امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12 عضو یک گروه متکی به خود بودن، چه چیزهایی در مورد خود اتکایی در دیگر زمینه ها
سوال 12
عضو یک گروه متکی به خود بودن، چه چیزهایی در مورد خود اتکایی در دیگر زمینه های زندگی به من آموخته است؟
پاسخ
باتمرین أصل خوداتكایي در گروه اموخته أم كه در همه أمور زندگي أین أصل را به اجرا در بیاورم و همیشه نیازهاي
أولیه و اولویت ها را مد نظر قرار بدم و استقال مالي داشته باشم وابستگی به شخصي نباشم و اینها همه بیانگر إیمان من
به خداوند است وشواهدي كه دارم بر أساس تداوم اتحاد، همدلي و پشتكار واستقامت گروه هاي  NAاست كه با اتكا به
خودمان بدون وابستگي سالهاست در حال پیام رساني هستیم و أین خوداتكایي و اجراي ان در همه أمور باعث شده یك
زندگي با وقار ، سربلند و با ثبات قدم را تجربه كنم..
خود اتکایی گروه یک ثبات در عملکرد من بود اینکه کمک کرد اموزش پذیرش باشم و یاد بگیرم متکی به خود بودن را و
راحتر بهبودی و خدماتم را دنبال کنم با ارامش وازادی در گروه حضور داشته باشم این خود اتکایی به من در سهم و نقشم
در اجتماع و خانواده و دوستان یک ثبات نسبی داد و احساس رضایت داد من با اصل خوداتکایی برنامه ریزی کردن
مسولیت پذیری تمرین میکنم که درجلسات بهبودی وفضاهای خدماتی سهم خودم انجام بدم وهمین اصل بمن کمک میکند
برای زندگیم نیازهام خواسته هام برنامه ریزی داشته باشم مسولیت زندگیم را بپذیرم متکی به دیگران نباشم وتوقعی
نداشته باشم استقال مالی داشته باشم وباسربلندی ارامش ازادی زندگی کنم
عضوی که به مفهوم خوداتکای رسیده باشد ، به من اموخت که انسان قدرشناس و تاش گری باشم نه متوقع و پر مصرف
خاق به طوری که خوشبختی را با راحتی و مصرف گرای مساوی ندانم ، حریم ارتباطی را رعایت کنم یعنی دائما در
حال تعقیر وبهتر شدن باشم ، به شکلی که دیگران و اطرافیان تعقیر مرا احساس کنند . آنقدر برای قوای فکری و رحی
وقت گذاشته باشم تا نیاز به تاییدو تمجید دیگران را به صفر برسانم ایستادگی و مسولیت فردی را یک عملکرد فردی در
خود پرورش دهم فرد مسول سازنده متعهد و تاش گر برای زندگی شخصی و اجتماعی خود باشم نه سربار و بی فایده در
اجتماع
متکی به خود بودن به من یاد داد برای اینکه سرم باا باشه و تحت سلطه اجباری کسی قرار نگیرم از داشته هام استفاده
کنم ،با حداقل داشتهها احساس ارزش کنم و به قولی دستم توی جیب خودم باشه.... متکی بودن به من احساس توانایی داد
تا شرایط رو به نفع خودم عوض کنم و با کمترین امکانات بیشترین بهره رو ببرم متکی به خود بودن باعث شد خیلی از
کارهای اضافه رو حذف کنم و دنبال امورات اصلی باشم
تمرین خود اتکایی جهت آزادی ما حیاتی است این تمرین تو گروه کمکم کرد که تو مسائل شخصی هم به خودم متکی باشم
همیشه اعتقاد داشتم که باید یکنفر مراقبم باشه ، حمایتم کنه و هیچوقت رشد نمی کردم و همیشه وابسته و محدود بودم ولی
تو انجمن و با تمرین ، تمامی تعهدات زندگی و کاری و انجمنی رو با جون و دل قبول میکنم مسئولیتشو میپذیرم وقتی که
روی پای خودم می ایستم و کارها مو خودم انجام میدم احساس ارزش و غرور میکنم
اصل خود اتکایی شاید به جرات بتوان گفت یکی از اصول مهم انجمن می باشد که استارت ان از یک جلسه و عضویت
فعال در گروه و خدمات میخورد که با حمایت مسمتر گروه و شرکت در خدمات احساس تعلق میکنم که در نهایت ایجاد
مسئولیت کرده و سعی میکنم قسمتی هر چند کوچک از بار انجمن بر دوش من باشد که حس اعتماد بنفس و باارزش بودن
راه بدست می اورم.که در ادامه بلوغ روحانی و پذیرفتن مسئولیتهای زندگی را به همراه دارد.شاید عدم پذیرش خیلی از
مسائل و رفتار دیگران در زندگی شخصی به این دلیل باشد که من هنوز متکی به دیگران برای بر طرف شدن نیازهای
خود دارم حتی برای یک احساس خوب انگار کسی دیگر باید ان را برایم ایجاد کند.ولی وقتی مدتی در عمق قدمها قرار
میگیرم و اصول روحانی قدمها را در جلسات بعنوان خدمت و در زندگی اجتماعی در روابطم پیاده میکنم متوجه کارامد
بودن خود میشوم و احساسی که از انجام مسئولیتهای زندگی در درونم شکل میگیرد از درون رضایتمندی را حس میکنم.
پاسخ
☑️با اتحاد میتوان نیازهای گروهی را مرتفع کرد.اصولا چیزی که به نفع گروه است به نفع من نیز می‌باشد.
☑️خوداتکایی استقلال را تضمین می‌کند
☑️خوداتکایی باعث عزت نفس و افزایش اعتماد بنفس میشود
☑️در اجتماع دارای جایگاه و شخصیتی دارای دیدگاه و نظر مطرح خواهیم شد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

--عضو یک گروه متکی به خود بودن، چه چیزهایی در مورد خود اتکایی در دیگر زمینه های زندگی به من آموخته است؟

=جلسه باید بروم تا انجام وظیفه نمایم-باید خدمت بگیرم تا سهم خودم را در گروه انجام دهم-باید با همکاری را با خدمتگزاران انجمن داشته باشم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان