امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8: چگونه در قدم نهم به تسلیم عمیقتری در برابر برنامه نیاز داریم ؟
سوال 8:  چگونه در قدم نهم به تسلیم عمیقتری در برابر برنامه نیاز داریم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
تسلیم را از اوایل ورود به برنامه تمرین کردیم و به کار بردیم . ولی در قدم 9 تسلیم من به خارج از خودم و به مردم مرتبط می شود و باید ایمان و اعتقاد من به برنامه بیشتر شود وتسلیم عمیقتری داشته باشم . تا قدم 9 تسلیم فقطدر مورد خودمان است ولی در قدم 9 شامل حال دیگران نیز می شود چون باید جبران خسارت کرد و این کار سخت تری نسبت به قدم های قبلی است .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
اولا من می دانم که برای جبران خسارت و قبل از ان باید به راهنما مراجعه کنم و با او مشورت کنم و در خواست راهنمایی کنم و از رهنمودهای او استفاده کنم که در واقع این مسئله نیاز به تسلیمی عمیق دارد و در مسیر قدم نهم تر سها و توقعات زیادی وجود دارد و خیلی اوقات من برخلاف میلم مجبور به جبران خسارت می شوم و باید بر خلاف ترسها و میلم حرکت کنم هرچند از نتایج ان اگاه نیستم و اینجاست که نیاز به تسلیمی عمیق دارم در جبران خسارت برای اینکه اصولی عمل کنم نیاز به تسلمی عمیق در برابر برنامه دارم بدون دیدن نقش دیگران جبران خسارت کردن نیاز به تسلیمی عمیق در برابر برنامه اصول روحانی خداوند و راهنما دارد 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۸ ، ناظر14
بهبودی از قدم دوم شروع به رشد کرد و تبدیل به یک فرایند توقف‌ناپذیر گردید. 

در هر قدم شورش آن قدم را تجربه کردیم مثل قدم سوم که ناچاراً برای اینکه اصول برنامه را رعایت کنیم تصمیم گرفتیم و منتظر خواست و اراده‌ی خداوند شدیم و سعی کردیم تسلیم آنچه برای ما در نظر گرفته بود شویم. قدم نهم درست بعد از قدم‌های قبلی در جایگاه خود قرار گرفته و ما می‌بایست از آن سرسری نگذریم و باور خود را نسبت به خسارت‌هایی که زده‌ایم عوض کنیم آنگاه متوجه خواهیم شد چقدر در مقابل این قدم و برنامه‌ی بهبودی تسلیم بوده‌ایم.

هر گاه تسلیم شدیم پیروزی حاصل شد، این را در قدم‌های قبلی هم تجربه کردیم، با تمرین و جبران خسارت متوجه حضور پررنگ خداوند در زندگی می‌شویم و در این نقطه است که تسلیم ما عمیق‌تر و ادامه‌ی مسیر بهبودی آسان‌تر می‌گردد.
پاسخ
برای جبران خسارت به یک سری ویژگیها نیاز داریم مثل فروتنی ،تواضع شهامت و تسلیم ، تا به حال در مرحله عمل کاری نکرده ایم و درقدم نهم قصد داریم در مرحله عمل بیرون از خودمان اقدام کنیم برای همین نیاز به تسلیم بیشتر وعمیق تر داریم و این تسلیم باعث می شود ایمان بیشتری پیدا کنم . اقدام به عمل شهامت می خواهد
پاسخ
هشت قدم قبل گفتنی و نوشتنی بود ولی قدم نهم قدمی عملی است و باید اقدام و عمل نمود. زمانی که با شهامت ، فروتنی ، پذیرش و تسلیم واقعی پیش بروم درک این را پیدا می کنم که ممکن است

در جبران خسارت ها با من برخورد بدی شود . در قدم نهم حتماً باید مشورت صورت پذیرد چون ممکن است برای انجام جبران خسارت ها ، خسارت های جدید به بار آید. پس نیاز است که من تسلیم خود را

عمیق تر کنم و گوش به فرمان راهنمایم باشم . زیرا او مرا از بیرون می بیند و از عکس العمل های من با اطلاع است
پاسخ
سلام

-چگونه در قدم نهم به تسلیم عمیق تری در برابر برنامه نیاز داریم؟

-جبران کردن خسارت شخصی که مدتها قبل دست به این خسارت زده بودم و نیاز به رودر رو شدن با شخص خسارت دیده واین بخواهم از دیوار غروری که برای خودم ساخته بودم فرا تر بروم خودش نیاز به تسلیم وایمان عمیق تری در انجمن دارد.
پاسخ
این قدم مرادرموردفروتنی وپدیرش ذات خطاهاواشتباهات
وهمچنین اقراربه زدن خسارت وجبران نمودن ان بیرون ازشخصیت
ودرون خودم باشخص خسارت خورده روبرومیکند
ومن مجبوربه نتنهاجبران خسارتی که زده ام 
بلکه رودرروی ترسهااعتقادات غرورواحساسات
خودم قرارمیدهد بنابراین فقط یک عذرخواهی
ساده ویااقرارنیست پس نیازمندتسلیم وایمان
خیلی قوی تروعمیق تراست
پاسخ
برنامه یک برنامه ی ۱۲قدمی میباشد،وقراراست باکارکردعملی این قدم ها۳رابطه ای که بیماری اعتیادازمن گرفته بودرابه دست بیاورم،اول رابطه باخودم،دوم رابطه بادیگران،سوم ومهمترین رابطه ارتباط باخداوند.
من زمانی میتوانم باخداوندارتباط درست داشته باشم که باخودم ودیگران رابطه ی آگاهانه برقرارکنم.تسلیم عمیق تردراین قدم یعنی ادامه تلاش برای بازسازی رابطه آگاهانه بادیگران که فقط ازطریق جبران خسارت ازافرادی که به آنهاخسارت زده ام وتغییر مداوم میسر میشود،حالابرای اینکه باواقعیتهای جبران خسارت(بخشیده شدن،نبخشیدن،هرنوع واکنش و..) روبروشوم علاوه برفروتنی وتواضع بایدبه این درک رسیده باشم که من برای ادامه مسیر بهبودی ورسیدن به رابطه‌ای آگاهانه باخداونددرحال تجربه ی زندگی جدیدهستم که لازمه آن عمیق ترشدن تسلیم میباشد اگراصول روحانی۸قدم قبل را در درونم مرورکنم متوجه میشوم که درهرقدم ازقدم اول تاقدم نهم ناخودآگاه تسلیم من عمیق ترشده است.التماس دعا
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۸ ، ناظر9 ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۸، ۱۲:۲۱ صبح)admin.a نوشته است: سوال 8:  چگونه در قدم نهم به تسلیم عمیقتری در برابر برنامه نیاز داریم ؟
با عرض ادب و احترام خدمت همه خدمتگزاران انجمن معتادان گمنام  همان طور که ما در قدم اول فهمیدیم که ما بامواد مخدر و بدون مواد مخدر نمی توانیم زندگی کنیم  یک خلا در ما ایجاد میشد که باید چکار کنم  اما با ماندن در انجمن و کارکرد دوازده قدم در قدم نه فهمیدم که هنوز هم برای به رهایی رسیدنم بیشتر تسلیم شوم تسلیم قدم اول و قدم نه با هم فرق دارند چون در قدم نه  مردم  اجتماع  خانواده  هم باید در نظر بگیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۷ ، ناظر۴ ، ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان