امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5. این سنت چگونه کمک می‌کند تا گمنامی را درک کنم؟ گمنامی چگونه کمک می کند تا این سنت
#1
5. این سنت چگونه کمک می‌کند تا گمنامی را درک کنم؟ گمنامی چگونه کمک می کند تا این سنت را درک کنم؟ آیا گمنامی را در چارچوب این سنت به کار می‌گیرم؟
پاسخ
#2
(۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۵:۲۹ عصر)admin.a نوشته است: 5. این سنت چگونه کمک می‌کند تا گمنامی را درک کنم؟ گمنامی چگونه کمک می کند تا این سنت را درک کنم؟ آیا گمنامی را در چارچوب این سنت به کار می‌گیرم؟
روشن بینی و تواضع اصولی هستند در سنت چهارم که کمک می کنند گمنامی را درک کنم.

هنگامی که از روحیه روشن بینی و تواضع برخوردار هستم خود را با دیگر اعضاء برابر می دانم و همچنین تفاوتی بین گروه های NA در دیدگاه من وجود ندارد. دیگر نه خودم را از دیگران برتر می دانم ، نه گروه خانگی ام را از گروه های دیگر برتر می دانم.
گمنامی چگونه کمک می کند تا این سنت را درک کنم؟


گمنامی از طریق خنثی عمل کردن در تفاوت های ظاهری و گوناگونی اعضاء کمک می کند تا این سنت را درک کنم.
احتمالا همه ی اعضای انجمن و گروه های NA از گوناگونی و آزادی خاص خود برخوردار هستند و این گوناگونی یکی از عوامل توسعه و رشد اعضاء و انجمن ماست. زیرا گمنامی آزادی اعضاء و گروههای ما را به درخشش در می آورد و من هم نیز از طریق درایت در بحث گمنامی توانستم این سنت را علیرغم آزادی و گوناگونی اعضاء و گروهها درک کنم و انعطاف پذیری را در این سنت بیاموزم.
آیا گمنامی را در چهارچوب این سنت بکار می گیرم؟

 وقتی با کارکرد قدم های دوازده گانه و کمک راهنما دست از احساس برتری در بهبودی شخصی و فضای گروهی ، خصوصا در اجرای خدمات برمی دارم گمنامی را در چهارچوب این سنت بکار می گیرم.
بعنوان مثال
هنگامی که برای خدمات مبتکرانه در گروه از نیروی برتر ، راهنما و اعضاء گروه مشورت می گیرم و بدون هماهنگی و خودسرانه کاری انجام نمی دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
#3
به دست اوردن ازادی به این معنی نیست که مادرجامعه ومحل کار یادرNAمسئولیت نداشته باشیم ودرگمنامی به تنهایی پیش بریم بلکه مادرهمه انهانقش داریم وجزیی ازهمه انها هستیم ورفتاروکردارمابرروی همه انهاتاثیرمیذاره مابایددرک کنیم که امروز دیگه تنهانیستم وخدمت ومسئولیت درگمنامی برای من شکل میگیره وقتی درک کنم من جزیی ازکل هستم وبایدنقش خودم رودرست انجام بدم تاازتاریکی بیماری اعتیاددرامان بمونم حتی زمانی که احساس وصل بودن نمیکنم بازهم درارتباط بادیگران هستیم واعمال مامهم هستنداگردرشرایط روحانی وبهبودی شخصی باشیم بیشتربه دنبال کشف استعدادتوانایی های خودوکمک به هم نوع خودهستیم ودرهرجایی واین یعنی گمنامی.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر۳


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان