امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۱۲ الف. چه زمانهایی لازم است تا از یک حرفه ای در زندگی با کار خود کمک بگیریم ؟
سوال ۱۲ 
الف. چه زمانهایی لازم است تا از یک حرفه ای در زندگی با کار خود کمک بگیریم ؟
ب. چگونه تصمیم می گیریم که کسی را استخدام کنم . تا وظیفه ای را انجام دهد یا مشکلی را حل کند ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر6
الف  زمانهایی هست که برای انجام کاری باید وقت کامل گذاشت و به تنهایی از عهده ان کار برنمیاییم و نیاز به تخصص یا فن خاصی دارد ... مثل زمانهایی که نیاز به ورزش داریم و باید کسی که حرفه ای هست کمکمان کند ... یا مثل دوختن کفشهای پاره شده که نیاز به فردی هست که بلد باشد
زمانی که به یک مشکل حقوقی بر بخورم از یک وکیل کمک میگیرم .یا زمانی که به یک مشکل زناشویی.از مشاور خانواده. یا زمانی که بخواهم رژیم.غذایی بگیرم. ازیک مشاورتغذیه کمک میگیرم. یا در زمانی که در محیط کارم به یک حسابدار نیاز دارم.
زمانی هایی که احساس میکنم خودم به تنهایی نمیتونم مسئله ای رو حل بکنم غرور رو میزارم کنار و از یک متخصص دارای تجربه و دانش کمک میگیرم  مثلا هیچوقت خود درمانی نمیکنم و موقع مریضی حتما میرم سراغ پزشک

ب. با فروتنی  و درخواست انجام آن حرفه از شخص واجد شرایط میخواهیم که مشکل را حل کند و باید در نظر داشته باشیم که دقیقا بگوییم چه میخواهیم و محدوده انجام کار چه قسمتهایی هست  و چه میزان پرداخت میشود .
اصل فروتنی خودم را عقل کل ندانم  .درخواست کمک کنم.
بعضی وقتها مشکل جسمانی پیدا میکنم از کسی درخواست میکنم کسی را استخدام میکنم تا کارهایم را انجام دهد  . یا زمانی بوده به مشکلی برخوردم با دوستان.مشورت کردم از تجربه انها استفاده کردم. در کارهای خدماتی هم بعضی وقتها.از متخصص استفاده میکنیم. یا دوستان بهبودی مسولیت یکی از اعضا را انجام میدن. بستگی به شرایط دارد

اول با اصل مهربانی و فروتنی ازش درخواست کمک میکنم و قبل از اون نگاه به مسئولیت پذیری و متعهد بودن اون شخص میکنم که ببینم آیا در کنار تمایل و تجربه توانایی  به انجام دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر6
در تمام اموری که نیاز به تخصص خاص دارد
در امور پزشکی و روانشناسی و خانواده
وکالت و امور حقوقی حرفه خاص
اگر من تخصصی در آن داشته باشم

ب)چگونه تصمیم میگیرم که کسی را استخدام کنم تا وظیفه ای را انجام دهد یا مشکلی را حل کند؟
✔️بااصل روحانی دوراندیشی 
می‌توان از خود پرسید:
☑️آیا خودم قادر به انجام آن هستم؟
☑️تجربیات گذشته من در این رابطه چه بوده؟
☑️آیا از عهده مخارج آن برمیایم؟
☑️آیا واقعا خواسته ام است یا نیاز واقعی من درآن است؟
☑️واستفاده از تجربیات دیگران در این زمینه خاص
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر 13 ، ناظر10
درود بر شما دوستان 
الف . من در زمین‌هایی ک هیچ گونه اطلاعات ویا تجربه ای ندارم از افراد حرفه‌ای استفادمیکنم مثلا.من از برق کاری هیچ سر رشته‌ای ندارم ووقتی در منزل یا محل کار ب مشکل میخورم با یک برقکار ک حرفه اش این است کمک میگیرم و کار را ب او میسپارم 
ب. من در مواردی مثل مشکلات قضایی 
مثل مشکلات پزشکی و... 
و موارد های دیگر ک در آنها مشکل دارم ولی نمیتوانم آنها را حل کنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر6 ، ناظر10 ، حـمـیـد
دست ازهمه چیزبلدی بردارم تومسایل دادگستری پزشکی مذهبی روانشناسی مالی ملکی تخصص خودش را میطلبد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر 13 ، حـمـیـد
سلام
 من در مسائلی که نیاز است مشورت می گیرم مانند زمانی که برای درمان بیماری ام نیازمند یک روش تخصصی و آزمایشات خاص هستم باید با پزشک خود مشورت نمایم یا زمانی که دارویی که مصرف می نمایم برایم عوارض ایجاد کرده.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان