امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : چه تغییرات پاینده و ثابتی در نتیجه بیداری روحانی در من شکل گرفته ؟
سوال 3 :  چه تغییرات پاینده و ثابتی در نتیجه بیداری روحانی در من شکل گرفته ؟ 
پاسخ
مهمترین تغییر من پیدا کردن یک طریق وتفکر جدید برای زندگی کردن است .
امروز زندگیم دارای هدف ، برنامه ، ارزش و یک سری اصول اخلاقی و روحانی شده که در نهایت موجب ترس کمتر و عشق بیشتر به خودم و مردم وخداوند شده است .
ودر نهایت درک این نکته که من خوبم و دیگران نیز خوبند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر10
دستاورد بیداری روحانی شامل تغییرات مثبتی ازدرون (بهبودی شخصی ) مثل تغییردید و نگرش ، انگیزه وباور وعملکرد سالم وازبیرون این تغییرات شامل کیفیت زندگی شخصی وروابطم بوده است .

برخی ازاین تغییرات چنان در ما محسوس وقوت گرفته است که گویی امروز جزئی ازوجود ماست وخودش رابه
عنوان تغییرات پاینده وپایدار درباورها ، رفتار ونگرش ما نشان می دهد . مثلا
نگرش منفی به مصرف ونواقص ، تغییرنگرش به دنیای اطراف ، رابطه ام
بانیروی برتر ، تغییرروحیه ام ازخودخواهی و منفعت طلبی به سمت
خدمت ، ایثار ، عشق و خداخواهی ، تکیه براراده خداوند و اعتقاد به حمایت او در زندگی ، تغییر درروش تصمیم گیری واجرای خواسته ها ، مشورت کردن ، جدیت درکارها وپذیرش تعهد ومسئولیت پذیری ، فقط برای امروز زندگی کردن ، صبوری وسپردن ، برنامه ریزی در زندگی و پی گیری اهداف و باری به هرجهت زندگی نکردن است .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
دارای شخصیتی با ثبات قدم و کم تزلزل شده که با صبر و حوصله در مسیر خود به جلو میروم و نوسانات زندگی کمتر حالم را خراب نموده و زودتر بهبود میابد کم کردن وابستگی به دنیا و ظواهرش که ناپایدار بوده تجربه احساسات و درک آنها از همه مهمتر اینکه تنهایی من تنها با خداوند پر میشود و من در فراز و نشیبهای زندگی تنها نیازمند و وابسته او هستم و دیگر وسایل و آدمهای درون زندگی ام و حتی خودم ناپایدار بوده و در حال تغییر هستیم فلذا زندگی یک سفر است و من میتوانم مسافر خوبی بوده و نهایت بهره و فایده را از این فرصت ببرم من پای خود نیامده ام و تحت حمایت و هدایت خداوند هسته و هرگز به حال خود رها نشده ام و در هر حالی او حامی من بوده و راه درست رابه من نشان میدهد نزدیک 2 سال پیش من را دوباره متولد نمود و راه درست زندگی کردن را به من آموخت و امروز هم در حال رشد وارتقائ آن هستم خدا را شکر دو روز یکسان نداشته ام و همیشه در حال آموزش از این دریای بیکران دانش و آگاهی هستم هر روز با خدای خود در ارتباطم و از او کمک میگیرم دیگر وجود و رابطه با خدا برای ن تخیلات نیست و من عملا تاثیر آن را میبینم من نسبت به بیماری خودم و دیگران عاجزتر شده ام و درک نموده ام تنها کسی که نیازمند تغییر و توجه هست و برای او کاری میتوانم کنم خودم هستم و به لطف خدا و نقشه برنامه در راه درستی ام

هر بار که دوازده قدم را مجدداً کار می کنیم ، تجربه متفاوتی کسب خواهیم کرد . ریزه کاریها و جزئیات اصول روحانی برایمان آشکارترمی شود ، به همان نسبت در مراحل و راههای مختلف و جدید زندگی رشد می کنیم . برای مثال راهها و شرایطی که در آن« می توانیم صادق باشیم نسبت به درک ما از مفهوم صداقت افزایش و توسعه می یابد . ما درک می کنیم که چگونه اول باید با خودمان صادق باشیم تا بتوانیم با دیگران نیز صداقت داشته باشیم . ما می بینیم که صداقت می تواند نمایی از درستکاری ما باشد . هر قدر که درک ما از اصول روحانی رشد کند به همان نسبت بیداری روحانی ما بیشتر می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
تغییراتی همچون داشتن سه اصل ضروری روحانی ، که همان صداقت ، روشن بینی و تمایل ، پاکی مداوم ، بکارگیری اصل تعهد و مسئولیت پذیری ، پذیرفتم خود بعنوان یک معتاد در حال بهبودی ، تغیراتی چون ارتباط آگاهانه با خود ، خداوند و یک انسان دیگر ، زندگی کردن و فرصت دادن به دیگران که آنها هم رندگی کنند ، خدمت کردن و در دسترس معتادان قرار گرفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
داریوش معتاد
توانایی کمک به دیگران-گوش دادن به حرف های یک دوست.درک احساسات خودم و درک احساس دیگران و احساس ارزشمند بودن.
پاسخ
تغییراتی.  محکم و ثابت   یعنی مادگاری در انها
 مثل. بخشش
کمک کردن دیگران
 درک دیگران
 خدمت صادقانه
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

هر چقدر در اصول انجمن کاوش نمایم وعمل کرد داشته باشم به همان نسبت تغییرات من ثابت خواهند بود

-فکر کردن قبل انجام هرکاری
-مشورت کردن
-مشارکت با راهنما
تماس با دوستان بهبودی
-راهنمایی خواستن جهت خدمات
پاسخ
طریقه زندگی بروال برنامه وبهبودی البته کم وزیادمیشه ولی همیشهرهست دعاکردن روزانه وسپاسگزاری راست گویی وخوش قولی جلسه رفتن بطورمرتب خدمت وتوجه ویژه بتازه واردان ودرموردخدمت اینجوریه که هیچوقت تاالان بدون خدمت نبودم انتقال تجربه قدمهاوسنتها خوش رویی وخوش برخوردی رازداری ورعایت اصل گمنامی برام همیشه هست وبطورروزانه خودکاراین روالوادامه دادم البته تاامروز
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، راکی
گوشی شنوا...عشق بیشتر...

طرز تفکری متفاوت نسبت به قبل
و وابسته نبودن به جنس مخالف
مواد...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان