امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6:فهرست افرادی را که به آنها خسارت زده اید با ذکر نوع و طریق خسارت بنویسید .
کسانی که به آنها صدمه رسانیده ایم و چگونگی آن صدمات "
" تهیه فهرست " 

سوال 6:فهرست افرادی را که به آنها خسارت زده اید با ذکر نوع و طریق خسارت بنویسید . 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
در قدم چهار نگاهی به روابط خود می اندازیم و از الگوهای رفتاری که موجب خسارت زدن به دیگران شده اگاه می شویم.
برای این سوال یک جدول می کشیم در ردیف اول نام شخص یا موسسه یا چیزی که به ان خسارت زده ایم را می نویسیم مثل ( خودم، مادر ، پدر ، همسر ....محیط زیست ، اداره ، دوستان .....) در ردیف دوم نوع خسارتی که زده ایم ( مالی ، عاطفی ، روحانی ، روحی، جسمانی ) و در ردیف سوم ذکر ان خسارت با جزئیات ( خسارت چگونه و به چه شکل رخ داد .
مثلاً: خودم - جسمانی - با مصرف مواد مخدر و سیگار ، پر خوری ، روابط جنسی زیاد و رعایت نکردن بهداشت به سلامت و جسم خودم خسارت زده ام( البته می بایست هر یک از این ها را در یک ردیف نوشت و جزء به جزء توضیح داد/
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر2 ، Nazer 5
جواب در تراز نامه که می توانیم از قدم چهارم هم کمک بگیریم 
پاسخ
با تغییرات امروز من در بهبودی و تمرین اصل مهربانی و محبت نسبت به کسانی که بدان ها خسارت زده ام بصورت روزانه ، ماهانه ، سالانه ، نیاز به فرآیند زمانی دارد تا به مرور بتوانم انها را ترمیم کنم و جبران خسارت خود را انجام دهم و در بعضی از موارد شاید هرگز موفق به این کار نشوم .
پاسخ
خسارت زدن کارمن بودچون اگرخسارت
نمی زدم نمی توانستم مصرف وزندگی کنم
انواع خسارت هارامن زده ام ازقبیل
مالی جسمی معنوی احساسی عاطفی
اما ذکرنام کسانی راکه به انهاخسارت
زده ام رادردفترم برای راهنمام نوشته ام
این قسمت سئوال شخصی  است
پاسخ
با کمک راهنما و از جدول تراز استفاده می کنیم
پاسخ
قبل از اینکه شروع به نوشتن فهرست خود بکنیم ، یک مفهوم دیگر وجود دارد که باید با آن آشنا شویم : و آن معنی صدمه در این قسمت است . لازم است که ما سعی کنیم تا همه راههایی که از طریق امکان صدمه رساندن وجود دارد درک کنیم ، تا فهرست ما کامل و دقیق باشد .
بعضی از انواع صدمه رساندن واضح و اشکار است . برای مثال پول یا متعلقات یک شخص یا یک مکان را بدزدیم و صدمه ای رسانده ایم کاملاً اشکار است . به اضافه اینکه اکثر ما می توانیم به راحتی تشخیص دهیم که مورد سود استفاده جسمی یا احساسی از طرف دیگران ، یک نوع صدمه رساندن است.
پاسخ
سلام
لسیت من شامل خسارت های مالی.جسمی و عاطفی را با نوع آن که دقیقا نوع خسارت در درک بهتر اشتباهات گذشته و درس گرفتن برای آینده کمک بزرگی به من می کند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان