امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: آیا نیاز به تأمل و مشورت با راهنمای خود را قبل از آغاز جبران خسارت ، تشخیص می
سوال 2: آیا نیاز به تأمل و مشورت با راهنمای خود را قبل از آغاز جبران خسارت ، تشخیص می دهم ؟ آیا در هیچ شرایطی بواسطه تعجیل وشتاب در جبران خسارت باعث بروز خسارات جدیدی شده ام ؟ آن شرایط چه بوده اند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر9
چون قبول دارم که مغز من برای خودم خوب کار نمی کند پس نیاز به مشورت را قبول دارم وعلت انهم خودمحوری ها و مشکلات ناشی از انها در دوران پاکی است
من هم در اوایل پاکی به خاطر شور حسینی واحساس جبران خسارت به خودم و دیگران خسارت زده ام/
باید بدانیم بیشترین هدف در قدم8و9 پیدا کردن الگوهای رفتاری اشتباهی است که بواسطه مصرف آنها خسارت زده ام و بتوانم از این الگوها دوری کنم و خسارت جدیدی نزنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، عباس23 ، ناظر2 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر10
بله من اگر بخواهم بدون مشورت با راهنما و طرح و برنامه جبران خسارت کنم ممکن است دوباره باعث خسارت شوم- مثلا به واسطه تعجیل و یا حالت شور روحانی که دارم بروم و بدون طرح و برنامه از خانواده جبران خسارت کنم و بعد از مدت کوتاهی دوباره همان خسارت را وارد کنم که باعث بد باور شدن خانواده نسبت به بهبودی من می شود
 پیام سوال: ما باید هواسمان باشد که اولا ما در قدم هشتم هستیم و وظیفه امان فقط لیست کردن است و نباید اجازه بدهیم عجله و شتاب زدگی و احساس گناه و خجالت در جبران خسارت ما تصمیم گیرنده باشد
موقعیت شناسی مشورت کردن طرح و برنامه ارتباط مداوم و روزانه با راهنما تواضع و فروتنی تامل و تفکر عوامل اساسی در جبران خسارت است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، admin ، عباس23 ، ناظر2 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر10
ما در هیچ شرایطی نمی‌توانیم با عجله و شتاب جبران خسارت نماییم. 

با عدم شناخت نسبت به خسارت‌ها و عمق آنها شاید دوباره موجب خسارت جدیدی شویم که روند بهبودی‌مان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. 

ما سعی می‌کنیم با صبر و حوصله و مشورت بهترین راه را برای جبران خسارت پیدا کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر10
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم

مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، admin ، عباس23 ، ناظر9 ، ناظر10
هیچ جبران خسارت  بودن مشورت با رهنما نباید انجمن داد چون احتمال خسارت  زدن جدید هست

قدم هشت آمادگی برای جبران خسارت توی قدم نه هستش
یعنی لیست کردن چیزا یا کسانی که باید جبران خسارت کنیم اینجا حتمأ باید با راهنما در تماس باشم چون برای نوشتن بعضی از خسارت ها تمایل ندارم حالا یا رنجش دارم یا هرچی
گاهأ از بعضی جبران خسارت ها وحشت دارم راهنما اینجا کمک به سلامت عقل من میکنه و میگه چیکار بکنم یا چیکار نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر10
سلام
قطعا راهنما را برای راهنمایی کردن در چگونگی اعمالم گرفته ام و باید هر زمان با ایشان صحبت کنم و در جاهایی هم که اجازه ندهد باید به حرف او گوش بدهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
_بیماری ومرضم راپذیرفته ام همچنین نداشتن سلامت عقلم رامیدانم که خیلی ازاوقات خودمحورمیشوم گاهاعجول شده وصبرم راازدست میدهم دریچه افکارم بسته شده وفکرم دیگرخوب کارنمیکند به همین دلیل هم است که قبل ازانجام هرکاری باراهنمایم مشورت میکنم.من درقدم 8فقط بایدلیست صدماتی راکه زده ام راتهیه کنم وهیچگونه پیش داوری درموردجبران خسارت نکنم ،جبران خسارت درقدم 9میباشد آن هم بامشورت وصلاحدید راهنمایم نه باکله وفکربیمارخودم وبدون هرگونه خودمحوری کردن .
درضمن جبران خسارتهایم نبایدبخاطر تجدیدخاطره وراهی برای برقراری دوباره رابطه ولذت طلبی وسوءاستفاده وراه باز کردن برای خسارت زدن های جدید باشد.
مامیخواهیم الگوهای رفتاری غلط واشتباه خود را اصلاح کنیم.
مادرقدم9بانظرراهنمایمان خودراآماده میکنیم برای جبران کردن خسارتهایی که لیست کرده ایم آن هم باصبروتأمل ومشورتی که باراهنمایمان انجام میدهیم وطبق صلاحدید او وآن هم جبران خسارتهایی که راهنمایمان صلاح بداند وخودمان به هیچ عنوان به تنهایی وشتابزده عمل نمیکنیم.
دراین قدم اصلا قرارنیست ازکسی جبران خسارت کنیم بلکه فقط باید ازخداوند کمک گرفته ولیستی ازتمام کسانی که به آنهاصدمه زده ایم راتهیه کنیم.
مافقط برای امروز زندگی میکنیم.?
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
بله من بدون مشورت نمیتونم راهبرخوبی برای خودم باشم چون قدرت تشخیص من برای خودم ضعیف هست به خودفریبی وانکار عادت دارم مشورت بمن کمک میکنه که ازانکار وخودفریبی دست بکشم و مسیرصحیح را انتخاب کنم
پاسخ
سوال 2: آیا نیاز به تأمل و مشورت با راهنمای خود را قبل از آغاز جبران خسارت ، تشخیص می دهم ؟ آیا در هیچ شرایطی بواسطه تعجیل وشتاب در جبران خسارت باعث بروز خسارات جدیدی شده ام ؟
 آن شرایط چه بوده اند ؟ (قدم۸)
قبل ازهرچیزی فراموش نکنم من درحال کارکردقدم هشتم که نوشتن لیست،تشخیص حدودخسارات و بدست آوردن تمایل است،میباشم.
من خودم قربانی همین عجول بودن و بدون مشورت حرکت کردن در این قدم شدم ، و باعث خسارت بیشتربرای خودم و طرف مقابل شدم.
دراینجافعلالیستم رامیگیرم،و درقدم ۹ آمادگی لازم برای جبران خسارت را بدست می آورم و بعد هرجبران خسارت مشورت خاص خود رادارد و بامشورت و اندیشیدن راه های مناسب آن جبران خسارت را به کمک راهنما و اهل فن بدست می آورم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ما هرچه به تنهایی کاری را انجام دادیم کارراخراب کردیم امیدم به راهنمایی راهنمایم و دوستان درجهت نوشتن این قدم میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

- بله- قطعا راهنما یک عضو موثر است که همیشه از اول بهبودی ام به من کمک کرده تا بتوانم در هر شرایطی تصمیم درست را بگیرم.پس لازم است که این راهنمایی را همیشه در راس قرار دهم...
پاسخ
بله من تمام قدمهاروباراهنمام کارکردم حال بشکلی
بودکه همه مربوط بمن زندگی من روابط من
اوضاع واحوال درون وبیرون من بودند
اماجبران خسارت مربوط به خساراتیست که
من یاباشخص اشخاص مکان باوراعتقاد
جسم روح وروان دیگران بوجوداورده ام
برای این مهم حتماحتمابایدباراهنمامشورت کنم
ویاشایدگاهی بصلاح دیدراهنمایم مجبورباشم
بااشخاص دیگرمثل وکلاویاازتجربه دیگر
اعضااستفاده کنم تک روی دراین کارحتما
خسارات جدی وجدیدتری ببارخواهداورد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، جعفر۲۱ ، ناظر10
یکی ازدلایل نوشتن ترازنامه قدم هشتم مشورت باراهنماست عموماوقتی بخام کاردرستیم انجام بدم احتمالادچاراحساسات گوناگونی میشم وچ بسادراین کارخسارت جدیدی هم بزنم درقدم هشتم من فقط لیست جبران خسارتهامومینویسم وعملاجبران خسارت نمیکنم تابعدازنوشتن بصلاح دیدراهنمابطریق درست واگرانجام این جبران خسارت خسارت جدیدی بهمراه نیاوردان رادرقدم نهم انجام دهم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
من در قدم 8 فقط باید لیست صدماتی که زده ام را تهیه کنم و هیچگونه پیش داوری در مورد جبران خسارت نکنم ، جبران خسارت در قدم 9 میباشد آن هم با مشورت و صلاحدید راهنمایم نه با کله و فکر بیمارخودم و بدون هرگونه خودمحوری کردن. درضمن جبران خسارتهایم نباید بخاطر تجدید خاطره و راهی برای برقراری دوباره رابطه و لذت طلبی و سوءاستفاده و راه باز کردن برای خسارت زدن های جدید باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان