امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4 ایاپست خدماتی خود رابه عنوان یک حرفه در نظر می گیرم؟ایاهیچگاه به نحوی رفتار م
سوال 4
ایاپست خدماتی خود رابه عنوان یک حرفه در نظر می گیرم؟ایاهیچگاه به نحوی رفتار میکنم انگار خدمت من درNAبر روی ارزش من به عنوان یک عضو تاثیر می گذارد؟
پاسخ
قسمت الف:
خیر من یک خدمتگزار NA هستم و توسط تصمیمات جمعی خدمت میکنم وتابع وجدان گروه هستم وباید اصل چرخش درخدماتم رعایت کنم که خدمت من باعث احساس مالکیت و انحصاری نشود.خدمت در انجمن یک هدیه ویک امانت در دست خدمتگذاران است.مابرای خدمت نیز به مدرک از ارگانی خاص نداریم ودر قبال ان حقوقی دریافت نمیکنیم.خدمات ما حرفه مانیست.ما برای خدمت صادقانه اموزش میبینیم ودر ازای ان موهبت پاکی وبهبودی رابه رایگان دریافت میکنیم.من به عنوان یک عضو خدمتگذار خدمت را انجام یک کار خیر با زیربنای خیر برای خودم تعریف کرده ام و پستهای خدماتی که تا بحال در برنامه داشته ام هیچ گاه به عنوان یک حرفه و تخصص برای من تعریف نشده و تجربه ای که در زمینه خدمات برای من بدست میاید باعث بالا رفتن سطح کیفی بهبودی شخصی خودم میشود.
قسمت ب:
همیشه خدمات NA باعث افتخار من بوده وهست خدمات من تو انجمن باعث شد که شخصیت من تغییر کنه واحساس ارزشمند بودن درمن بیشتر کنه یکی ازمزایای خدمت هم همینه.طبق مفهوم چهار خدمتگذاران مورد اعتمادما باید ویژگیهایی داشته باشند.پاکی،اگاهی از خدمات،رفتار گفتار وپوشش مناسب ورعایت  اصول سنتهای دوازده گانه در خدمات وروابط محترمانه،که نشان دهنده شخصیت وارزش یک انجمنی به حساب میاد.بنابراین خدمت بر روی ارزشهای ما تاثیر بسزایی میگذارد.

تعریف عضویت من در برنامه طبق اصل گمنامی که به من یادآور میشود که در برنامه خودم را گم کنم و جزیی از کل بزرگ باشم تکلیف من را مشخص میکند هرچند که من خدمتگذار باشم خودم را سرتر یا داری ویژگی و امتیاز خاص نمیدانم و به خودم یادآور میشم که خدمت منبع قدرت نیست و اصل چرخش کمک میکند تا از امتیاز یکسان در انجام خدمت برخوردار باشیم.
پاسخ
من بایدکلاه همه چیزدانی راازسردربیارم.کارمندان خاص به تلاشهای انجام شده درNAنظم میبخشندبادفاتری که سرسامان میدهندیاتشکیل پرونده وجواب تلفنها بازگذاشتن دفاترخدمات دفترمرکزی پاسخگویی به ارباب رجوع سنت هشتم به من یاداوری میکندکه باکارکردقدم مغرورنشوم وNAبرایهمه جواب ندارد ومن دلم ازبقیه بیشتربرایNAنمیطپدوهمه همسطح هستیم این اتکابه نیروی برترمارابالامیبردشغل وحرفه خوددرمشارکتهاونگرفتن پول سکه هدیه ازرهجواینکه به رهجوهای خودسمت وسوبدهم که کجابروندیانروندحتماهفته بعدبیاییدجلسه مامیتوانیم تجربه بدهیم ولی اصرارنمیکنیم.
پاسخ
پستها و عناوین خدماتی صرفا فرصتی جهت شکرگذاری ،استفاده از خلاقیت و ایده‌ای نویافته من به عنوان عضوی از معتادان گمنام و همچنین نمایش ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر است.
به هر نحوی که به این فرصت نگاه کنیم  نباید هیچ چیزی را در  سادگی پیام ان ای عرضه کنیم.
ب)
خود را  سرتر و برتر از دیگران دانستن به استقبال خطر رفتن است
یک خدمتگذار بجز فرصتی جهت خدمت به همنوع خود و در خدمت پیام ان ای بودن هیچ ارجحيتی به دیگر اعضا ندارد.
پاسخ
سلام
من باید برای انجام خدمات از اصول بهبودی استفاده کنم.خدمت من یک شغل نیست یک وظیفه است بدون چشم داشت و توقع.اصول روحانی اعضایی که در گذشته به من کمک کردند باعث شد تا من هم به عنوان یک خدمت به معتادان به آن نگاه کنم.خدمت به معتاد در حال عذاب افتخاری است که نصیب من می گردد.
پاسخ
سلام
 خدمت یک فرصت بهبودی و درک دیگران است و نباید ان را با شغل یا موقعیت اجتماعی اشتباه بگیرم من باید بتوانم  دیگران را درک نمایم و به دیگران کمک کنم تا آنها هم بتوانند پاک بمانند اگر بخواهم خلاف اصول روحانی بروم نمی توانم به دیگران کمک نمایم...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان