمان ، قدرت جاری کردن اراده خداوند در زندگی مان ، عشق ، محبت ، نوع دوستی و غیره که به مرور زمان و با استمرار بهبودی و توجه به پروسه بهبودی ، روز به روز کمبودهایمان برطرف و نواقصمان کمرنگ خواهد شد.
پاسخ
سعی می کنم با فروتنی و دعا و عملکرد صحیح در قسمت بر طرف کردن کمبودهای اخلاقی ام تلاش کنم ، شاید برایم خیلی مشکل باشد که برخی از کمبودهای اخلاقی ام را برطرف

کنم ، اما مهم این است که انگیزه برطرف کردن آنها در من بوجود آمده و در راستای آن اقدام و عمل می کنم .
پاسخ
تمایل برای دعا و مراقبه و در خواست کمک از خداوند با فروتنی و پی به اینکه من یک انسانم و ممکن الخطا پس هر روز نیاز به خواست و اراده خداوند در تمام امور زندگی را دارم وقتی او باشد من اراده شخصی و بیمارگونه کنار میرود و من هر روز میتوانم کمبودهایم را مرتفع کنم و درونم را با خود خداوند پر کنم نه با امیال بیرونی?
پاسخ
سلام
نا امیدی -ترس و نگرانی برای اینده و عدم حرکت از روی ترس هایم.خود کم بینی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
سلام

-کمبود ایمان  که همیشه برایم مساله بود الان بهتره شده است ومن به اصول انجمن ایمان بیشتری پیدا کرده ام وتوانستم باورهایم را تغییر دهم- کمبود اعتماد در انجمن وبه راهنما بهتر شده است ومن برای مسائل مختلف در زندگی ام به راهنما اعتماد بیشتری دارم. قبول تاثیر گذاری انجمن که الان ایمان دارم که تاثیر خود را در هر شرایط برایم می گذارد...
پاسخ
امروزدرزندگی خودخوری خیلی کمتری دارم
رنجشی هستم همچنان ولی دررنجشهایم
گیرنمیکنم ترسهای بیخودوازاردهنده 
خصوصاازاینده محدودترشده اند
امروزبیشترتودمودوست دارم وباخودم ودیگران
بسیارمهربانترم
قبلابرای انجام ندادن هرکاری خیلی دلیل
داشتم امروزتنبلی وبی تفاوتیم محدودترشده
راست گوترشده ام وتاانجاکه حواسم هست
دروغ نمیگویم وخیلی چیزهای دیگر
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی ، ناظر10
وقت شناسی واستقامت توزندگیم اومده بانه گفتن کمترمشکل دارم خودکم بینیم کمترشده خیلی کم خودمومقایسه میکنم بهترتونستم روابطموحفظ وگسترش بدم وتااندازه ای مسیولیت پدیرومتعهدشده ام خصوصارازداری وحفظ حریم شخصی ادمهاتواولویته برام ک همه درسایه نیروی برتروکارکردقدمهاحاصل شده
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان