امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 حد ومرز سالم بین زندگی کاری من وعضویت من درNAچیست؟چگونه تمرکز خود را بر بهبود
سوال 5
حد ومرز سالم بین زندگی کاری من وعضویت من درNAچیست؟چگونه تمرکز خود را بر بهبودی به جای حرفه وکارم حفظ میکنم؟
پاسخ
قسمت الف:
سعی میکنم تمام اصولی که تو NAیادگرفتم واموزش دیده‌ام درزندگی خودم اجراکنم وتااونجا که میتونم اصول NAوارد زندگیم کنم.
عضویت من در برنامه تحت عنوان معتاد در حال بهبودی کاملا تعریف شده است و ماحصل این عضویت حسب تلاش خودم بهبودی شخصی است که در مسیر تجربی کمک یک معتاد به معتاد دیگر امکان پذیر شده ولی کار من علی رقم اینکه یکی از اضلاع مربع بهبودی من است به صورت تخصص و حرفه برای من تعریف شده و حد و مرز بین این دو با بالا بردن سطح آگاهی من از اصول بهتر نمایان میشود و من نباید فراموش کنم که هر تخصص ویا جایگاه اجتماعی که داشته باشم عضویتم در NA را دچار خدشه نکنم و گمنامی شخصی خود را نگه دارم و در برنامه هم به همین شکل است که عضویت من در NA نباید شراط کاری و اجتماعی مرا تحت تاثیر خود بگذارد .
در واقع تعریف این حدو مرز برای من به این صورت است در NA من فقط عضو هست و در پیکر خارج از NA هویت و شخصیت اجتماعی خاص خودم را دارم و هیچ کدام از این دو موقعیت هدف دیگری را دنبال نمیکند.
عضویت در  NA برای بهبود بخشیدن به روح وروان واحساسات در هم شکسته از طریق روحانی وزندگی کاری برای بهبود بخشیدن به شرایط نابسامان زندگی مبیاشد.ما به هر دوی اینها نیاز داریم.شاید در محل کار بعضی افراد نیاز باشه که افراد بدانند ماNA هستیم.در این شرایط معرف خود نیستیم بلکه معرفNA هستیم.بنابراین سعی میکنیم باحفظ گمنامی در هر دوزمینه به طور اصولی فعالیت کنیم،سهم خود راانجام دهیم وتعادل راهم حفظ کنیم.

قسمت ب:
 کلا بدلیل عدم تعادل وبیماری اعتیاد معمولا همیشه یه جای زندگی لنگ میزنه یاتمرکزم روبهبودیه یا روکار هست یاروی خانواده
ولی همیشه حواسم هست که من یهNAهستم ونباید تومساعل زندگی غرق شوم وباید متعهد به یکسری اصول وارزشهای که بدست آوردم باشم.
بابالا بردن سطح آگاهی از طریق کارکرد اصول و تمرین آنها امکان این برایم بوجود می آید که با تفکیک هر جایگاهی تمرکزم روی حفظ و بقا آن جایگاه باشد تا کار برای من کار باشد و بهبودی بهبودی باشد ودر هرکدام طبق ضوابط خودش هدفش را دنبال کنم.

مابرای بهبودی وپاک ماندن نیاز به جلسه وخدمت درNA داریم.بنابراین هر پست ومقام وحرفه ای داریم راکنار گذاشته وفقط با پسوند معتادوارد جلسات میشویم.در مشارکتها از جایگاه اجتماعی وشغل  ودرامد صحبت وتبلیغ نمیکنیم وتمام تمرکزمان را بر روی هدف اصلی معطوف میکنیم.وارد مسائل دارو درمانی ،سم زدایی وغیره نمیشویم.در خدمات هم با روحیه فروتنی وعشق بلا عوض عمل میکنیم وجایی که نیاز به حرفه ای ها داریم ازانها کمک میگیریم.
پاسخ
معتادان گمنام مافقط خواهان بهبودی هستیم افتخارات دانشگاهی شغل مدیریتی مذهبی مدالهای ورزشی وکشوری لشکری نظامی اجتماعی حتی معلولیتهای ذهنی وجسمی راخارج ازNAباقی میگذاریم صلاحیتهاواعتبارات راخارج ازNAصحبت میکنیم مانصحیت وارشادنمیکنیم مشاوره نمیدهیم بیماری کسی راتشخیص نمیدهیم تعارضهای داخلی درانجمن مارافلجمیکندزدوبندهای کاری خانوادگی حقوقی بده.
پاسخ
رعایت اصل غیر حرفه ای.ماندن تا ابد
در  ان ای جایی برای حرفه ای عمل کردن وجود ندارد.
تمرکز ما بر پیام ماست و نه حرفه ،پست خدماتی و ...
ما تنها در یک چیز حرفه ای هستیم
به‌بودی شخصی خود.در ان ای به تشخیص حال کسی نمیپردازیم،راهکار حرفه ای نمی‌دهیم و فقط تجربیات خود را از بهبودی بیماری اعتیاد در اختیار دیگران قرار می‌دهیم.
گمنامی خود را حفظ کرده و در رابطه با شغل و حرفه ای  که در آن مشغولیم به بروز اطلاعات و دانش خود نمی‌پردازیم.
ب)
☑️تمرکز خود را بر ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر گذاشتن
☑️پرهیز از تایید طلبی و ادعای همه چیزدانی
☑️رعایت سنت پنجم
☑️رعایت اصل سادگی
پاسخ
سلام
من یک معتاد در حال بهبودی هستم.در قطع مصرف خودم حرفه ایی هستم.من یک انسان هستم که فقط در حوزه بهبودی و اعتیاد خودم حق نظر و تجربه دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
وقت بخیر

هیچ چیز ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر را ندارد...

کتاب پایه
پاسخ
سلام  
-حد ومرز سالم بین زندگی کاری من وعضویت من درNAچیست؟
من نباید کار را در انجمن دخالت دهم و انجمن را درگیر کار خودم بنمایم/

--چگونه تمرکز خود را بر بهبودی به جای حرفه وکارم حفظ می کنم؟

من یک معتاد نیازمند بهبودی هستم وباید گوش دهم ومشکلات کاری خودم را درگیر بهبودی ام ننمایم وبهانه ای نیاورم...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان