امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9: چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟
سوال 9: چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟ 
پاسخ
چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟ باعث قبول و پذیرش مسئولیت خطا و اشتباهم میشوم و درک میکنم باید الگو و رفتار غلطم را تصحیح نمایم و برای بهبودی و اصلاح حرکتی کنم درصورتیکه اگر نپذیرم بارها و بارها آن رفتار را عمل نموده و تکرار میکنم و باعث درد و ناراحتی من میشود یعنی جلوی ضرر را از هرجا که بگیری منفعت است و باعث میشود آلودگی بیشتر در روح و روانم پیشروی ننموده و اصلاحات آغاز شود
پاسخ
یک قسمت از قدم ده نوشتن ترازنامه می باشد و قسمت بعدی آن اقرار سریع به اشتباهاتی است که انجام آن قدم راکامل تر می کند .

اینکه من ترازنامه قدم دهم رادرمورد اشتباهاتم می نویسیم کامل است ولی کافی نیست .

اقرار سریع به من کمک می کند تاقبل ازاینکه به بیماریم فرصت دهم تا به ابزار
انکار وتوجیه وبهانه دسترسی پیدا کند ،
زمینه رابرای پذیرش اشتباهاتم فراهم کنم وسپس صداقت راپیشه کرده وبا قبول مسئولیت در قبال آن اشتباه رفتار
سالم رابکار گیرم .
پاسخ
بهبودی شخصی نیاز ب مراقبت روزانه دارد. بیماری اعتیاد ماهیتی پیچیده و پیش رونده دارد و برای توقف آن بهبودی سخصی ب طور روزانه باید انجام و بررسی شود. تمرکز روزانه برروی رفتار افکار و عاداتی ک مدتها موجب رنج خود و دیگران بوده بنا ب تجربه بهبود پیدا خواهد کرد. اقرار روزانه اجازه ی انباشته شدن و فراموش شدن نمیدهد .
پاسخ
ماتازمانیکه سریعابه اشتباهاتمان اقرانکنم یهنی داریم اشتباه وخطاهایمان دفاع میکنم وازانجام نواقصمان بهره میبریم وباورمان این است که اصلااشتباهی نکرده ایم وخودمان ازهمه بهتروبیشترمیفهمیم امااقرارسریع کمک میکندتامرضمان درتاریکی نماندواشتباهاتمان تبدیل به خطاهایمان نشود.
پاسخ
باتوجه به تیپ بیماری و شناخت نسبی آن و مطلب کتاب که .....محکوم احساس گناه خویشتن بودیم. امروز نیز عمل میکند .چرا که وقتی پاک و صادق هستی عمل اشتباه که احساس بد ایجاد کند اگر سریعا اقرار شود تکرار اشتباه و ضریب خطا کمتر میشود اما اگر بی اعتنا رد شویم عادت و برگشت و عود بیماری میشود.
پاسخ
ما اکنون در قدم ده هستیم.
دیگر نباید اشتباهاتمان روی هم تلنبار شود.
باید روزانه با اعمال و رفتارمان رخ تو رخ بشیم.
ما باید بتونیم دیدگاه و نظرمون رو عوض کنیم.
ببینیم اگر زیاد غر می زنیم و منفی گرا شدیم سریعا نکات مثبتی که جای شکرگزاری داره رو یادآوری کنیم.
باید بهانه ها و دستاویزها(مثل اینکه من بیمارم) رو کنار بگذاریم.
ما مسئول رفتار و گفتارمان هستیم.
باید تمایل مان را برای رفع کمبودهایمان حفظ کنیم.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۱/۹، ۰۷:۱۷ صبح)admin.a نوشته است: سوال 9: چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم 
من سالها بر اساس  تفکرات و الگو های های رفتاری قدیم همیشه عمل می کردم و فکر می کردم که درست عمل می کنم.پس از ورود به انجمن و شروع کارکرد قدم ها متوجه شدم راه های هستند که باعث می شود که من به این اشتباهات عمل کنم و همیشه مسیر اشتباه بروم.تکرار اشتباه.اقرار به اشتباه با راهنما به من کمک کرد که به مسیر اشتباه خود پی ببرم و راه های رسیدن به خطا رو بشناسم و عملکرد خودم را تغییر بدهم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
(۱۳۹۸/۱۱/۹، ۰۷:۱۷ صبح)admin.a نوشته است: سوال 9: چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟ 
عبدالرحیمم معتاد:من تو قدم اول و دوم فهمیدم که اکثر مشکلاتم وعمل از روی نواقصم تحت تاثیر خودمحوری، وناآگاهی باعث فعال شدن واوج گرفتن بیماریم بوده ووقتی خرابکاری میکردم یا به دیگران صدمه می زدم شدیدا فرافکنی میکردم ومسئولیت اشتباهاتم رو گردن دیگران می انداختم ویکی از علل مهمی که تغییر نمیکردم عدم مسئولیت پذیری من بود و وقتی زمانی نسبتاطولانی از اشتباهاتم میگذشت شدیدا در انکار وفراموشی قرار میگرفتم واشتباهاتم را مجددا به شکل فرم دیگری تکرار میکردم، اقرار سریع به اشتباه باعث میشه من با اقرارم به شخص دیگه اول اینکه انکار کردن دست بردارم و مسئولیت پذیربشم، دوم با اقرارم درخواست کمک از نیرو برتر کنم وبدنبال راه حل وجبران خسارت باشم تا شامل مرور زمان وفراموشیم نشه ودر اسرع وقت نسبت به تغییر وبهبود الگوهای رفتاریم اقدام کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، omed44 ، فریبرز۶۵ ، حـمـیـد
سلام
من نمی توانم تشخیص دهم و باعث سردرگمی من میشود.وقتی افکار و احساس خود را بیان کنم میتوانم راه درست از اشتباه را تشخیص دهم.اقرار به معنی در خواست کمک است و تلاش برای تغییر.
پاسخ
هرگاه سریعان به اشتباه خوداقرارکردم اجازه ندادم که نقصهایم فعال شوند درجا متوقف کردم وبروز می شوم ودرفرایند بهبودی قرارمیگیرم وفقط برای امروز راتمرین کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
من همیشه در گذشته اشتباه می کردم و دوباره آن اشتباه تکرار می کردم و نمی دانستم که چرا این تکرار می شده و خودم هم نمی توانستم جلوی اشتباه بگیرم ...بارها برای قطع مصرف روش هایی بدون نتیجه انتخاب می کردم و هی تکرار تا به انجمن امدم و متوجه شدم با مشارکت در مورد این مسائل می توانم به صورت مناسب جلوی تکرار اشتباه را بگیرم زیرا که من متوجه می شدم که مسیر خطایم کجا بود.
پاسخ
سلام

- اقرار سریع کمک می کند تا من از اشتباهات بیشتر و خسارت زدن بیشتر جلوگیری نمایم تا نشود که من بر اساس شرایط زمان مصرف عمل نمایم داشتن ارتباط موثر با راهنما این اقرار را درست می نماید...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ترسهای من درتاریکی ذهنم رشدمیکنند
هروقت چیزیوکاریورفتاریوسریعااقرارنکنم 
توذهنم جامیگیرهدتبدیل به واکنش مجددمیشه 
باعث فعال شدن نواقص ودورشدن ازاصول
روحانی وخداوندوخودواقعیم میشه
ودوبارهدبعنوان رازنگهش میدارم تاافکاربحرانزابشع
ازادی من منوت به اقرارسریع درموردخطاهای منه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

وقتی در مسیری دارم اشتباه می روم و نمی دانم از راهنما در مورد ان مسیر سوال می نمایم.تراز ده به من کمک می کند تا بتوانم هر چند مدت یکبار با راهنما تماس بگیرم .وقتی متوجه اشتباه خود می شوم با تغییر مسیر هم باعث دوباره کاری نمی شود هم جلوی خسارت بیشتر را می گیرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
وقتی متوجه اشتباهی میشم اگربعدازمتوجه شدن سریعاب ان اقرارنکنم ذهنم باانکاروبهانه ودست اویزان راپنهان میکنه وتبدیل ب رازمیشه بعدم بی تفاوتی وتنبلی روش سرپوش میزاره وترسهای خودمحورانه دوباره شروع میشه بیماری من باوسوسه واجبارتبدیل ب عادات خودمحورانه شدت میگیره ودوباره درچرخه بی پایان خودمحوری گیرمیکنم بنابراین بمحض اطلاع واگاهی ازاشتباهم سریعااونواقرارش میکنم تادردام بیماری وتکراراشتباه گیرنکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان