امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟
سوال 2:  هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟ 
پاسخ
هدف از ادامه نوشتن تراز نامه اینه که یادم باشه من معتادم و باید روزانه مسائل ومشکلات خودم را رفع کنم تا با زیاد شدن آنها باعث لغزش مواد یا لغزش معنوی نشوم وهمیشه در مسیر بهبودی باشم . اینکه شبها راحت بخوابم و برای فردا برنامه داشته باشم ، برای خودم ارزش قائل شوم و مسئولیت رفتارم را بپذیرم ، به راهنما زنگ بزنم ، به روز باشم و شفاف زندگی کنم .
پاسخ
ترازنامه به من کمک میکنه که در زمان حال زندگی کنم و ادامه ان موجب می‌شه که به زندگی خود هدف بدهیم، چه در لحظات شاد و چه غم، چه خوب، چه بد از خود تراز بگیریم ، از لحظات غم  تجربه کسب کنیم و برای استمرار لحظات شاد دعا کنیم و شاکر خالقمان باشیم. تراز ما را به این درک عمیق می رسونه که اگر احساس بدی دارم به خاطر این است که نمی‌دانم در مورد احساساتم چه رفتاری را بروز دهم ، یا  در گذشته هستم و یا در آینده ، و من را به زندگی در لحظات حال دعوت می‌کند . یکی از اساسی ترین رکن زندگی پر مشغله این روزها انضباط شخصیه که من لازم دارم چون انضباط شخصی باعث می‌شه برنامه‌ی روزانه‌ی خود را به طور جدی دنبال کنم و به دنبال مسئولیت‌ های آسان نباشم و فرصت رشد را از خودم نگیریم . انظباط یکی از اصول روحانیه و بدون اصل روحانی انضباط نمی‌توانم با ارامش زندگی کنیم ... هدف از ادامه ترازنامه نویسی نظم دادن به زندگی پر تلاطم ، ثبات احساسات و انظباط شخصیست ...
پاسخ
اینه که به روز باشم و خبر از بهبودیم و بیماریم داشته باشم که کجا وایسادم . بتونم خودمو ببینم تا بتونم هر کاری لازمه برای بهبودیم انجام بدم .
پاسخ
قدم دهم بررسی رفتارهای روزانه وچگونگی دقیق خطاها واشتباهات وجلوگیری ازتکرارآنها وآگاهی ازرفتارسالم می باشد . همچنین بررسی باورهای مخرب وترسها وبقیه نواقصی
می باشد که بر روی بهبودیم تاثیر منفی می گذارد.

ترازنامه نویسی کمکم می کند تا این
موارد رادرخودم بررسی کنم.

این کار می تواند ازطریق اقرارکردن ، مشورت کردن ، شناسایی باورهای مثبت
وجایگزین کردن رفتار سالم وپذبزش مسئولیت انجام پذیرد .

ادامه  نوشتن  ترازنامه  شخصی نشان می دهد  که  تا  چه حد در چارچوبه ای  که به عنوان ایده آل بهبودی خودم درنظرگرفته ام قراردارم وچطور می توانم به آنها قوت بخشم وبفهمم که رفتارم بر روی اطرافیانم
چگونه تاثیر گذاشته است و چطور می
توانم  یک رابطه سالم برقرار کنم.

نوشتن ترازنامه مرا از حالت انکار
خارج می کند وباعث می شود بطور روزانه ارتباط موثر با راهنما و خداوند
برقرارکنم و در یک مسیر خوب روحانی
قرار گیرم.
پاسخ
ترازیعنی بالانس
ترازگرفتن یعنی به تعادل رسیدن
من هرکاری که انجام می دهم وباعث اشفتگی من می شود سریع ترازمیگیرم عیب کارخودرادر می اورم
ولی دربعضی وقتهاخودم نمی توانم ترازخودم رابگیرم بارهنمای خود ترازمیگیرم وعیبهای مرادرمی اورد
ترازگرفتن ازکارهای خودبه من نشان میدهدکه چه چیزی درست است وچه چیزی نادرست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر10
هدف من ازادامه نوشتن ترازنامه شخصی عبارت است از/فقط برای امروززندگی کنم وهرگاه دراشتباه بودم سریعابه ان اقراکرده وانراتصحیح کنم درمسیربهبودی ودرروندکارکردن صحیح قدمهاباشم ودیگردر دام عادات وابزارقدیمی والگوهای رفتارغلط گذشته نیفتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، حـمـیـد ، ناظر10
هدف از نوشتن ترازنامه شخصی در قدم ده این است که من اگاهی لازم از خودم و عملکردم را بدست بیاورم ودر ادامه تراز نامه رشد در بهبودی و توقف در بیماری داشته باشم من وقتی که بیماریم متوقف شود یعنی نقصهایم غیر فعالند و به ارامش میرسم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام
مداومت در بهبودی نیاز به شناخت از خود اعمال و رفتار من دارد که در نوشتن تراز این وضعیت به صورت روزانه و یا مداوم میتواند به من در درک اتفاقات و احساسات کمک کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، آریا داریوش ، حـمـیـد
نمیخواهم احمق باقی بمانم میخواهم نسبت به خودم آگاه باشم مهمترازهمه میخواهم باخداونددرقدم ۱۱ ارتباط برقرار کنم بایدترازنامه بنویسم تا قدم بعدی راکارکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

- نوشتن این که امروز چه کاری را بر اساس اصول انجام داد ه ام .آیا این کار را بهتر می توانستم انجام دهم یا به جای آن کدام اصل را باید تمرین می کردم...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
هدف ازترازنامه روزانه برای من حفظ ماهیت بهبودی
وخارج نشدن ازچهارچوب قدمهاستدیعنی حفظ تعادل
روزانه بیماری من هرروزبشکل وفرم جدیدی بروزمیکند
وروزانهدنیازمندبرسی است درترازقدم دهم بنوعی
ده قدم قبلی دراین قدم بصورت ترا برسی میشود
ومن خودموروزانه برسی میکنم تابیماریم فعال نشود
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
سلام
بهبودی یک فرایند است و پایان ناپذیر. برای اجرای اصول انجمن معتادان گمنام باید یک مسیر پی گیر باشم و این مسیر توسط تراز قدم دهم به من کمک می کند تا بتوانم در این اصول انجمن راه درست و اشتباهات من را نشان دهد...
پاسخ
هدف ازنوشتن ترازنامه اخلاقی بصورت روزانه متعادل کردن زندگی وتشخیص سریع معضلات واشتباهات روزانست بیماری من روزانه شکل وفرم عوض میکنه واگرروزانه تشخیص داده نشه تبدیل به عادات خودمحورانه میشه ومرامجددادردام خودمحوری گرفتارمیکنه
پاسخ
هر روز شرایط خاص خودش را دارد و باید همان موقع در موردش اقدام شود، بیماری من به گونه ای است که هر لحظه آماده بازگشت میباشد و اگر با ادامه ندادن نوشتن ترازنامه به فعالیت آن پی نبرم باعث میشود بیماریم فعال شده و دو باره در چرخه معیوب بیماری قرار بگیرم، مانند: تنبلی و تاییدطلبی و باری بهرجهت زندگی کردن و احساس دانایی و توانایی و لذت طلبی ، که بزرگترین و زیرک ترین دشمن بهبودیم میباشند و به مرور باعث میشود تا از مسیر بهبودی به چرخه نابودی کشانده شویم. ترازنامه نویسی کمک میکند کمتر رنجش بگیرم و نارضایتی و خودفریبی وخودتخریبی ام از فعالیت بیفتند، اصول روحانی قدمها را در زندگی بکار ببرم، زندگیم را روزانه به نیروی برترم بسپارم ، تسلیم و فروتنی ام عمیق تر شود، منضبط ترشوم، پشتکارم بیشترشده و برنامه ریزی روزانه داشته باشم ، دریچه افکارم بازتر شده و تغییرات مثبت و منفی خودم را بهتر ببینم و چگونگی انجام ندادن مجدد اشتباهاتم را پیدا کنم، و در نهایت باعث میشود تا از حال معنوی و روحانی ام حفظ و حراست کنم و روزی روحانی داشته باشم. 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10 ، ناظر۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان