امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال یک الف مفهوم غیرحرفه ای چیست ؟ ب این مسئله چرا برای گروههای ما مهم است ؟
سوال یک 
الف مفهوم غیرحرفه ای چیست ؟
ب این مسئله چرا برای گروههای ما مهم است ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ناظر9
الف مفهوم غیرحرفه ای عمل کردن ما. تضمین ^ رایگان ماندن ^ خدمات  NA و پیام رسانی گروهها میباشد . که ما به متخصص نیاز نداریم تک تک اعضای ما هرکدام متخصص بهبودی خود هستند
انجام کاری به دور از مهارت , تخصص و مدرک مربوط به آن کار
غیرحرفه ای یعنی تخصصی عمل نکردن، بدون نیازبه مدرک وتحصیلات خاص،به سادگی،رایگان...
مادرمورد بیماری اعتیاد ورهایی ازآن هیچ تخصص وحرفه ایی نداریم فقط توسط تجربیات یکدیگر میتوانیم پاک بمانیم وبه هم کمک کنیم
غیر حرفه ای عمل نکردن به معنای وارد نشدن در مسائل پزشکی،مشاوره ای،خانوادگی در زمینه های مختلف و...

ب  به خاطر این غیرحرفه ای عمل میکنیم تا اطمینان پیدا کنیم که ماهیت روحانی ساده وبی غل وغش انجمن ما حفظ خواهد شد
هدف گروههای ما غیر حرفه ای تعریف و دنبال می شود و به صورت کاملا تجربی فعالیت خود را در گروهها تحت عنوان کمک یک معتاد به معتاد دیگر انجام میدیم و با ندادن القاب مختلف و علی الخصوص غیر حرفه ای ماهیت روحانی فضای گروه های ما جهت حضور اعضا حفظ می شود تا هویت معنوی برنامه ما خدشه دار نشود.
غیرحرفه ای ماندن ضامنِ بقاوماندگاری انجمن،شفافیت وسادگی پیام،حفظ ماهیت روحانی برنامه،ایجاد فضای بهبودی،برابری،یکسانی واتحاداعضا،اهمیت تجربه شخصی وکمک یک معتادبه یک معتاددیگربصورت رایگان وعشق بلاعوض میباشد. جهت طی مسیربهبودی،خدمات واجرای اصول روحانی چون،بخشش عشق گمنامی فروتنی تسلیم.....بایدغیرحرفه ای باقی بمانیم.
چون  بهبودی مربوط به اشخاص خاصی میشود عضو درجه یک ودو بوجود میاد اصل برابری وهمسانی ازبین میرود سادگی برنامه زیر سوال میرود وگروه ازهدف اصلی منحرف میشود

چون مارا از هدف اصلی دور میکنه و مهمتر از همه اینکه ما در این انجمن فقط تجربه خود از بهبودی و اعتیاد را در اختیار هم می گذاریم . یکی از موارد برای اینکه ما غیر حرفه ای عمل میکنیم برای این است که امکان وارد شدن در مسائل خارجی،رفتن در تضاد و  بزرگ جلوه کردن  وجود دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
الف) یعنی غیر رسمی ، ما انجمنی غیر انتفاعی هستیم
ب)اگه حرفه ای عمل کنیم :اتحاد رو بهم میریزه _ از هدف اصلی دور میشیم _گروه ازادیشو از دست میده _ صاحب اختیار میشه_
من وارد انجمنی شدم که بهم گفتن هیچ چیز ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگه رو نداره که این جمله رو هیچ حرفه ای در بیرون بهم نزده بود _ ی جایی امدم که کسی گفت مجبور نیستی مصرف کنی ..... این جملات و مشابه اینا رو ی معتادی که قطع مصرف کرده بود فقط بهم هدیه کرد و در من کار کرد ...ما وقتی حرفه ای عمل میکنیم هیچ کدوم از این اتفاق ها برامون نخواهد افتاد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ناظر9
غیر حرفه ای به معنای بدون حرفه بودن یا عدم استفاده از دانش و آگاهی نیست بلکه به معنای دخالت ندادن آن در بهبودی دیگر معتادان است. 
ما هیچ حرفه ای بجز ارزش کمک درمانی یک معتاد به معتاد دیگر نداریم غیر حرفه ای بودن یعنی عذثدم دخالت مباحث، موضوعات و مسائل دیگر در کمک به دیگران.
ما تنها در بهبودی شخصی خودمان حرفه ای هستیم و لاغیر!!

ب)این مسئله چرا برای گروههای ما مهم است؟
گروه‌ها را درگیر مسائل خارجی نمی‌کند
ممکن است این امر به عده ای کمک کند اما مطمعنا تبعات آن برای گروه‌ها خطرناک این و باعث خسارت بدانها می‌شود .گروه مهمترین مکان برای انتقال پیام شفاف ما به دیگر معتادان است و نباید دچار مسائل تفرقه انگیز شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2
سوال ۱
الف مفهوم غیرحرفه ای چیست ؟
ب این مسئله چرا برای گروههای ما مهم است ؟ 
یعنی ما تجربه ،نیرو و امید خودمان را باهم درمیان میگذاریم و نه تخصصی که داریم ، غیرحرفه ای به معنای بی حرفه بودن نیست ، یا به این معنانیست که انجمن از ما بخواهد قید حرفه خود را بزنیم ، غیرحرفه ای بودن یعنی من بدور از هر حرفه ای که دارم از درب جلسات برم داخل و حرفه ام را پشت درب بگذارم .

ب- تافضای،بهبودی و پیام را مخدوش نکنیم 
تا هیچ کس احساس برتری یا برعکس احساس بی ارزشی نکند.
برای اینکه راهکارحرفه ای دادن مسؤلیت بهمراه نیاورد.
برای اینکه کار ما در معتادان گمنام کار تخصصی و حرفه ای نیست ، برای اینکه حرف ما حجت نیست و فقط تجربه ماست و ممکن است برای همگان کار نکند.
ما حرفه ای نداریم،حرفه ای برخوردنمیکنیم و راهکار حرفه ای نمیدهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin3 ، حـمـیـد
سلام
  مفهوم غیرحرفه ای چیست ؟
غیر حرفه ای یعنی بهبودی پولی و فروشی نیست.تجربیات من در قالب مشارکت در جلسات ویا راهنما ورهجو به زبانی ساده به دیگری بدون پرداخت دستمزد ارائه می گردد.

این مسئله چرا برای گروههای ما مهم است ؟
اگر من در یک گروه بخواهم بابت هر حرف ویا مشارکتی دستمزد دریافت نمایم چه اتفاقی می افتدقطعا یک عده نمی توانند در ان شرکت کنند وعدهای که مشارکت من را خریده اند اگر موفق نشوند از جلسات وبهبودی دور می شوند. البته ما به خدمتگزارانی مانند نماینده گروه هزینه رفت وآمدبه خدمات می دهیم اما این به معنی حرفه ای عمل کردن نیست بلکه او تجربیات خود را بدون چشم داشت می دهد و فقط ما کرایه رفت وبرگشت شرکت در جلسات خدماتی را به او می دهیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

در مسائلی که خارج از تجربه وحدود انجمن  است نظر وتاییدی نداریم و گروه های ما بابت این که این مساله رعایت می شود دارند فعالیت می کنند و خود را حفظ می کنند تا به مشکل برنخورند...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان