امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12 : چند مثال از صداقتی که در قدمهای قبلی تجربه کرده اید را بنویسید ؟ چگونه از
سوال 12 :  چند مثال از صداقتی که در قدمهای قبلی تجربه کرده اید را بنویسید ؟ چگونه از آن تجارب در این قدم می توانید استفاده کنید . 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
در برنامه تجربه کردم هر چه صادقانه تر در برنامه رفتار کنم بیشتر جواب می گیرم واین به خاطر راه کار های درستی است که به خاطر مشارکت های صادقانه به دست می اورم و این صداقت با اعلام اینکه من یک معتادم شروع شد ئ پاداش ان ترک مواد و از بین رفتن وسوسه مواد بود و با اقرار به اینکه من نمی دانم در قدم دوم محکمتر شد و پاداش آن مشورت و شکست کمتر در زندگی بود و با اقرار خطا هایم ، رنجش هایم ، ترس هایم در قدم چهار و پنج همه مسائلی که باعث شده بود من اعتماد به نفسم را از دست بدهم ادامه پیدا کرد که نتیجه ان پیدا کردن عزت نفس و حرکت با اعتماد و ایمان در مسیر بهبودی بود و همین صداقت ها در قدم های قبلی باعث شد با اعتماد و ایمان بیشتری قدم های بعدی را کار کنم و در این قدم از نوشتن خسارت هایم هر چیزی که می خواهد باشد ترس و واهمه ای ندارم و به نتیجه خوب آن ایمان دارم .

با اقرار صادقانه در مورد خسارت هایم به نقش خودم در خسارت ها پی می برم و به دنبال توجیه و بهانه برای خسارت های وارده نمی روم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
صداقت یعنی پذیرش واقعیت بدون هرگونه تضادی میان افکار والفاظ واعمالمان واین خصلت اخلاقی باید ابتدا در درون خودمان معناپیداکندوسپس در برابر دیگران درمعرض ظهورگذارده شود.
درقدم یک به داشتن بیماری اعتیاد واینکه معتادم ودربرابراین بیماری عاجزم وزندگیم غیرقابل اداره شده بود صادقانه اقرارکردم.
اقرارکردم که تسلیم هستم،تسلیم دربرابر اصول روحانی وخداوند وصادقم درمشورت کردنم ودر روند ایمان آوریم درپذیرش نیروی برترم وسپردن اراده وزندگیم،صادقم درتهیه ترازنامه هایم وپاسخ دادن به سوالات قدمها.
صداقت در دیدن وپذیرش نواقص وکمبودهایم وصداقت درپذیرش خسارت زدن هایم وهمین صداقت باعث شده تالیست قدم 8راهمانطورکه بودم وهستم رابنویسم هرچندظاهرأ به ضررم باشد.
من نه تنها بابودن در روند ایمان آوری از صداقتم چیزی کم نشده بلکه باکارکردن قدمهاوپذیرش اصول روحانی آن در فرآیند صداقت،،صادقترهم شده ام .
مشارکت ومشورت صادقانه وبررسی دقیق خطاهایم ودر ادامه،تجربه جداکردن نقش خودم ازنقش دیگران بواسطه استفاده ازصداقت بدست میاید.
وقتی که چگونگی دقیق خطاهایمان را صادقانه بررسی میکنیم جایگاه ونقش واقعی خودمان راپیدامیکنیم ودیگردست از آوردن توجیه وبهانه برای ننوشتن اسامی کسانی که از آنهارنجش داریم برمیداریم ویاهرفکردیگری که باعث میشوداسامی کسانی راکه نمیخواهیم بنویسیم راکنارگذاشته واین اسامی راهم بنویسیم وسعی کنیم لیست خود را کامل وصادقانه تهیه کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، ناظر11 ، ssaeedg
سلام صداقت با خودم دیگر به خودم دروغ نمی گویم توجیه رفتار نمی کنم بیماریم رو پذیرفته ام من امروز در قدم چهارم باید خودم رو بیارم روی کاغذ رفتارهایم رو افکارم رو احساساتم رو روابطم رو اعمالم رو تا بتوانم ازاین رازهایی که سالها در درون من بودند ومراازار می دادند ومانع پیش رفت من بودند خلاص شوم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، admin.a ، ناظر11 ، ssaeedg
من با تمرین اصل روحانی صداقت در قدم های قبلی به سطحی گسترده تر از صداقت دست پیدا کردم برای تشخیص و جدا سازی نقش خود و دیگران نیاز به بررسی چگونگی خطا هایمان داریم که این مسئله نیاز به صداقت عمیقی دارد در وهله بعدی اقرار به ان نیز نیازمند صداقتی عمیق است دست از توجیه و بهانه برداشتن فرد نشانه ای از داشتن صداقت است مثلا صداقت قدم چهارم کمک می کند تا رنجش از دیگران مانعی سر راه نوشتن لیست قدم هشتم نشود و یا صداقت در قدم پنجم ما را در استخراج چگونگی دقیق خطاهایمان و شکل گیری خساراتمان اگاه می سازد وقتی که در قدم اول یاد می گیریم که صادقانه بیمار بودنمان را اقرار کنیم کمک می کند تا در قدم هشتم صادقانه تر نقش بیماری و نواقصمان را در زدن خسارات ببینیم و در گیر احساس گناه و خجالت نباشیم  
پاسخ
امروزدرقدم هشتم صداقت بدست آمده درقدمهای قبلی کمکم می کندتا بپذیرم درتغییردنیای اطرافم عاجزم  و خودم نیاز به تغییررفتار دارم . خساراتی که  در گذشته  مرتکب شده ام در اثرنداشتن سلامت عقل بوده  و زندگی با اراده شخصی و براساس  باورهای غلط  بوده  که امروز نیازبه تغییر باورهایم  دارم .

صداقت نو یافته کمکم می کند که ازسرزنش خود دست بردارم و با کمک گرفتن ازنیروی برتر با بررسی رفتارها و ذات دقیق خطاهایم آمادگی لازم  و تمایل برای پذیرش مسئولیت رفتارهای گذشته ام راپیدا کنم .

تمرین صداقت امروز کمک می کند  تا
به سمت اصلاح روابطمان و ایجاد رابطه
خوب با دنیای اطراف حرکت کنیم واین
سرآغازی است برای جبران خسارتهای
گذشته وکمک می کند تاباخارج ازاحساس گناه ارتباط بانیروی برتر رابهتر کنیم وباعث رشد وفروتنی وآزادی خود باشیم .
پاسخ
جهت تمرین اصل شهامت در قدم هشتم ، ما باید خودمان را به مراقبت خداوند بسپاریم . ما نمی توانیم که فهرستمان را فقط به آن مواردی که فکر می کنیم نتیجه مطلوبی خواهد داشت ، محدود کنیم . باید باور داشته باشیم که نیروی برتر ما ، بردباری ، فروتنی ، اعتماد به نفس ، یا هر چیز دیگری که جهت جبران خسارت به آن نیاز داریم را به ما خواهد داد . چه لازم باشد که ما با کسی روبرو شویم که نمی دانیم با دیدن او چه احساس یا حالی به ما دست خواهد داد ، چه مجبور باشیم که پی آمد و نتیجه گناه یا جرمی را که در گذشته کرده ایم بپذیریم ، به هر حال به کمک نیروی برترمان قادر خواهیم بود با آن شرایط روبرو شویم .
پاسخ
صداقتی که با خود واقعی ام پیدا کردم و توانستم که بپذیرم بیماری به نام اعتیاد دارم و نیازمند کمک و مشورت هستم و توانستم نقش خود را بپذیرم و دیگر انکار نکنم صداقتی که پیدا کردم باعث شد کمی شفاف تر شوم و بتوانم بیماری ام را بیشتر بشناسم
پاسخ
سلام
صداقت یعنی خودم بپذیرم که راه هایی که در گذشته رفته ام اشتباه بوده و باید راه جدید در زندگی ام امتحان کنم.هی در پی تلافی بودن مشکلی از من حل نمی کند و باید این روش را در زندگی ام اجرا کنم.صداقت به داشتن اعتیاد و بیماری اعتیاد و اقرار به خسارت زدن.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 12 :  چند مثال از صداقتی که در قدمهای قبلی تجربه کرده اید را بنویسید ؟ چگونه از آن تجارب در این قدم می توانید استفاده کنید . (  قدم۸)
صداقت اولین ایستگاه در راه بازگشت به خویشتن است .
در این قدم اگر ما با خودمان صادق نباشیم کسی بجای ما نمیتواند لیست خسارات ما را بنویسد و مهمتر اینکه حـدود خسارات ما را تشخیص دهد و تفکیک کند که تا چه حد ما مقصر بوده ایم، و نقش ما را از نقش دیگران جدا کند .
صـداقـت کمـک میکند که من در اینجـا خسـارات خـود به دیـگران را انـکار یا تـوجیـه نکنـم .
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
سلام

- مسئول تمام اتفاقات خود من هستم. من با تصمیمات اشتباه و کارهایی که برای مصرف انجام می دادم باعث خسارت خوردن و خسارت زدن شده ام- مقصر اصلی من هستم-حال باید ببینم تا این مساله را چطور مدیریت نمایم برای جبران و خسارت نزدن چه کاری انجام دهم...
پاسخ
صداقت باخودبرای من اقراربهداعتیادواقراربهدعجزونداشتن
سلامت عقل وهمچنین اراده
شخصی مخربم بودودرقدم ۴
صداقت درنوشتن ترازنامه ها
بدون افراط وتفریط یاترس
کامل وهرانچه بوده
درقدم پنجم باصداقت بخودخداوند
وکس دیگرچگونگی دقیق خطا
رااقرارکردم ودرقدم شش
نوشتن نواقص شخصیتی
خودم ترازازخودونقش خود