امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال ٨ الف پل هاي ارتباطي بين اين سنت با قدم ها را توضيح دهيد.
سؤال ٨
الف  پل هاي ارتباطي بين اين سنت با قدم ها را توضيح دهيد.
ب اين پل ها چه چيزي در باره بهبودي به من مي اموزد؟؟
پاسخ
الف  درك مفهوم عجز، تعهد قدم سوم، شناخت ارزش ها و خصوصيات اخلاقي در قدم چهار و حس قدر شناسي و سپاسگزاري قدم ١٢ تمرين بقيه أصول نهفته در ١٢ قدم به من كمك ميكند كه در قدم هشتم بابت كمكي كه دريافت مي كنم  براي بقايش ان را بايد بصورت رايگان در اختيار يك معتاد قرار دهم
در رابطه با سنت هشتم و تلفیق این سنت با قدمها اینطور باید عرض کنم که وقتی در روند و فرآیند این قدمها قرار میگیریم و اصول روحانی قدمها را به کار میگیریم ، فروتنی و تواضع حاصل از برداشتن این قدمها ، و تکیه بر بهبودی شخصی.   باعث میشود که در مشارکتها، خدمات و فعالیتهای انجمنی و حتی روابط شخصی(راهنما رهجویی) از حرفه ای گری ، فخر فروشی به خاطر داشته ها و موقعیتهای اجتماعی و از نگاه بالا به پایین  و فروختن بهبودی دوری کنم و همیشه تابع سنت هشتم باشم
اصول روحانی نظیر فروتنی تواضع مهربانی گمنامی بمن کمک میکند که در اجرای سنتها خصوصا سنت هشت احساس برتری متفاوت بودن احساس تفاوت نکنم ودرانجمن معتادان گمنام متکی به بهبودی شخصی خودم باشم وفراموش نکنم که عاجزم وبادیگر اعضا دردمشترک اعتیاد دارم
وقتی در روند و فرآیند این قدمها قرار میگیریم و اصول روحانی قدمها را به کار میگیریم ، فروتنی و تواضع حاصل از برداشتن این قدمها ، و تکیه بر بهبودی شخصی باعث میشود که در مشارکتها، خدمات و فعالیتهای انجمنی و حتی روابط شخصی(راهنما رهجویی) از حرفه ای گری ، فخر فروشی به خاطر داشته ها و موقعیتهای اجتماعی و از نگاه بالا به پایین  و فروختن بهبودی دوری کنم و همیشه تابع سنت هشتم باشم
در هر قدم و تسلیم هر قدم فروتنی و تواضع واصل روحانی صداقت کمک میکنه تا نگاهی مو شکافانه به خودانداخته رعایت کلام و رفتار و عملکرد خود را داشته باشم و یک تعادل نسبی  نسب به تعادل در خدمات مشارکت وکلیه روابط شخصی که موقعیت وحرفه و کار و شخصیت من ربطی به بهبودی و بیماری نداره ورعایت سنت 8 یعنی در کل بهبودی را با روشن بینی دنبال کردن

ب) هيچ وقت حرفه اي عمل نكنم حرفه و تخصصم مربوط به مسوليت هاي اجتماعي و زندگي شخصي است و در انجمن نبايد كسب و درامد داشته باشم و زير بناي ارزش درماني عشق بلا عوض مي باشد..
بهبودی شخصی باعث میشود که من کار درست را انجام دهم و به جای بازی کردن نقش پزشک ، روانپزشک ، کدخدا، مشاور اجتماعی ، پیام رسان خوبی باشم
اینکه من ازحرفه تخصصم وموقعیتم وداشته های بیرونیم استفاده نکنم تنها تجربیات خودم انتقال بدم وپیام رسان انجمن معتادان گمنام باشم وارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر فراموش نکنم
بهبودی شخصی باعث میشود که من کار درست را انجام دهم و به جای بازی کردن نقش پزشک ، روانپزشک ، کدخدا، مشاور اجتماعی ، پیام رسان خوبی باشم

فقط ارزش درمانی و کلمه معتاد را در انجمن فراموش نکنم هر چه هست مربوط به بیرون و هر چهارچوبی در زندگی و اجتماع ربطی به پیام انجمن ندارد و برابری و یکسانی در بهبودی را فراموش نکنیم
پاسخ
قدم یک اعلام اشفتگی بصورت ساده وتجربی نه تخصصی.متخصصین حرفه ای هاافرادمعمولی جامعه مذهبیون وغیرمذهبیون و....همه میتوانندمشارکت کنندخداوندبطوریکسان برای همه کارمیکندپاکی بالایاپایین نداردخلاف کاروبیخلاف کارنمیشناسدهمه سهم دارندپس همه جویندگان این راه محترمندالان دوست دارم به دیگران بابت راهنما رهجوئی کمک کنم مشورت کنیم تسلیم باشیم 12قدم راانتقال دهیم.نیازنیست دوره های تخصصی خاصی راببینیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
سلام
نظری برای قطع مصرف ندهم.دارو برای ترک معرفی نکنم.مرکز سم زدایی معرفی نکنم.نظریه در مورد قطع دارو ندهم.مشکرت حرفه ایی ندهم.دخالت در کار کارشناسان نکنم.در کتاب دست نبرم.معنی کلمات کتاب من دراوردی نگویم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان