امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13. از چه راههايي ميتوانم پيام NA را برسانم؟ تجربه خود از يكي از موارد كاركرد قدم دوا
13. از چه راههايي ميتوانم پيام NA را برسانم؟ تجربه خود از يكي از موارد كاركرد قدم دوازدهم را بنويسيد ؟ پيام من به عنوان يك راهنما و همينطور يك رهجو چيست ؟مفهوم جمله "پيام را حمل كن، نه معتاد را " براي من چيست؟
پاسخ
شرکت دربرنامه هایNAمثل جلسه بهبودی جلسه اداری کارگاههاهمایش جلسه بازخدما ارتباط باراهنماورهجوعملکرد.عضویت درکمیته های ساختاری حضوروحمایت ازجلسات دورافتاده ونوپل رعایت سنتهادرجلسات وزندگی شخصی واجتماع مابایدمتحدومتفق باشیم درغیراینصورت ازبین خواهیم رفت رفتارهای ماخیلی مهم است اطلاعات درست رادراختیارمعتادان درحال بهبودی قراردهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر۳
(۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۵:۱۰ صبح)admin.a نوشته است: 13. از چه راههايي ميتوانم پيام NA را برسانم؟ تجربه خود از يكي از موارد كاركرد قدم دوازدهم را بنويسيد ؟ پيام من به عنوان يك راهنما و همينطور يك رهجو چيست ؟مفهوم جمله "پيام را حمل كن، نه معتاد را " براي من چيست؟

الف:
بهترین نوع پیام رسانی تغییر در رفتار و عملکرد ماست.کسانی که ما را می‌شناختند شاهد تغییرات بنیادین در زندگی ما شده و این مهمترین شیوه جهت انتقال پیام معتادان گمنام است.
راهنما و رهجو شدن
مشارکت صادقانه
خدمت در جلسه و ساختار خدماتی
خوشامدگویی و ....
ب:
تغییرات رفتار و عملکرد
جبران خسارت
خدمت ایثارگرانه
راهنمای یک عضو دیگر شدن
و ...

ج:

یک پیام ساده و شفاف که با صداقت و به دور از سر در گمی و بحث و جدل رسانده شود می تواند زندگی بسیاری از معتادان را نجات دهد‌.

قضاوت نمیکنم
در دسترس هستم
حامل پیام امیدم
د:
قضاوت نمی کنیم به بهبود حال کسی نمیپردازیم اصراری نیست که ما تنها راه حل نجاتیم.تهدیدشان نمیکنیم،
عملکردمان بهترین حامل پیام است
راه جلسه را نشان میدهیم اما کسی را مجبور به دنبال کردن مسیر خودمان نمیکنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
سلام
خدمت کردن در کمیته های فرعی از جمله اطلاع رسانی و زندانها.
گوش دادن در جلسات و سکوت کردن...سرویس دادن به تازه وارد و تبادل تجربه و گوش دادن در جلسه و مشارکت کردن امید و نیرو در جلسات...
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر۳
مهمترینش عملکرد و بهبودی منه که جاذبه ایجاد میکنه و این قویترین پیام برای اطرافیان من و در کل همدردانم است..خدمت به عنوان راهنما...سخنران..پیام رسانی در زندان ها مراکز درمانی 

ب:تجربه من از کارد قدم دوازده باعث شد چند نفر از دوستانم بیان تو مسیر بهبودی و با قدم ها آشنا بشن و این خودش تجربه از کار کرد قدم دوازده بود

ج:پیام من به عنوان یه راهنما اینه که من تونستم پاک بشم..وسوسه مواد رفت...زندگی تازه ای دارم و عشق بلاعوض رو پخش میکنم تا بدونن اینجا انجمن عشق و مهربانی و گذشته...به عنوان یک رهجو پیامم اینه کله من به تنهایی کار نمیکنه من با هر چقدر سن پاکی همیشه آماده پذیرش آموزش و پیمودن این راه هستم

د:قراره من حاوی پیام باشم و کنترل و قضاوت نکنم...مسئولیت کارهای بقیه رو به عهده نگیرم...حکومت نکنم...برای کسی تصمیم نگیرم ...و بفهمم اینجا یک مرجع نهایی وجود داره خداوندی که حواسش به همه هست و من نقش خدا رو اجرا نکنم که بخوام کسی رو کول کنم ...پیام میدم اگه کسی خواستارش باشه حتما میبره تو زندگیش اجرا میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
سلام

-از چه راههايي ميتوانم پيام NA را برسانم؟
راه های بسیاری است اول از بهبودی شخصی وتغییر رفتار خودم
-تجربه خود از يكي از موارد كاركرد قدم دوازدهم را بنويسيد ؟
توضیح دادن در هر شرایط و احترام گذاشتن به عقاید دیگران
-پيام من به عنوان يك راهنما و همينطور يك رهجو چيست ؟
انتقال بهبودی امکان دارد وتغییر نیز در راستای اصول انجمن ممکن است.
-مفهوم جمله "پيام را حمل كن، نه معتاد را " براي من چيست؟
من باید پیام را گسترش دهم نه این که به دنبال نوع معتاد باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان