امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4 -ایاهدفمندی من درطول مدت تغییرمیکند؟
سوال 4 -ایاهدفمندی من درطول مدت تغییرمیکند؟تغییر ارزش ها،اولویت ها ویانقش
های من چگونه بر روی هدف من تاثیر گذاشته است؟اگربه نظر رسدکه اولویت
های من باهدفم درتعارض است،چه کارهایی انجام میدهم؟
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۴، ۰۹:۰۲ صبح)admin.a نوشته است: سوال 4 -ایاهدفمندی من درطول مدت تغییرمیکند؟تغییر ارزش ها،اولویت ها ویانقش
های من چگونه بر روی هدف من تاثیر گذاشته است؟اگربه نظر رسدکه اولویت
های من باهدفم درتعارض است،چه کارهایی انجام میدهم؟
آیا هدف مندی من در طول مد ت تغیر می کند؟

وقتى ما فراموش كنيم كه چه كوشش و زحمتى صرف به دست آوردن اين دوران آزادى در زندگى‌مان شده است، ناسپاسى در ما پديد مى‌آيد و خود آزارى دوباره از نو آغاز مى‌گردد. در صورتى‌كه سريعاً در اين مورد چاره‌جويى نكنيم، خطر لغزشى كه تمام موجوديّت ما را تهديد مى‌كند، در كمين‌مان نشسته است. ما اگر به جاى استفاده از راه‌حل‌هاى اين برنامه، به تصورات باطلى كه از واقعيات داريم بچسبيم، دوباره منزوى مى‌شويم. تنهايى، ما را از داخل مى‌خورد و موادمخدر كه تقريباً هميشه قدم بعدى است، مى‌تواند بقيه كار را تمام كند. عوالم و احساساتى كه دراواخر دوران اعتياد تجربه كرده بوديم، حتى بدتر از گذشته، دوباره به سراغ‌مان مى‌آيند. اين ضربه‌ها در صورتى كه خودمان را تسليم برنامه معتادان‌گمنام نكنيم، به طور قطع نابودمان مى‌كند.
دست بر داشتن از هدفمند زندگی کردن باعث رکود در بهبودی میشود.

تغیر ارزش ها،اولویت ها ویا نقش های من چگونه بر روی هدف من تاثیر گذاشته است؟

ارزشها و اصول تا زمانی که بر مبنای نیت خیر،صداقت،روشن بینی و تمایل به رشد باشد باعث بازتر شدن دید من وهدف گذاری بهتر در زندگیم میشود.اهدافم دست یافتنی میشود و تلاشم مثمر ثمر واقع خواهد شد.
اما
زمانی که غرور ،منیت و هوای نفس زندگی ام را در اختیار دارد هر آنچه را که از برنامه بدست آورده ایم را از دست میدهیم
ارزشها و اصولی مثل :
اعتماد به نفس
احترام
اعتماد
عضو قابل و مسؤل اجتماع و ...

اگر به نظر رسد که الویت های من با هدفم در تعارض است "چه کارهایی انجام می دهم؟

بررسی خود ار طریق ترازنامه
مشورت با راهنما
تجربه گرفتن از دیگران
دعا و مراقبه
تنها چیزی که  مارا از مسیر بهبودی خارج کند فقط یک چیزاست.#غرور.
غرور از درون ما سر چشمه میگیرد
ودر يك چشم بر هم زدنی تمام اندوخته ما را بر بادمیدهد.اینکه_من_میدانم
دیگربس است.جملاتی هستند که بعد ازمدتى از پاکی به سراغ ما خواهد آمد.
ولی به یاد داشته باشید لازمه رشد در انجمن تسلیم وعاجز بودن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۳
سلام

هدف اولیه رساندن پیام است و تغییر پذیر نیست.اما راه های آن و نحوه عمل کردن تغییر می کند.زمانی فضای مجازی نبود اما امروز برای اجرای هدف از این موقعیت بهره می بریم. اولویت رساندن پیام است.همسانی در تعیین اولویت و هدف باعث رشد و تعالی هدف می گردد.باید به طوری عمل کنم که تعارضی در این زمینه پیدا نشود.کمک گرفتن از اصول روحانی و مشورت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان