امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : چه تغییرات پاینده و ثابتی در نتیجه بیداری روحانی در من شکل گرفته ؟
سوال 3 :  چه تغییرات پاینده و ثابتی در نتیجه بیداری روحانی در من شکل گرفته ؟ 
پاسخ
مهمترین تغییر من پیدا کردن یک طریق وتفکر جدید برای زندگی کردن است .
امروز زندگیم دارای هدف ، برنامه ، ارزش و یک سری اصول اخلاقی و روحانی شده که در نهایت موجب ترس کمتر و عشق بیشتر به خودم و مردم وخداوند شده است .
ودر نهایت درک این نکته که من خوبم و دیگران نیز خوبند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
دستاورد بیداری روحانی شامل تغییرات مثبتی ازدرون (بهبودی شخصی ) مثل تغییردید و نگرش ، انگیزه وباور وعملکرد سالم وازبیرون این تغییرات شامل کیفیت زندگی شخصی وروابطم بوده است .

برخی ازاین تغییرات چنان در ما محسوس وقوت گرفته است که گویی امروز جزئی ازوجود ماست وخودش رابه
عنوان تغییرات پاینده وپایدار درباورها ، رفتار ونگرش ما نشان می دهد . مثلا
نگرش منفی به مصرف ونواقص ، تغییرنگرش به دنیای اطراف ، رابطه ام
بانیروی برتر ، تغییرروحیه ام ازخودخواهی و منفعت طلبی به سمت
خدمت ، ایثار ، عشق و خداخواهی ، تکیه براراده خداوند و اعتقاد به حمایت او در زندگی ، تغییر درروش تصمیم گیری واجرای خواسته ها ، مشورت کردن ، جدیت درکارها وپذیرش تعهد ومسئولیت پذیری ، فقط برای امروز زندگی کردن ، صبوری وسپردن ، برنامه ریزی در زندگی و پی گیری اهداف و باری به هرجهت زندگی نکردن است .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
دارای شخصیتی با ثبات قدم و کم تزلزل شده که با صبر و حوصله در مسیر خود به جلو میروم و نوسانات زندگی کمتر حالم را خراب نموده و زودتر بهبود میابد کم کردن وابستگی به دنیا و ظواهرش که ناپایدار بوده تجربه احساسات و درک آنها از همه مهمتر اینکه تنهایی من تنها با خداوند پر میشود و من در فراز و نشیبهای زندگی تنها نیازمند و وابسته او هستم و دیگر وسایل و آدمهای درون زندگی ام و حتی خودم ناپایدار بوده و در حال تغییر هستیم فلذا زندگی یک سفر است و من میتوانم مسافر خوبی بوده و نهایت بهره و فایده را از این فرصت ببرم من پای خود نیامده ام و تحت حمایت و هدایت خداوند هسته و هرگز به حال خود رها نشده ام و در هر حالی او حامی من بوده و راه درست رابه من نشان میدهد نزدیک 2 سال پیش من را دوباره متولد نمود و راه درست زندگی کردن را به من آموخت و امروز هم در حال رشد وارتقائ آن هستم خدا را شکر دو روز یکسان نداشته ام و همیشه در حال آموزش از این دریای بیکران دانش و آگاهی هستم هر روز با خدای خود در ارتباطم و از او کمک میگیرم دیگر وجود و رابطه با خدا برای ن تخیلات نیست و من عملا تاثیر آن را میبینم من نسبت به بیماری خودم و دیگران عاجزتر شده ام و درک نموده ام تنها کسی که نیازمند تغییر و توجه هست و برای او کاری میتوانم کنم خودم هستم و به لطف خدا و نقشه برنامه در راه درستی ام

هر بار که دوازده قدم را مجدداً کار می کنیم ، تجربه متفاوتی کسب خواهیم کرد . ریزه کاریها و جزئیات اصول روحانی برایمان آشکارترمی شود ، به همان نسبت در مراحل و راههای مختلف و جدید زندگی رشد می کنیم . برای مثال راهها و شرایطی که در آن« می توانیم صادق باشیم نسبت به درک ما از مفهوم صداقت افزایش و توسعه می یابد . ما درک می کنیم که چگونه اول باید با خودمان صادق باشیم تا بتوانیم با دیگران نیز صداقت داشته باشیم . ما می بینیم که صداقت می تواند نمایی از درستکاری ما باشد . هر قدر که درک ما از اصول روحانی رشد کند به همان نسبت بیداری روحانی ما بیشتر می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
تغییراتی همچون داشتن سه اصل ضروری روحانی ، که همان صداقت ، روشن بینی و تمایل ، پاکی مداوم ، بکارگیری اصل تعهد و مسئولیت پذیری ، پذیرفتم خود بعنوان یک معتاد در حال بهبودی ، تغیراتی چون ارتباط آگاهانه با خود ، خداوند و یک انسان دیگر ، زندگی کردن و فرصت دادن به دیگران که آنها هم رندگی کنند ، خدمت کردن و در دسترس معتادان قرار گرفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
داریوش معتاد
توانایی کمک به دیگران-گوش دادن به حرف های یک دوست.درک احساسات خودم و درک احساس دیگران و احساس ارزشمند بودن.
پاسخ
تغییراتی.  محکم و ثابت   یعنی مادگاری در انها
 مثل. بخشش
کمک کردن دیگران
 درک دیگران
 خدمت صادقانه
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

هر چقدر در اصول انجمن کاوش نمایم وعمل کرد داشته باشم به همان نسبت تغییرات من ثابت خواهند بود

-فکر کردن قبل انجام هرکاری
-مشورت کردن
-مشارکت با راهنما
تماس با دوستان بهبودی
-راهنمایی خواستن جهت خدمات
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان