امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال6 ایاکار یاتخصص من به نحوی وارد جلسات می گردد؟ایاسعی میکنم به خاطر حرفه یا تخص
سوال6  
ایاکار یاتخصص من به نحوی وارد جلسات می گردد؟ایاسعی میکنم به خاطر حرفه یا تخصصی که دارمدرNA دارای اختیار،قدرت یا پست خاصی باشم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
خیر : اشاره کردن به اینکه "ما غیرحرفه ای باقی بمانیم " نوعی ایجاد تعهد است ، که ما را یکسان و متمرکز بریک هدف باشیم . که در تضاد و اختلاف قرار نگیریم . بعضی از مسائل به مهارت خاص نیاز دارد که آن روش متناسب و تعاریف مشخص خود را دربرمیگیرد. ما با غیر حرفه ای بودن اطمینان حاصل میکنیم تا راه ساده ما تبدیل به یک وضع نا مساوی و زرق و برق دار نگردد ، درضمن ما از هرگونه قدرت نمای وحرفه ای بودن ( تخصصی ) می پرهیزیم در پایان عضویت بهبودی ماست و تجربه ما متعلق به خودمان است /
من معتاد همیشه حس برتری جویی و دیده شدن و تایید طلبی دارم و هر از گاهی وسوسه میشوم که کار ، تخصص و موقعیت اجتماعی خودر را وارد جلسات کنم برای ارضا شدن همان حس
ولی حقیقتا سنت هشتم به من یاداور میشود که تخصص و شغل و موقعیت من هیچ ربطی به بیماری و بهبودی و انجمن و منافع و منابع مشترک ما ندارد و برای رعایت همسانی و همدلی یکرنگی لازم است که حتما رعایت کنیم
خیر ممکنه گاهی از کار خود که مربوط ونیازمند به مشارکت بهبودی من است صحبت کنم در چهارچوب لیکن خیر حرفه من ربطی به بیماری اعتیاد وپیام ندارد وان را بیرون از در می گذارم و وارد میشوم
خير، تنها پيوندي كه من را به گروه متصل مي كند وجه مشترك بيماري اعتياد است و حفظ اين ارتباط بستگي به تمركز و پيروي  از أصول و هدف أصلي دارد من نميتوانم از تخصص و حرفه أم در انجمن جهت بر طرف شدن كمبودهام و در جهت منافع شخصي استفاده كنم ولي ميتوانم در مشاركتم عنوان كنم به كمك اين أصول فردي مسول و سازنده هستم..

ب...حرفه ربطی به پست قدرت یا مدیرو مدبر بودن در انجمن وپیام ما نداره ما حرفا ایی عمل نمی کنیم همه در جلسات  گروه وانجمن و بهبودی و خدمات بطور مساوی هستیم وفقط ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر وتجربیات استفاده میکنیم

برخی ازعملکردها در حیطه پیام رسانی طبق سنت ها تعریف خودش را دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، ناظر6
NGOیعنی سازمان غیردولتی مثل کمپها.خانه بهبودی.کلینکها.زمانیکه درموقعیت شغل کاری وحرفه خودم وغیره به طور مستقیم یاتلویحی کشارکت میکنم یعنی دارم NAراموردسواستفاده قرارمیدهم خدمت درNAیک حرفه نیست واردشدن درامورسم زدایی دخالت درامورشخصی وبالینی بردن معتادبه کمپ وکلینیک وتبلیغ ترک اعتیادیامثلااعلام اینکه من چندنفررامیتوانم درشرکتم دارای کارکنم یااینکه دنبال کاربرای معتادان یاحل کردن اختلافات خانوادگی وکیل مدافعNAشدن یامبلغه دینی بعضی ازمااموزش خاصNAرادیده ایمحرفه ای کارنمیکنیم بایدبینNAوزندگیحرفه ای تفکیک قایل شویم مادربیرونNAمدرک دریافت نمیکنیم درداخلNAمدرک نمیدهندبلکه تجربه ردوبدل میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر6 ، حمید65
سنت هشتم حجت را بر ما تمام کرده
ما حرفه ای هستیم اما فقط در بهبودی شخصی مان.ما بطور مرتب از خود ترازنامه تهیه میکنیم خود را ارزیابی کرده و به نقاط ضعف و قوت خود پی میبریم.ما قدرت تشخیص پیدا می‌کنیم اما این فقط در بهبودی شخصی ماست نه بهبودی دیگران.تنها کمک ما پیامی است که به‌ رایگان با دیگران به مشارکت می‌گذاریم و بدان وفاداریم و هرگز آنرا با مسائل دیگر قاطی نمیکنیم.

داشتن حرفه یا نداشتن آن نمی‌بایست اولویتی برای رساندن پیام باشد.
ب)
گمنامی سنت هشتم این اجازه را بمن نخواهد داد.
((غیر حرفه ای تا ابد )) شعاری است که ما را از طبقه بندی در جلسات و رتبه بندی اعضا مصون نگه می‌دارد.
هیچکس ارجحیتی بر دیگری ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر6 ، حمید65
سلام
من یک نوع تخصص دارم که با آن کار نمی کنم و شغل من نیست اما گاها اعضائی که می دانند خارج از جلسات زمانی که نیاز به مشورت در مورد ان دارند با من تماس می گیرند و من سعی می کنم که به صورتی عوارض استفاده از آن را بگویم و نگذارم این حرف من از دیدگاه انجمن باشد و البته بیشتر تشویق می کنم که با پزشک تجویز کننده تماس بگیرند.اما در جلسات به هیچ عنوان از آن صحبت نمی کم.
پاسخ
با درود فراوان 
بله من شغلی دارم ک سازهایی ک من می‌سازم وارد جلسه خانگی خودم شده است مثل میز مثل قاب مثل جای چیپ و...
ولی هیچ گاه باعث این نشده ک من بخاطر کارهایی ک کردم پست یا مقام خاصی در جلسه داشته باشم و همیشه ب عنوان یک خدمت گزار در کنار بقیه اعضا خدمت کرده‌ام
پاسخ
سلام

من تخصص حرفه ای هم دارم اما از ان برای کمک به اعضایی که نمی دانند با دارو و نحوه مراجعه خود به حرفه ای ها چگونه باشند استفاده می نمایم وتجربه خودم را انتقال می دهم و ام بابت این تجربیات هیچ توقع ندارم...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان