امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17 : آیا احساس وصل بودن یا مربوط بودن به دیگران می کنم ؟ توضیح دهید .
حرکت به جلو

سوال 17 : آیا احساس وصل بودن یا مربوط بودن به دیگران می کنم ؟ توضیح دهید . 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر11
امروز به وصل بودن وداشتن رابطه ای زیباوصحیح بادیگران نیازدارم.
مادیگرنبایدروابطمان راقطع کنیم بلکه آنرا اصلاح خواهیم کرد.وقتی به این باور میرسم که،زمانی که من هم درشرایط نامساعدونادرست قرارمیگیرم بااستفاده ازنواقص وعادات بدم موجب ایجادخسارت میشوم پس از دیگران هم ایراد نمیگیرم زمانی که درشرایط فوق قرارمیگیرندآنهاهم ممکن است دچاراستفاده ازنواقص شده وخسارت بزنند پس رنجشم ازآنهاکمتر شده وباآنهااحساس وصل بودن وهمدردی بیشتری میکنم.
هنگامی که درحال مشارکت ویاگوش کردن به مشارکت دیگرانم دقیقا درحال وصل هستم زمانی که روی خودم و اصول روحانی وبهبودیم متمرکزهستم بیشتر احساس وصل بودن میکنم سرزنش نکردن دیگران بخاطر اشتباهاتشان مارابهم وصل میکند .
زمانی که وصل هستیم راحتترمیتوانیم ببخشیم زمانیکه درمسیربهبودی هستیم ویادرحال خدمتیم بازهم وصل هستیم وخودرابادیگران مربوط میدانیم زمانی که بادیگران مربوط باشیم درغم وشادی آنها هم شریک میشویم وبیشتراحساس وصل بودن پیدامیکنیم اما درجاهایی که دچارخودمحوری میشویم وازاراده شخصی ونواقصمان استفاده میکنیم فقط به فکرنفع خودمان هستیم لیکن ازهمه دورشده ومنزوی وتنها میشویم.
هربارکه این احساس وصل ویامربوط بودن بمادست میدهد حال به هرصورتی که اتفاق بیفتد ادراک مانیز افزایش پیدا میکندو خود راجزئی ازیک چیزبزرگتر میبینم وخواهان زندگی هماهنگ با آن میشویم زمانیکه به این هماهنگی دست می یابیم احساس آزادی ورهایی که بما دست میدهدغیرقابل انکاراست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، sepher1877 ، ناظر9 ، ناظر11 ، ssaeedg
با درک و شناخت نسبی از خود و کارکرد قدم های قبلی ، رفتارهای خود را نهادینه می کنیم تا با دیگران بتوانیم ارتباط مستمر داشته باشیم ، بتوانیم با ایشان بطور طبیعی رفتار داشته باشیم و در صورت بروز مشکلات بتوانیم آنها را برطرف کنیم . در قدم هشتم در نوشتن لیست جبران خسارت باید طریقه ارتباط برقرار کردن برای جبران خسارت در قدم نهم را بیاموزیم . و احساسات خود را برای وصل شدن به دیگران تقویت کنیم .
پاسخ
بله من امروز احساس بیگانگی با مردم دنیا را دیگر ندارم هرچند هنوز از انها می ترسم اما دیگر از انها فرار نمی کنم و متوجه می شوم که چگونه به انها خسارت زده ام و چگونه انها درد کشیده اند
من باید بدانم که دیگران هم همانگونه که من احساسات
عواطف و علایق وابستگی کمبود و نقص دارند نه بالا تر و نه پایین تر ( البته اکثر مواقع احساس بالا بودن و یا پایین بودن می کنیم ) باید بدانم که دیگران هم برای احساس بهتر شدن تلاش می کنند مثل من از روی نواقص عمل می کنند و من باید به انها احساس شفقت و ملاطفت مهربانی و محبت داشته باشم و به این گونه به انسانیت و انسانها وصل می شوم از سوی دیگر وقتی کسی کار بدی در حق من می کند و به من خسارت می زند باید در نظر بگیرم که چه احساساتی درونم شکل می گیرد چه احساسی در ان شخص شکل می گیرد و این باعث می شود دیگرخسارت نزنم ثانیا ان شخص را درک کنم و به جای انکه عصبانی شوم و عکس العمل افراطی و بد نشان دهم او را بپذیرم و با احساس او همدردی کنم  
پاسخ
گاهی از دیگران فاصله می‌گیرم ، دچار انزوا می‌شوم که نتیجه‌ی خسارت‌هایی است که به آنها وارد نموده‌ام. 

امروز هم می‌ترسم با بعضی از مردم ارتباط برقرار کنم چرا که می‌ترسم به آنها خسارت وارد کنم، اما با تمرکز و درست به اجرا گذاشتن قدم‌ها در زندگی روابطم بهتر شده چون که کمتر خسارت می‌زنم. 

در قدم چهارم و پنجم متوجه این کمبود در خود شدم و توانستم امروز خود را قسمتی از دیگران ببینم نه کمتر، نه بیشتر.
پاسخ
ما دیگر نباید روابطمان را قطع کنیم بلکه آنرا اصلاح خواهیم کرد. وقتی به این باور میرسم که، زمانی که من هم در شرایط نامساعد و نا درست قرار میگیرم با 

استفاده از نواقص و عادات بدم موجب ایجاد خسارت میشوم پس از دیگران هم ایراد نمیگیرم . زمانی که در شرایط فوق قرار میگیرند آنها هم ممکن است دچار 

استفاده از نواقص شده و خسارت بزنند پس رنجشماز آنها کمتر شده و با آنها احساس وصل بودن و همدردی بیشتری میکنم.
پاسخ
من در قدمها قرار است که من سه آشتی اساسی بکنم
اول با خود
 دوم با دیگران
و سوم با خداوند بزرگ
حالا کسی که عمری خودمحوری کرده است
هماهنگ شدنش کار اسونی نیست
ولی تجربه من میگه هر وقت بخوام
این احساس رو در خودم زنده کنم باید خودم رو جای دیگران
بگذارم
تا درد و شادی اونها رو حس کنم
پاسخ
سلام
بله
تو جلسه وارد شدم و همه من را می شناسند و این وصل بودن را در من ایجاد می کند.در محله چند نفری به من احترام می گذارند من در محل وصل هستم.
پاسخ
سلام

- بله- من به واسطه خسارت ها ترس از حضور داشتم وگاها خجالت می کشیدم در چشم خسارت دیده ها نگاه نمایم اما با شروع این قدم من توانستم خودم را علی رغم خسارت ها در جامعه بپذیرم...
پاسخ
بله این احساس رادارم وخودموجزیی ازجامعه
ومتصل به مردم میبینم اون احساس تنفروترس و
حس تنهایی شدیدی که داشتم خیلی کم رنگ شده میتونم
توچشم خودم ودیگران نگاه کنم وحس تفاوت
وتافته جدابودن درمن خیلی کم وناچیزشده
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان