امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : اصطلاح <<بیداری روحانی>>برای من چه معنایی دارد؟
سوال 5 :  اصطلاح <<بیداری روحانی>>برای من چه معنایی دارد؟
پاسخ
مفهوم زنده بودن هوشیار و بیدار بودن درک کردن و آگاهانه رفتار کردن بر اساس اصول روحانی و به روال برنامه منطبق در 12 گام زندگی نمودن احساس کردن و تجربه نمودن تمام اتفاقات و رویدادها همانگونه که هست و پذیرش واقعیتهای زندگی بیداری روحانی یعنی تسلیم عمیق و عمیقتر به برنامه بهبودی و درک و فهم و اجرای آن بیداری روحانی یعنی از دل دردها رشد نمودن و رسیدن به خداوند بیداری روحانی در یک کلام یعنی هوشیار و بیدار باآگاهی و خدایی زندگی کردن
پاسخ
کارکرد قدمهای دوازده گانه موجب بیداری روحانی من شد . بیداری روحانی درواقع درک من ازاصول روحانی است
که به من کمک کرد تا تغییرکنم و برروی زندگی و بهبودیم تاثیرمثبت بگذارد .

بیداری روحانی آگاه شدن ازدرک مفهوم بیماری اعتیاد ، درک مفهوم
نیروی برتر وچگونگی اعتماد و ایمان به اوست . 

بیداری روحانی تسلیم شدن و دست
یابی به فروتنی است . دست یابی به حس همسانی باهم نوعان وجزئی ازکل
بودن است ، همچنین جداشدن از خودمحوری وخودمشغولی ، آگاهی ازتاثیرات خوب وبد رفتارم برروی دیگران ودنیای اطرافم می باشد .

تغییرباورهای کهنه ومعتادگونه درواقع بیداری روحانی ، یعنی زندگی
کردن براساس اصول روحانی وآنچه
خواست خداوند است و درکل آموختن
شیوه های جدید زندگی ورویارویی بامشکلات ومسائل زندگی ، اقراربه اشتباه وپذیرفتن مسئولیت آن ، سپاسگزارخداوند بودن ، رسیدن به تعادل وآرامش ، تشخیص خوب و بد وانتخاب صحیح ، لذت بردن ازبکارگیری اصول روحانی ، درس گرفتن ازاشتباهات ، تمرکزبرروی خودم وبهبودیم ، فعالیت وجدیت وپشتکار درزندگی ، درست زندگی کردن ، تغییر درافکاروباورها ونگرش من به کل هستی ، دورشدن ازغرور ومنیت ودورشدن ازاراده ش
پاسخ
مفهومش برای من این بوده که امروز پاک هستم وهیچ گونه مواد مخدری مصرف نمیکنمو هر شب جلسه میرم دعا میکنم وتراز میزنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
بقول پاک زیستن، روحانیت یعنی انجام کارهای روزانه. زندگی بر اساس ارزش ها و اولویت (برنامه روزانه بهبودی).
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
بیداری روحانی برای من رسیدن به آگاهی و دانش برنامه و خدمت و توانایی انجام تعهد و مسئولیت ها و بهبودی و قانونمند بودن و قدرت اجرای آنها میباشد
پاسخ
داریوش معتاد
بیداری روحانی این است که بدانم امروز چه کاری را درست و چه کاری را اشتباه انجام داده ام و چگونه می توانم بهتر عمل کنم و به دیگران کمک کنم.
پاسخ
یعنی بیدار شدن روح

یعنی آگاهی پیداکردن درمورد خواست خداوند

یعنی کمک به همدرد وارزش درمانی رو متوجه شدن

یعنی بکارگیری اصول درتمام مراحل زندگی
پاسخ
سلام
من یک انسان هستم با یک سری نواقص.اطلاع پیدا کردن از نواقص خودم و درک اشتباهات خودم.پذیرفتن اشتباهات و عملکرد داشتن برای تکرار نکردن مجدد اشتباهات.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
مفهوم بیداری روحانی برای من،چشم از خواب غفلت بازکردن وداشتن رابطه و دوستی باخدایی است که خودش منشاء خیروبرکت است،نیروی برتراست،مهربان وباگذشت است.
بیداری روحانی برای من،دوست داشتن خودم ودیگران است،یادگرفتن خدمت بخودم ودیگران است،دست از خودمحوری برداشتن وخدامحورشدن است،دست ازاحساس دانایی وتوانایی برداشتن وخویشتن پذیرشدن است،خسارت بخودودیگران ومحیط نزدن است،مشتاقانه زحمت کشیدن و عاشقانه خدمت کردن است،ازخواری وذلت بیرون آمدن ازنومیدی دست برداشتن وابزاری دردست خداوندشدن است.
مفهوم بیداری روحانی برای من،دیدن وپذیرفتن خواست واراده خداونداست،
رساندن پیام بهبودیست به دوستی که درعذاب است،افزایش آرامش فکری و توجه وکمک کردن به مشکلات دیگران است،شغل حلال ودرآمدحلال است،شکر گزارنعمات خداوندشدن است،صداقت داشتن وتسلیم بودن است.
درکل،بیداری روحانی تغییرات عمده و مثبتی است که درزندگیم ازقطع مصرف به بعدرخ داده است،اعم ازوصل بودن وتنهانبودن،رسیدن به تعادل نسبی، ارتباطات سالم،مدیریت صحیح زندگی، دگرخواهی وخدامحوری وقدرت تشخیص اراده خداوندوحضوردرلحظه وفقط برای امروز زندگی کردن است.
بیداری روحانی برای من،استفاده درست ازحق انتخاب هایم،به دوش نکشیدن وحمل نکردن گذشته وترس نداشتن از آینده است،ودرآخرسپردن اراده وزندگیم بخداوندوازآشفتگی ودیوانگی کامل به آرامش رسیدن است،بواسطه حضور خداوندواصول روحانی دوازده گانه در زندگی روزانه ام .مفهوم بیداری روحانی برای من رابطه خاص ودوطرفه با خداوند است.?

بیداری روحانی یعنی تغذیه روح با اصول روحانی دوازده قدم وبه کارگیری آنها در زندگی ، بیداری روحانی یعنی رعایت یکسری اصول اخلاقی با آگاهی و بینش و نه تقلیدی و کور کورانه ،

یعنی زندگی به روال برنامه ، بیداری روحانی یعنی تسلیم عمیق من به برنامه و درک و فهم و اجرای آن ، بیداری روحانی یعنی از دل دردها رشد کنم و به خداوند برسم ، بیداری

روحانی یعنی دوست داشتن خودم و دیگران ، بیداری روحانی یعنی دیدن و پذیرفتن خواست خداوند و اراده او ، بیداری روحانی تغییر نگرش ، دید و باورهای من

کارکرد قدمهای دوازده گانه موجب بیداری روحانی من شد . بیداری روحانی درواقع درک من ازاصول روحانی است
که به من کمک کرد تا تغییرکنم و برروی زندگی و بهبودیم تاثیرمثبت بگذارد .
بیداری روحانی آگاه شدن ازدرک مفهوم بیماری اعتیاد ، درک مفهوم
نیروی برتر وچگونگی اعتماد و ایمان به اوست . 
بیداری روحانی تسلیم شدن و دست
یابی به فروتنی است . دست یابی به حس همسانی باهم نوعان وجزئی ازکل
بودن است ، همچنین جداشدن از خودمحوری وخودمشغولی ، آگاهی ازتاثیرات خوب وبد رفتارم برروی دیگران ودنیای اطرافم می باشد .
تغییرباورهای کهنه ومعتادگونه درواقع بیداری روحانی ، یعنی زندگی
کردن براساس اصول روحانی وآنچه
خواست خداوند است و درکل آموختن
شیوه های جدید زندگی ورویارویی بامشکلات ومسائل زندگی ، اقراربه اشتباه وپذیرفتن مسئولیت آن ، سپاسگزارخداوند بودن ، رسیدن به تعادل وآرامش ، تشخیص خوب و بد وانتخاب صحیح ، لذت بردن ازبکارگیری اصول روحانی ، درس گرفتن ازاشتباهات ، تمرکزبرروی خودم وبهبودیم ، فعالیت وجدیت وپشتکار درزندگی ، درست زندگی کردن ، تغییر درافکاروباورها ونگرش من به کل هستی ، دورشدن ازغرور ومنیت ودورشدن ازاراده شخصی ومقاومت نکردن درمقابل تغییر وعاجزعمل کردن است .

بیداری روحانی حالتی است که من رابطه ام با خدا و با خودم و با مردم بهتر شده است و دیگر با هیچ چیز و هیچ کس سر جنگ ندارم.بیداری روحانی با شروع کارکرد قدمها خصوصا قدم ششم به بعد کاملا ملموس است.بیل ویلسون و دکتر باب به عنوان پدران برنامه های 12 قدمی بیداری روحانی را اینگونه تعریف میکنند:
اعلام بیداری روح:

۱.یک کاری که تمایل به انجام ان را داریم انجامش دهیم و نگذاریم که

خود به خود انجام شود.

۲.به زندگی لبخند بزنیم.

۳.احساس تماس با دیگران وطبیعت

۴.قدر و ارزش تمام لحظات زندگی را بدانیم

۵.اسوده خاطر اندیشیدن بدون وحشت از تجربیات گذشته

۶.لذت بردن از تمام لحظات زندگی

۷.توان و قدرت غصه نخوردن را داشته باشیم.

۸.طاقت شکست را داشته باشیم.

۹.بیطرفانه در مورد دیگران تفسیر وتعبیر کنیم.

۱۰.بیطرفانه درباره دیگران قضاوت کنیم.

۱۱.بیطرفانه در مورد خودمان قضاوت کنیم.

۱۲.قدرتمان را عزم و جزم کنیم دیگران را دوست بداریم،بدون اینکه از انان

چشم داشتی داشته باشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، Darush sistan
بیداری روحانی نتیجه عملکرد، انجام دادن و زندگی کردن با تمام ۱۲ قدم است!
آنگاه می توانید این پیام را برای دیگران حمل کنید.
هیچ پیامی وجود ندارد، مگر اینکه ۹ قدم اول را انجام داده باشید و سه قدم آخر را زندگی کرده باشید.
شما نمی توانید آنچه را که ندارید بدهید.
شما باید این اصول را در تمام امور خود تمرین کنید.
به عبارت دیگر ، بهبودی فقط اصلاح بدترین و مشهودترین خطاهای ماست.
زندگی ما هر روز مطابق اصول انجمن است که تمام خطاهای کوچکتر ما را ،تک به تک  اصلاح می کند و به تدریج از بین می برد ،
  تمام نواقص شخصیتی ما که باعث اختلاف ، نارضایتی و روحیه عصیانگر ناراضی در ما بود، به واسطه خطای اصلی مصرف مواد در ما رهبری می شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

اگاه شدن ومطلع شدن از اشتباهاتم که بتوانم قبل از اینکه برایم دچار خسارت شوند جلوی ان را بگیرم ودر مسیر بهبودی انها را بشناسم وپس از اینکه متوجه شدم که کجا اشتباه کرده ام ویا غیر اصول رفتار داشته ام جهت ان را تغییر دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
بیداری روحانی بنظرمن یعنی زندگی کردن بااحساسات وسرکوب نکردنشون
یعنی خودخواهوخودمحورنبودن استفاده ازاصول روحانی درهرکاری بموقع وبه اندازه قبول خطاواشتباه ودرکل درک مطلب من یک انسانم گرچه بیماری اعتیاددارم ولی اول یک انسانم باخصوصیات خاص خودم وتمام تلاشم رامیکنم تابهترین خودم باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، راکی ، ناظر10
بیدار شدن روح خسته و درمانده من.....امروز بیدار شده 
به همان نسبت که بیدار تر میشه آگاه تر میشه و خسارت هام کاهش پیدا میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان