امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: صداقت چگونه به کارکرد این قدم کمک می کند ؟
سوال 2: صداقت چگونه به کارکرد این قدم کمک می کند ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
صداقت یعنی پذیرش قلبی واقعیت بدون هرگونه تضادی میان افکار،الفاظ ورفتارمان.
اصل روحانی صداقت درهرقدم ،به اصول روحانی آن قدم، وکارکردآن ، کیفیت میبخشدواوج کاربردصداقت درقدم 9خودرانمایان میکند.
یادمان باشد صداقت هم یک فرآینداست
ومیگویدکه من بایدفقط پذیرای خطاهای خودم گردم وسعی کنم اجحاف هایی راکه درحق من شده فراموش کرده وآنها رادراین قدم دخیل نکنم وبفکرجبران خسارتهایی که زده ام باشم.
نیروی محرکه وپیش برنده تمامی قدمها وخصوصا قدم9که بماتوانایی میبخشد تا پس ازجبران هرخسارتی بتوانیم به سراغ جبران خسارتهای دیگربرویم، اصل روحانی صداقت است.
صداقت باعث میشودخودم ودیگران راگول نزنم وبادیدن خودواقعی ام و کارهایی که میکنم دیگرخطاهای گذشته راتکرارنکنم صداقت به من شهامت وشجاعت میبخشد وباعث میشودازکسی توقع نداشته باشم صداقت باعث میشودفروتن ومتواضع باشم ماسک نزنم وازکسی هم ترس نداشته باشم وبر روی اصولم مصالحه نداشته باشم همینطورباعث میشود که یک ترازنامه درست کامل وعالی داشته باشم.
بانگاه کردن صادقانه به آزارها،خطاهاو خسارت هایی که زده ام راحتترمیتوانم برای جبران خسارت هایم اقدام وعمل کنم.
یادمان باشدعشق بیشتری برای ابرازکردن وصادق بودن لازم است تامخفی نمودن ولاپوشانی کردن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر11 ، ssaeedg ، A.Nasihat
صداقت اصل روحانی همه قدمهاست و هر وقت در انجمن بحث صداقت شد اولین چیز صداقت با خود است یعنی علاوه بر صادق بودن در کلام و لفظ درست و صادقانه رفتار کردن با خود نیز شرط اصلی است .
صداقت در رفتار یعنی عمل کردن به بهترین رفتار روز . در این قدم یعنی صادقانه در جبران خسارت عمل کنم /
صادقانه اندیشه هایی که باعث خسارت زدن شده ببینم تا بتوانم برای خشکاندن انها کاری بکنم و از نقش خودم نترسم و صادقانه نقش خودم را پیدا کنم .
جبران خسارت اگر صادقانه باشد باعث می شود مانعی که برای بهبود روابط من هست برداشته شود . مثلاً برای اینکه دیگه دزدی نکنم باید بروم سر کار چون تا نیاز مالی داشته باشم مجبور به زدن خسارت می شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، A.Nasihat
صداقت کمک می کند تا بدون سانسور لیستم را برای جبران خسارت مد نظر قرار دهم و کمک می کند تا نگاه واقع بینانه ای به خسارت ها داشته باشم و فرار نکنم و نخواهم جبران خسارت را ماسمابی کنم و کمک می کند در هنگام جبران خسارت بدون تفره رفتن و توجیه و بهانه خسارت های که زده ام را به طرف باز گو کنم جبران خسارت را معوقه نکنیم یعنی ان را از امروز به فردا واگذار نکنیم یا به خود نگوییم که اگر این جبران خسارت مالی را انجام دهم لطمه می بینم و از زیر بار مسئولیت جبران خسارت فرار نکنیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Iraj_z ، ناظر11 ، ssaeedg ، حـمـیـد ، A.Nasihat
کارکرد قدم نهم یعنی جبران خسارتهای گذشته بصورت عملی واین کار نیاز به یک بسترمناسب ، آمادگی وصداقت دارد .

باید دریک وضعیت روحانی مناسب نسبت به جبران خسارت اقدام نمود و درمورد آن مشورت کرد تا خسارت جدیدی به بار نیاوریم .

صداقت پاد زهر بیماری ماست وکمک می کند انکار راکنارگذارم و از بیماریم  پیروی نکنم و توجیه و بهانه  نیاورم و اجازه دهم تا ا زطریق بکارگیری اصول روحانی ، اراده خداوند در زندگیمان جاری شود ودرمسیری که خواست اوست حرکت کنیم .

به این شکل می توانیم خسارتهایی راکه درطول سالیان سال زده ایم جبران کنیم وازنگاه واقع بینانه به نقش خود ودرک طرف مقابل و بررسی این مطلب که چرا نیازمند کارکرد قدم نهم هستیم آگاه شویم و به وسیله صداقت به ذات دقیق اشتباهاتم واقف شویم  و متوجه شویم که براساس کدام باور مخرب رفتارهای من باعث خسارت زدن به دیگران شده اند .

تشخیص این مطلب که جبران خسارت می بایست مستقیم و یا غیر مستقیم انجام شود ، نیازمند صداقت باخود و مشورت با راهنما واعضای باتجربه دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، A.Nasihat
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم

مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست
پاسخ
صداقت موجب میشود نقش خود را ببینم و بپذیرم که به عنوان یک معتاد همیشه از نقطه مقابل صداقت ( انکار ) استفاده میکردم . اگر صداقت تا به امروز در درونم رشد نکرده باشد ،

به خود و دیگران میگویم ، من به هیچ کس خسارت نزده ام و با ابراز حق به جانبی و توقع در میان آنها زندگی خواهم کرد . اما صداقت موجب میشود نقش خود را واضح و آشکارببینم

و به عمق خسارت هایی که زده ام پی ببرم . اگر صداقت درون من رشد نکرده باشد روحانیتم متوقف خواهد شد ، چرا که صداقت یکی از سه اصل ضروری زندگی روحانی من است
پاسخ
سلام

این که قبول کنم خسارت زده ام.خسارت را درک کنم و لایه انکار را بردارم.من چونکه خسارت من خوردم پس حق دیگران است.انقام و یا تلافی کردن از عدم صداقت می آید و من باید نگاه کنم که این خسارت من چه عواقبی داشته وحال نباید توقع داشته باشم که هیچ چیزی در جبران خسارت نشنوم. 
پاسخ
با سلام صداقت در قدم نهم برای من به این معنی هست که دست از قضاوت کردن در مورد خسارت هایی که زدم بردارم و فقط هر آنچه که راهنما در مورد نحوه جبران خسارت به من گفته انجام دهم چون معمولاً قضاوت من به معنای انکار و ناصادقی هست و از محور اصلی برخورد صادقانه با مسائل دور میشوم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، A.Nasihat
ماباکارکرد۸قدم حالمان دگرگون شدوازخواب بیدار شدیم ورود به قدم۹مارامنقلب کردطوریکه گذشته مابه فکربردتااینده ای روشن بدست بیاوریم صداقت همینجاگریبانگیرشدتادرستی رفتاررادراینده بسازیم این قدم مارا ازحالت سکون دراوردوبازبان بسیارجالب صداقت واردشدتاجبران خساراتی که هرگزانجام نمیدادیم امروزه انجام دهیم تابعدهاخسارت نزنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، A.Nasihat
سلام من تازه وارد هستم و تصمیم به قطع مصرف دارم ، اولین باره به ترک فکر میکنم و میخوام از این تالار کمک بگیرم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چی بگم و در کدوم قسمت سایت چت کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
سلام دوست تازه وارد ، خیلی خیلی به معتادان گمنام خوش آمدید.

انشالاه که هر چه زودتر شما را در میان جمع کثیر معتادان درحال بهبودی ببینیم
شما میتونید به قسمت آدرس جلسات سایت برید و آدرس نزدیکترین جلسه بهبودی را پیداکنید و خودت را به آن جلسه برسانی ، و قطعا اعضا زیادی درآنجامنتظرحضورشما هستن و بااستقبال آن اعضا روبرو میشوی.
و اینکه در قسمت پرسش و تجربه سایت هم سوالاتت بپرسی که در آنجا اعضاباعشق تجارب خودشان راباشمادرمیان میگذارند.
من بعنوان عضوی کوچک بهت خوش آمدمیگم.
پاسخ
 سپاس شده توسط A.Nasihat
سلام

-صداقت در پذیرفتن خسارتی که زدم و به دنبال مقصر نباشم ویا گناه گردن دیگران بیاندازم و نتوانم سهم خودم و قصور خودم را تحمل کنم...
پاسخ
 سپاس شده توسط A.Nasihat
صداقت اصلی است کلیدی وزیربنایی برای تمام قدمها
دراین قدم صداقت درمورداینکه قلباباورکنم
این من بودم که خسارت زدم وچگونگی دقیق خسارت
رافقط این منم که میدانم وموضوع اینه که
صادقانه درموردجبران خسارتهاتلاش کنم 
دراین راه تمایل وروشن بینی راهمراه صداقت
دخیل بدانم
پاسخ
 سپاس شده توسط جعفر۲۱ ، یاسی ، A.Nasihat
سلام عباس معتاد
صداقت نباشد اصولا نمی پذیریم به کسی خسارت زده ام و فکر می کنم این دیگران بوده اند که مقصر هستند. بانگاه کردن صادقانه به آزارها ، خطاها و خسارت هایی که زده ام راحتتر میتوانم برای جبران خسارت هایم اقدام و عمل کنم. یادمان باشد عشق بیشتری برای ابراز کردن و صادق بودن لازم است تا مخفی نمودن و لاپوشانی کردن.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، A.Nasihat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان