امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 57 : به چه شکل روشن بینی را تمرین می کنم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، Mahdi83 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر14
وقتی چیز هایی را که نمی دانم رد نمی کنم
روشن بینی یعنی گوش دادن به مشارکت دوستان در جلسه و استفاده از تجارب انها
پذیرش اشتباه و اقرار به آن
به فکر خودم اعتماد نکنم و مشورت کنم
من امروز به انجمن های دیگز هم می روم و از دانش دوستان دیگر در آن انجمنها استفاده می کنم
کتاب می خوانم و به اتفاقات و صدا های اطرافم بهتر گوش می دهم و توجه می کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر14
می دانم مصرف یک بار زیاد و هزار بار کافی نیست اجازه می دهم دیگران هم دیدگاه خود را با من در میان بگذارند تعصب و باور های غلط و کورکور انه گذشته را کنار گذاشته ام به طور مرتب به جلسات می روم در موردوسوسه هایم مشارکت می کنم می دانم امروز کامل نیستم پس هر لحظه ممکن است اشتباهی انجام دهم از زاویه ای که دیگران تجربه کرده اند به مسائل نگاه می کنم روشن بینی در قدم اول : ما باور می کنیم که ممکن است راه دیگری نیز برای زندگی بهتر وجود داشته باشد و ما تمایل نشان می دهیم که از این راه استفاده کنیم خودمان را در افکار مان محدود نسازیم و دنیایمان را کوچک نکنیم وچیزهای را که هنوز امتحان نکرده ایم مردود نشماریم -
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر2 ، ناظر14
کارکرد قدم ،گوش دادن فعال به مشارکت ،تابع اصول و راهنما بودن ،از دیدگاه مثبت نگریستن ،بینش مثبت ،عدم کنترل و قضاوت، پایبند برنامه و اصول بودن، پذیرفتن واقعیت زندگی، مشورت، اقرار به عجز و  بیماری، صبر کردن ،خدمت کردن ،صداقت ،مقایسه نکردن، توقع نداشتن ،سرزنش نکردن، اصول گمنامی را حفظ می کنم، وسعت دیدم را بیشتر می کنم، سعی می کنم تنها یک جنبه مسائل را نبینم بلکه تمامی جوانب را در نظر بگیرم، تصمیم احساسی و لحظه‌ای نگیرم، اندیشیده و سنجیده عمل کنم و سخن بگویم، سعی می‌کنم عواقب کارهایم را در نظر بگیرم، در لحظه زندگی کنم ،از رویدادهای طبیعی استفاده می کنم و لذت میبرم و روشن بینانه برخورد می کنم، آموزش پذیر هستم ،از هر اتفاقی به نفع خود استفاده می کنم و غیره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، ناظر9 ، Mahdi83 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14
جلسه رفتن,راهکارگرفتن ازدوستان بهبودی وراهنما,خدمت گرفتن وپذیرفتن خودم.
روشن بینی یعنی دیدن واقعیت ها به هرشکلی که هستند.وقتی از روشن بینی استفاده میکنم(چرا,اما,اگر )ازبین میرود.
یادگرفتن درموردقدمها وسنت ها
یعنی روشن بینی.استفاده کردن ازاصول روحانی مرابه روشن بینی میسازد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14
امروز بطور منظم در جلسات شرکت می کنم و سعی می کنم با دید باز به مسائل نگاه کنم.

هرچیزی را که می شنوم و می بینم رد نمی کنم و هرچه که برام نامفهوم بود می پرسم.
شاید به راهی که دارم بر اساس اصول قدمها طی می کنم ایمان نداشته باشم ولی با این دیدگاه که شاید این راه برای من هم کارآمد باشه قدم بر می دارم.

امروز ابزار مصرف من اصول نهفته در قدمهاست
امروز دوستان در حال بهبودی و راهنما حامی من هستند و ارتباطم را با ایشان گسترش میدم.

امروز از طریق گوش کردن فعال بدون هیچ کنترل و قضاوتی سعی می کنم دریچه افکارم را برای دریافت ایده های نو باز بگذارم و پیش داوری نکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14
روشن بینی در برنامه برای من اینگونه است که با شفافیت به اعتیادم و مشکلاتی که برایم بوجود آورده نگاه میکنم ، آنها را میپذیرم و سعی میکنم از طریق حضور فعال در جلسات ، گوش کردن به دردِ دل دیگران ، بکارگیری قدمها ، خدمت فقط برای خدمت ، مشورت آگاهانه ، راهنما گرفتن و راهنما شدن ، توجه کردن به بهبودی دیگران ، مطالعه نشریات ، گوش کردن به صحبتهای دوستانی که لغزش کرده اند ، برای خودم بطور روزانه برنامه بهبودی ایجاد میکنم مثلا امروز تلاش میکنم خشمگین و عصبانی نشوم وووو روشن بینی را تمرین کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14
روشن بینی رامن امروزبه این شکل تمرین میکنم
میدانم همیشه اولین فکربهترین وآخرین
فکرنیست هستندکسانی که به من کمک کنند من به تنهایی نیستم من نیازبه برنامه وتجربیات دیگران دارم واین دیگران هستندکه باتجربیاتشان میتوانندبه من کمک کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14
با سلام

روشن بینی در برنامه برای من اینگونه است که با شفافیت به اعتیادم و مشکلاتی که برایم بوجود آورده نگاه میکنم ، آنها را میپذیرم و سعی میکنم از طریق حضور فعال در جلسات ، گوش کردن به دردِ دل دیگران ، بکارگیری قدمها ، خدمت فقط برای خدمت ، مشورت آگاهانه ، راهنما گرفتن و راهنما شدن ، توجه کردن به بهبودی دیگران ، مطالعه نشریات ، گوش کردن به صحبتهای دوستانی که لغزش کرده اند ، برای خودم بطور روزانه برنامه بهبودی ایجاد میکنم مثلا امروز تلاش میکنم خشمگین و عصبانی نشوم وووو روشن بینی را تمرین کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر14
سلام
برای این که بتوانم بهبودی را دنبال کنم باید با روشن بینی  ادامه دهم.اجرای اصول و ایمان به نیرویی برتر نیاز به روشن بینی دارد.من باید به رفتن جلسات ادامه دهم و با گرفتن راهنما و کار کرد قدم ها برای بهبودی اجرا نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر 13 ، ناظر14 ، ناظر20
باسلام

روشن بینی یعنی مثت اندیشی ، یعنی بازکردن افکار ، یعنی امتحان راه و روش جدید برای نیازهای خود .
باحضور مرتب در جلسات ، بامشارکت واقرار صادقانه ، حرف گوش می کنم وبه توصیه برنامه و راهنما عمل می کنم ،با تسلیم شدن ، بادست از جنگ کشیدن ،با کارکرد قدم ها به طورمرتب ،باخدمت و.. Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر14
برای من امروز روشن بینی:
یعنی جایگزین کردن باورهای جدید و متعالی در زندگی ام به جای باورهای کهنه و پوچ  و این که به ذهن خودم بسنده نکنم و تجربیات و نظرات دیگران را نیز به دقت مورد بررسی و واکاوی قرار دهم و تا جایی که لازم است با صبر و حوصله و استفاده از مشورت با دیگران ، حضور مرتب در جلسات و کارکرد مستمر قدمها و داشتن اقدام و عمل بر اساس ترازنامه ، داشتن نظم و انضباط و برنامه و هدف داشتن در هر سه جنبه برنامه ، کار ، خانواده، تسلیم بودن و سهم خودم را انجام دادن، عدم تصمیم گیری بر اساس احساسات، به عواقب کار ها اندشیدن  و در جلسات فعالانه گوش کردن ، در مشارکت ها صادق بودن، پذیرش واقعیات زندگی ام و عاجزانه رفتار کردن،  عدم کنترل و قضاوت، احترام به حقوق دیگران، خدمت داشتن، همه اینها رو تمرین می کنم  و به برنامه بیش از پیش اعتماد کردن است  
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
(قدم ۱)
دیگه امروز نمیگم که هیچ راهی برای قطع مصرف و ماندن در پاکی وجود نداره ، چون با آمدن به جلسات شاهد دیدن همه این موارد شدم، دیگه نمیگم نمیشه ، دیگه نمیگم من فرق میکنم ،دیگه نمیگم همه راه ها را رفتم و نشد  ، 
دیگه راهی را که نرفتم ردش نمیکنم ، 
امروز من با گوش دادن به تجربه اعضا قدیمی و راهنما در زمینه بیماریم و بکارگیری آنها در زندگیم روشن بینی را تمرین میکنم .
تمرین روشن بینی در قدم یک یعنی ازاصول پیروی کردن .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر14
قبول وامتحان ایده های نوپرسیدن ومشورتدمطالعه وهرچیزیوکه ازنظرمن جوردرنمیادامتحانونکرده ردنکنم
کارکردبقیه قدمها گوش دادن فعال به مشارکتها
سعی دردیدن زندگیداززاویه بهتر
واینکهداینروش تازه زندگی رافعالانه ادامه دهم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
امتحان نکردن راههای قدیمی که بارهاامتحان کرده ام  قدرت شنواییموبالابردن وتوجه کردن مطالعه پرسیدن صبروسکوت قبل هرتصمیم
پاسخ
سلام
 روشن بینی یعنی امید به انجمن معتادان گمنام وبه اصول پایبند بودن و تسلیم شدن در مقابل رهنمودها وتجربیات راهنما وبرای تغییر باورها اقدام کردن شرکت مداوم در جلسات علی رغم هر احساسی که دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
سلام برای من روشن بینی باداشتن هدفه که تمرین میکنم بنظرم ادم بی هدف اینده نگروروشن بین نیست بعدازتعیین هدف حالاهرهدفی مطالعه میکنم میپرسم واگاهی کسب میکنم وهیچ نطریوبدون امتحان وکاووش ردنمیکنم
پاسخ
سوال 57 ـ به چه شکل روشن بینی را تمرین می کنم ؟

امروز باورها و تعصبات کورکورانه گذشته را کنار گذاشته ام . روی دانسته هایم پافشاری نمیکنم و       هر چیزی که نمیدانم را میپرسم و در مقابل انتقاد جبهه نمیگیرم . دریچه افکارم برای دریافت پیام های جدید باز است . بصورت مداوم در جلسات شرکت میکنم . وسوسه انجام رفتار های اشتباهم را به اشتراک می گذارم . از اعضاء قابل اعتماد مشورت میگیرم . در صدد تغییر دیگران نیستم و فقط برای تغییر خودم قدم برمیدارم . روی گفته هایم پافشاری نمیکنم . به دیگران حق انتخاب میدهم . مسئولیت خودم را می پذیرم .  خودم را همینگونه که هستم پذیرفته و صادقانه با بیماریم روبرو شده و میپذیرم راه دیگری جز تسلیم  برایم وجود ندارد وقبول کرده ام در مقابل بیماری اعتیادم ناتوانم و برای رسیدن به توانایی باید روزانه بصورت منظم و مداوم حرکت کنم تا به شعور و آگاهی برسم تا بتوانم مثل یک انسان زندگی کرده و از خوی حیوانی و شیطانی فاصله بگیرم . برای من این رفتار و کردار و افکار تمرین روشن بینی است .
HH
پاسخ
 سلام

اکثر ماازبیماری های دیگری به غیرازاعتیادرنج می بریم. بعضی ازآنها ممکن است پیامدمستقیم اعتیادمان باشند یا حاصل اتفاقاتی که دردوران مصرف برای مان افتاده است. بعضی دیگرممکن است ربطی به بیماری اعتیادمان نداشته باشند، امامطمئنا بربهبودی ماتاثیرمی گذارد. بعضی اوقات به نظرمی رسداین بیماری هازندگی ماراتحت سلطهٔ خوددرآورده اند آموختن اینکه ابزاری که درNAبه دست آورده ایم راچگونه برای غلبه برچالش های دیگراستفاده کنیم، جزئی اززیستن تحت شرایط زندگی است. 

"""سفر ادامه دارد....
پاسخ
سلام
 من نمی دانم و باید سوال نمایم. نباید به تنهایی درمکان هایی که امکان مصرف است بروم
  وهمیشه از راهنما کمک بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
امتحان نکرده ایده ایوردنمیکنم واینکه بابرنامه ریزی وهدفمندزندگی میکنم درسته برنامه مافقط برای امروزه ولی منظوربی هدف بودن نیست وادامه قدمهاپرسیدن واقرارومشهورت برام خیلی کارسازبوده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
امروزبرام روشن بینی یعنی تصمیم وکارعجولانه واشتباهی نگیرم ک تاوانش برام چ الان وچ بعدسخت باشه مشورت کردن صبرکردن مطالعه کردن رفتن بجلسات تماس باراهنماودعاامروزروشهایی برای تمرین روشن بینی برای من هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر20

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان