امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال11 الف. ایا علایق دیگری در زندگی دارم که نیازباشد تاکار خود را از ان جدا سازم؟
سوال11
الف.  ایا علایق دیگری در زندگی دارم که نیازباشد تاکار خود را از ان جدا سازم؟
ب. چگونه این کار را تمرین میکنم؟
پاسخ

الف) بله علایق دیگری وجود دارد مثل حضور در خانواده ، مثل راهنما بودن ، مثل مراسمات مذهبی که نیاز هست برای  رسیدن به علایق خودم ، کارم را جدا سازم تا راحت تر و بدون دغدغه به علایقم برسم
بله رسیدگی به علایق شخصی خودم مثل باشگاه رفتن جلسه رفتن کارکرد قدم هاو...
سعی میکنم برای زندگی امروزم برنامه ریزی کنم.وقت و انرژی خودم را تقسیم کنم.مسولیت کاری.با خدمات در انجمن تداخل پیدا نکند هر چند.بعضی وقتها به مشکل بر میخورم.
بله خانواده،حضور در جلسات معتادان درحال بهبودی ویا رفتن به مسافرت وتفریح

ب) در راس قرار دادن علایقم ، ترازنامه نوشتن، جدا کردن الویت زمانی که الان موقع انجام چه کاری هست ، در فکر هدف اصلی بودن هر علاقه، و....
با برنامه ریزی و هدف گذاری میشه به تمام علایق رسیدگی کرد و از هرج و مرج و تنش در زندگی شخصی جلو گیری میشه
بررسی روزانه کمک میکند که از افراط و تفریط اگاه شوم. برنامه ریزی برای رهجو. خانواده. انجمن. تفریح با دوستان. محیط کارم

با اولویت بندی وبرنامه ریزی،هرکاری را در موقعییت زمانی ومکانی متناسب انجام ویا صرف نظر میکنم تا تداخلی صورت نگیرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu
☑️عضو کلوپها و گروه‌های اجتماعی بودن
☑️عضویت در انجمن‌های ۱۲ قدمی دیگر
☑️درمراسمات خانوادگی یا مذهبی
☑️درگردهماییهای دوستانه
همه می‌تواند به نوعی مرا وسوسه کند تا از حرفه یا تخصص خود جهت خودمطرحی یا تایید طلبی استفاده کنم 
البته گاهی دارای تخصص بودن در کاری خود باعث عضویت در چنین گروه‌هایی شود اما مرز باریکی بین کمک و تایید شدن وجود دارد
ب)چگونه این کار را تمرین میکنم؟
قبل از هر اقدام ،حرف یا نتیجه گیری و قضاوت ارزیابی صادقانه کردن ،ترازنامه نویسی و بررسی انگیزه های واقعی می‌تواند افکار و اعمال مرا هدایت به مسیر سنت هشتم کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان