امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9 : خسارت های مالی چطور ایا ایمان دارم که خداوند بدانگونه که او را درک می کنم مط
سوال 9 : خسارت های مالی چطور ایا ایمان دارم که خداوند بدانگونه که او را درک می کنم مطمئنا مایحتاج مورد نیاز را دسترس من قرار خواهد داد و حتی اگر من در جبران خسارت از خود گذشتگی و ایثار داشته باشم ؟
پاسخ
من به این باور رسیدم که امروز هر چیزی که دارم از رهنمودهای برنامه بوده و ضمن این که خودم هم تلاش کردم تا به امنیت مالی برسم وقتی جبران خسارت مالی رو با راهنمایم مطرح میکنم تمامی شرایط را با او سبک سنگین میکنم فقط بحث از خود گذشتگی من است که کمک میکند تا با زیر بنای روحانی به این قسمت نگاه کنم چون اکثر خسارتهای من دوطرفه بوده و خودم هم ضرر مالی زیادی دادم به خاطر همین قضیه من باید در جبران خسارتهام دو اصل روحانی از خود گذشتگی و ایثار را در خود تقویت کنم
پاسخ
بله ایمان دارم چون هیچگاه در مراحل بهبودی مخصوصا قدم چهار و پنج من را تنها نگذاشت
پیام سوال : برای جبران خسارت کردن یکسری عوامل باید مهیا باشد مثلا یک سری اصول روحانی مثل شهامت
فروتنی تمایل ایمان و اعتماد و از همه مهمتر ایثار و از خود گذشتگی در ضمن نیاز به راهنما و رهنمود های او پول و زمان مناسب و مکان مناسب و شرایط مساعد نیز دارد وقتی که جچبران خسارت می کنم یک سری کمبودها و ظاهرا جای خالی نیز شکل می گیرد و در اینجاست که من باید بدانم و ایمان اعتماد داشته باشم که خداوند مایحتاج مورد نیاز را در دسترس من قرار می دهد به شرطی که من هم از خود گذشتگی و ایثار داشته باشم 
پاسخ
در تمامی قدم‌ها روند ایمان آوری ما مرحله به مرحله رشد کرد برای برگشتن سلامت عقل، اعتماد در سپردن، اقرار و پذیرش خطاها، برطرف کردن نقايص و کمبودهای اخلاقی و هم‌چنین شجاعت تهیه‌ی لیست خسارات. ما در همه این موارد از او درخواست کمک و رشد  نمودیم.

ما در قدم نهم با ایمانی قوی‌تر و کامل‌تر از او می‌خواهیم به کمکمان بشتابد، خداوندی که در قدم‌های قبلی یاری‌مان کرد پس در این قدم هم یار و یاور ما خواهد بود و تمامی آنچه را که من نیاز دارم برای جبران خسارت در اختیارم قرار خواهد داد. ولی لازم است از خود بپرسم آیا تمایل دارم برای جبران خسارت، خداوند تمامی آنچه که نیاز دارم را در دسترس من قرار دهد.

آیا امروز من با توجه به ایثار و از خودگذشتگی به بلوغ فکری رسیده‌ام که جبران خسارت کنم تا به آزادی برسم.
پاسخ
اعتقاد ،باور وایمان به خداوند در زندگی ما کار ساز است .خداوند به اندازه باور وایمان ما کمک می کند هرچه بیشتر باشد بهتر .
برای جبران خسارت ترس و توقع را باید از خودمان دور کنیم تا با دید باز آماده هر نوع پیشامد از طرف های مقابل باشم .
برای جبران خسارت به خداوند تکیه کنم تا مراقبت کند مرا به یاد بیاورم لطف خداوند را در طول زندگی ام دعا کنم که خداوند لیمان و باورم را زیاد کند و مرا در مسیر درست هدایت کند
پاسخ
در مورد خسارات مالی ترس هایم بیشتر است یعنی ایمانم کمتره در واقع ترجیح میدهد بجای خسارتهای مالی خسارتهای عاطفی و احساسی جبران کنم هنوز باور نداریم که همه چیز در اختیار نیروی برتر است
پاسخ
اعتقاد ،باور وایمان به خداوند در زندگی ما کار ساز است .خداوند به اندازه باور وایمان ما کمک می کند هرچه بیشتر باشد بهتر .
برای جبران خسارت ترس و توقع را باید از خودمان دور کنیم تا با دید باز آماده هر نوع پیشامد از طرف های مقابل باشم .
برای جبران خسارت به خداوند تکیه کنم تا مراقبت کند مرا به یاد بیاورم لطف خداوند را در طول زندگی ام دعا کنم که خداوند ایمان و باورم را زیاد کند و مرا در مسیر درست هدایت کند
پاسخ
سلام
در قدم سوم فهمیدم که باید سهم خودم را اول انجام دهم و بعد به دنبال نیروی برتر باشم.در جبران خسارت مالی هم همچنین باید سهم خودم را انجام دهم و بعد درخواست کنم که نیروی برتر به من کمک کند. تا امروز که نیروی برتر به من کمک کرده و در این قدم نیز کمک خواهد کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سلام

- جبران خسارت یک فرآیند است و در این فرآیند هر زمان که من نیاز داشته باشم نیروی برتر به من مانند گذشته کمک خواهد کرد ومن را بی نیاز خواهد کرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله ایمان دارم ودراین موردتجربه زیادی بدست اوردا ام
انهم تجربیات شخصی راجع به جبران خسارتهای مالی
حتی بوده که هنگام جبران خسارت مالی طرف مقابل
زمان خسارت راباحال مقایسه کردوچندبرابرخسارت روازمن خواست
که بامشورت راهنمااین کارراکردم وخداوندحامی من بود
وانگارهنگام جبران خسارتهاخداوندراکنارخودم حس میکردم
وتوانستم این نوع جبران خسارتها رابراحتی انمام
دهم ورضایت طرفین موردخسارت
راجلب کنم گفتنیست که خیلیهاهم این کارمراخیلی
بااحترام پذیرفتندوپس ازتشویق یاتمام یاقسمتی از