امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال 9 الف- چه كارهايي مي توانم انجام دهم تا أصول اين سنت را به عمل در اورم؟؟
سؤال 9
الف- چه كارهايي مي توانم انجام دهم تا أصول اين سنت را به عمل در اورم؟؟
ب- به كارگيري اين سنت چگونه رفتار و اعمال مرا تغيير مي دهد؟؟
پاسخ
الف- تجربه بهبودي ، عشق، واميدي كه  بصورت رايگان در اختيار من قرار گرفته رابه رايگان انتقال دهم حرفه اي عمل نكنم  از تخصصم و شغل و حرفه ام در انجمن سو استفاده نكنم ونقش دكتر ، روانشناس را بازي نكنم و به أصول وفادار باقي بمانم
مشورت در رعایت اصل گمنامی دراین سنت به من کمک میکند با هر برش خانوادگی که هستم اما در بعبودی وادامه بهبودی ودر پیام انجمن با هر حرفه و شغل اجتماعی فرهنگ نژاد که هستیم با فروتنی و انعطاف رفتار کنم در برابری در بهبودی در بهبودی فردی همه متخصص تجربه خویش هستیم و حرفه ایی عمل کردن منو از مسیر پاکی و بهبودی و اصول روحانی  دور میکنه
عشق بلاعوض و بلاشرط - ایثار و از خود گذشتگی -انتقال بهبودی خدمت در انجمن -سو استفاده نکردن از شغل و حرفه - سو استفاده نکردن از پیام انجمن - سواستفاده نکردن در حیطه ی خدمات خود را بالاتر از دیگران ندیدن حس برابری و همدلی و همسانی فخر فروشی نکردن و مغرور نبودن نسبت به پستهای خدماتی و حرفه ی اجتماعی - تبلیغ نکردن شغل و حرفه ی خود در انجمن
همانگونه که بدون چشم داشت بمن کمک شده منم بدون چشم داشت تجربه خودم دراختیار دیگر اعضا بگذارم وپیام انجمن رو برسونم ویادم نرود که خودمم عاجزم ونقش مشاورخانواده مشاورحقوقی بازی نکنم  ودرکل حرفه ای عمل نکنم

ب- رعايت و تمرين اين سنت كمك ميكندکه هميشه به پيام انجمن وفادار بمانم و رو بهبودي  هيچ قيمتي نزارم  به اهميت ارزش درماني احترام قائل باشم
و عشق بلا عِوَض جزئي از وجودم شود بهبودي را به رايگان در اختيار ديگران قرار دهم...
تراز تعادلی شخصی و تراز خدمتی مشورت کمک میکنه در امر مشارکت چهارجوب بهبودی نه تنها فردی بلکه گروه و هدف اصلی را مدنظر داشته باشم ..ثبات در رفتار وگفتار و عملکردم نسبت به بیماری و بهبودی من تجربی است نه حرفه ایی
بکارگیری و درک این سنت کمک میکند که رفتار من تغییر کند درک میکنم که ما باهم بهبود می یابیم هیچ چیز در دنیا مهمتر از پیام انجمن نیست درک میکنم که شغل و حرفه و فرش قرمزهایی که زیر پای من می اندازند برای من بهبودی نمی آورد - هیچ چیز به اندازه ی ارزش درمانی کمک معتاد به معتاد دیگر مهم نیست درک میکنم که تافته ی جدا بافته نیستم و من جزء کو چکی از این جامعه ی بزرگم‌
بکارگیری اصول روحانی مثل ■گمنامی خرید وفروش نکردن بهبودی و تجربه فروتنی تظاهر به چیزی بیشتر یا کمتر از آنچه هستم نکنم متخصص یا حرفه ای نیستم دوراندیشی بیشتر خدمات NA نیاز به تخصص ندارند ، واعضای ما لیاقت آن رادارند . که داوطلبانه چنین خدماتی را انجام دهند . وفاداری با درنظر گرفتن ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر رویکرد داشته باشم
 اگر ما بهبودی خود را در راه رسیدن به مقصودی دیگر غیر از کمک به همدردانمان به کار ببریم از هدف اصلی خود دور خواهیم شد معنویاتی را که در مسیر بهبودی بدست آورده ایم با مادیات معامله نمی کنیم

تجربیات م رایگان بدون چشم داشت باعشق بلاشرط دراختیار دیگرون بگذارم نسبت به پیام برنامه متعهد وفادار باشم
پاسخ
مانبایدنگران این باشیم که به اندازه کافی خوب هستیم یانه.ماخیلی ساده تجربیات خودرابیان میکنیم ولی واردنصحیت وارشادنمیشویم خاصیت پیام ماراازبین میرود.حرفه ای هاازسنت هایNAپیروی نمیکننداماکارمندان خاص چرا.خانه های بهبودی کلوپ های معتادان موسسات مشابه مرکزخدماتیNAنیستند.خدمات جهانی دفترمحلی منطقه ای یاناحیه ای مرکزخدماتیNAهستند.اعتیادمارادورهمجمع کرده است.درخصوص کارحرفه پست مقام حق مشارکت نداریم چون احساس تفاوت ایجادمیکند.من بایددرپی خلق فضای روحانی درهمه جاباشم چیزهایی که درقدمهاوسنتهایادگرفتم درتمام امورزندگی به اجرادربیاورم کسی راصاحب واختیاردارمطلق ندانم.گفتن حقیقت درموردزندگی خودمان به دیگران کلیدرهایی است درNAیادمیگیریم که اجابت کننده محض نباشیم.نقطه اشتراک همه مابیماری اعتیادوتمایل به قطع مصرف موادمخدراست به کارگیری سنت هشتم نیازبه فروتنی زیادی داردوبدانم که اطلاعات من محدوداست ومن فقط دررابطه باچیزهایی که میدانم بایدنظربدهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
سلام
فکر نکنم که من اینجا در جلسات هم سر کار و حرفه خود هستم.باید از تجربیات خودم صحبت کنم و از تعریف و تایید بی خود پرهیز کنم.نباید این فکر که من معتاد هستم غافل شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام

--راه کار ندادن به اعضاء در مورد اختلافات ویا رفتارهای هنجار شکنانه- راه کار ندادن در مورد مسائل خانوادگی ودخالت در زندگی شخصی -راه کار ندادن در مورد مسائل قطع مصرف ویا روش های ان...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام بابا بزرگ هستم معتاد
سوال اینکه اگر دوست  بهبودی  که در راستای انجمن و جلسات داشته باشیم به مظنون مصرف کردن مواد و او این موضوع را انکار نماید چه رفتاری باید با او داشته باشیم.ایا او را طرد نماییم تجربه ای بدهید ممنون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان