امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 18 . چه اقداماتی جهت آماده شدن خود انجام داده ام ؟
 سوال 18 .  چه اقداماتی جهت آماده شدن خود انجام داده ام ؟
پاسخ
جبران خسارت بخش مهمی اززندگی من خصوصأبهبودی شخصی من میباشد.
مابایدهمزمان باکارکردن این قدمها به درک ورشد اصول روحانی قدمهاهم برسیم ودر دل این رشد روحانی فرآیندجبران خسارت راهم به مرورانجام دهیم وخودمشغولی واشتغال فکری وخودمحوری وانکاروترسهایمان که جزئی از بیماری ومرض مامیباشندوبیشترین تأثیرمنفی رادر رشدروحانی مادارندراکم رنگترکرده وسعی کنیم ازآنهااستفاده نکنیم وازهمه مهمتراینکه بااشخاصی که به آنهاخسارت زده ایم روبروشده واقراری صادقانه داشته باشیم ودر راستای خسارتهایمان علیرغم عکس العمل طرف مقابل باید دراین مسیر، اصل روحانی فروتنی راپیشه کنیم واحساس زیبای رهایی رابعدازجبران خسارتهایمان تجربه کنیم.
برای جبران خسارتهای مالی بایدمقداری پول متناسب باخسارتی که واردکرده ایم راکناربگذاریم وبااعمال ورفتارمان حسن نیت خودرابه کسانیکه جبران خسارت بدهکاریم نشان بدهیم واز دوستانی که مشابه خسارت ماراداشته اندوجبران کرده اند تجربه بگیریم.
تردید وشک ودودلی راازخودمان دورکرده وشجاعت وشهامت رادرخودمان با الگوبرداری ازدوستان موفق دراین راه تقویت کنیم.
لیست خودراآماده کرده وآنرا الویت بندی کرده وروی پذیرشمان کارکنیم وروحیه تمایل داشتن نسبت به جبران خسارت کردن رادرخودمان حفظ وتقویت کنیم .
رابطه مان راباراهنمایمان بهتروصمیمی تر کنیم وازتجربه هاوراهنمایی هایش استفاده کنیم اهداف روحانی این قدم رافراموش نکنیم،وباراهنمایمان برنامه ریزی کنیم،وحالمان رابادعاومراقبه و شکرگزاری وتصویرذهنی مثبت ازآثار خوب وصحیح بعداز جبران خسارت مساعدترکنیم واصول روحانی شهامت،فروتنی،پذیرش وایمان واعتماد رادرخودقویترکنیم.
دعاکردن مارابه منبع قدرت لایزال الهی وصل میکندواین خداونداست که کمک میکندتامادرمسیرمان ثابت قدمترباشیم.ودرنهایت لیست قدم 8 و ترازنامه های قدم 4 رامرورمیکنیم.
پاسخ
بررسی دست آورد قدم نهم ونوشتن لیست رنجشها وکینه ها باعث می شود
که خسارت جدیدی نزنیم وبه نقصها و رفتارهای بد خود نگاه کرده و به این فکر باشیم که این قدم  چه ارمغان و دستاوردی برای ما دارد . 

اول به خاطر داشتن این مطلب که
جبران خسارت یک قسمت ازبرنامه بهبودی من است وبررسی ویاد آوری
هدف قدم نهم کمک می کند تامن تمایل
خود را ازدست ندهم.

بررسی صدماتی که زده ام واقرار وپذیرش آنها بیشترین کمک را برای ایجاد تمایل و دست یابی به فروتنی که ابزار مهمی برای جبران خسارت هستند را به من می دهد.

تغییر باورهایی که مانع جبران خسارت می شوند وباعث شک ودو دلی
رابری من فراهم می کنند ، تجربه گرفتن
از اعضای قدیمی و با تجربه، دعا ومراقبه، خسارت نزدن، جلسه رفتن وحضور درکلاس قدم، مشارکت درمورد
این قدم وتوجیه این مطلب که شاید بهترین زمان برای جبران خسارت همین
امروز باشد وشاید دیگرفرصتی برای این
کار نباشد، همه اینها اقداماتی هستند که
من جهت آماده شدن برای انجام این قدم
مهم از خود نشان داده ام .
پاسخ
دعا کردن ما را به منبع قدرت وصل می کند که خداوند است و توانایی می گیریم .عمل کردن به قدم های قبل تعهد به برنامه بهبودی ایمان و تکیه به خداوند و سپردن (سپردن قدم سوم )انجام سهم خودم در برنامه اعتماد و ارتباط با راهنما و استفاده از تجربیات او و دیگران. نوشتن و لیست کردن خسارات و شناخت کامل از نوع خسارت معنوی مادی عاطفی آبرویی و
پاسخ
برای آماده شدن جهت جبران خسارت ، برای هر مورد باید در خود صبر ، فروتنی ، بخشش ، و خویشتن پذیری خود را تقویت کنم ، اصل مشورت در فرآیند جبران خسارت بسیار می تواند راه مرا هموار و راحت تر نماید . دعا و درخواست کمک از خداوند بسیار آرامش بخش و امیدوار کننده است .
پاسخ
18_جبران خسارت بخش مهمی اززندگی من خصوصأبهبودی شخصی من میباشد.
مابایدهمزمان باکارکردن این قدمها به درک ورشد اصول روحانی قدمهاهم برسیم ودر دل این رشد روحانی فرآیندجبران خسارت راهم به مرورانجام دهیم وخودمشغولی واشتغال فکری وخودمحوری وانکاروترسهایمان که جزئی از بیماری ومرض مامیباشندوبیشترین تأثیرمنفی رادر رشدروحانی مادارندراکم رنگترکرده وسعی کنیم ازآنهااستفاده نکنیم وازهمه مهمتراینکه بااشخاصی که به آنهاخسارت زده ایم روبروشده واقراری صادقانه داشته باشیم ودر راستای خسارتهایمان علیرغم عکس العمل طرف مقابل باید دراین مسیر، اصل روحانی فروتنی راپیشه کنیم واحساس زیبای رهایی رابعدازجبران خسارتهایمان تجربه کنیم.
برای جبران خسارتهای مالی بایدمقداری پول متناسب باخسارتی که واردکرده ایم راکناربگذاریم وبااعمال ورفتارمان حسن نیت خودرابه کسانیکه جبران خسارت بدهکاریم نشان بدهیم واز دوستانی که مشابه خسارت ماراداشته اندوجبران کرده اند تجربه بگیریم.
تردید وشک ودودلی راازخودمان دورکرده وشجاعت وشهامت رادرخودمان با الگوبرداری ازدوستان موفق دراین راه تقویت کنیم.
لیست خودراآماده کرده وآنرا الویت بندی کرده وروی پذیرشمان کارکنیم وروحیه تمایل داشتن نسبت به جبران خسارت کردن رادرخودمان حفظ وتقویت کنیم .
رابطه مان راباراهنمایمان بهتروصمیمی تر کنیم وازتجربه هاوراهنمایی هایش استفاده کنیم اهداف روحانی این قدم رافراموش نکنیم،وباراهنمایمان برنامه ریزی کنیم،وحالمان رابادعاومراقبه و شکرگزاری وتصویرذهنی مثبت ازآثار خوب وصحیح بعداز جبران خسارت مساعدترکنیم واصول روحانی شهامت،فروتنی،پذیرش وایمان واعتماد رادرخودقویترکنیم.
دعاکردن مارابه منبع قدرت لایزال الهی وصل میکندواین خداونداست که کمک میکندتامادرمسیرمان ثابت قدمترباشیم.ودرنهایت لیست قدم 8 و ترازنامه های قدم 4 رامرورمیکنیم.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

اول اینکه باید تمایل پیدا کنم تا بتوانم خودم را اماده جبران خسارت کنم. در مرحله بعد صحبت با راهنما وتشریح نوع جبران خسارت تا بتوانم مسائل پیش امده در این خسارت را برسی کنم.پذیرفتن این که تبعات خسارت من چه بوده است وچرا لازم است که من جبران نمایم.کم کردن توقع  از برخورد طرف مقابل ودعا کردن برای ادامه مسیر جبران خسارت. 
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، آریا داریوش
سوال 18 .  چه اقداماتی جهت آماده شدن خود انجام داده ام ؟ (قدم۹) 
دو تا از ملزومات مهم برای جبران خسارت ؛ یکی رشد روحانی و دوم رشد مالی میباشد .
بایست از این دوقسمت رشد کنم .
اقدامات شامل؛ کارکرد قدم های قبلی، گرفتن لیست جبران خسارت ،پذیرش خسارت ها ، بخشش دیگران ، صحبت در مورد چگونگی جبران خسارت ها با راهنما و آدم های مرتبط (مستقیم یا غیرمستقیم)، دعاکردن و کمک گرفتن از خداوند ، برنامه ریزی ، موقعیت شناسی، و برداشتن موانع دیگر ...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

--دعا کردن برای پیدا کردن تمایل جهت جبرا ن خسارت . خواندن لیست به راهنما وراهنمایی گرفتن بابت خسارت ها- کار کرد قدم ها به جهت پذیرفتن این خسارت ها وادامه بهبودی ...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
برامن دعای روزانه خیلی کارامدبوده داشتن خدمات
گروهی یاساختاری برای فروتنی بیشترداشتن درتماس بودن
بااعضای باتجربه وخصوصاراهنمایدخودم
وقسمت قسمت کردن جبران خسارت
پاسخ
 سلام
آمادگی من بستگی به میزان کارکرد قدم ها دارد.
هر چه بیشتر من در بهبودی ام تلاش نمایم در جبران خسارت ها عملکرد بهتری دارم.
البته راهنما و کمک بزرگی که به من دارد...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان