امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6 الف...این سنت چگونه به ما کمک میکند تا گمنامی را درک کنیم ؟
سوال 6
الف...این سنت چگونه به ما کمک میکند تا گمنامی را درک کنیم ؟
ب...گمنامی چگونه به ما کمک میکند تا این سنت را درک کنیم ؟
پ...چگونه گمنامی را تحت شرایط این سنت به کار می گیریم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6

الف  این سنت به ما یاد اور میشود که ما در انجمن معتادان گمنام مساوی و برابر هستیم ، فارغ از هرگونه حرفه ،شغل،تخصص و موقعیتهای اجتماعی در داخل انجمن با اتحاد و برای تحقق هدف اصلی فعالیت میکنیم
از بالا به پایین نگاه نکردن و اینکه موقعیتهای شغلی و اجتماعی من به هیچ وجه نشانگر ارجعیت من نیست.
گروهها عليرغم اينكه أعضاء شون در بيرون داراي شغل ، تخصص، حرفه مي باشند در انجمن جهت اتحاد و همدلي و عدم ايجاد تفاوت براي پيشبرد هدف أصلي فعاليت ميكنند
درک گمنامی در سنت هشتم به لحاظ روابط خارجیمان با حرفه ای ها  و روابط داخلیمان با اعضای na خصوصا تازه واردان بسیار مهم و درراستای سنت پنجممان تاثیر بسزایی دارد،

ب.  درک گمنامی این سنت که نشانگر غیر حرفه ای بودن و فقط متمرکزبودن بر روی پیام انجمن هست کمک میکند که من تخصص و نظریات حرفه ای و شخصی و اعتقادی خودرا بیرون از انجمن به کار ببرم و در NA دخیل نکنم
مغرور نبودن واینکه پاکی بلند مدت و خدمات چندین ساله ی من به هیچ وجه نشانگر یک درجه بالاتر من نیست.
عليرغم حرفه اَي بودن هر كدام از أعضاء از موقعيت شغلي، تخصصي، حرفه اَي در گروه بهره نبرند و در گمنامي تمركز بر روي اعتياد و بهبودي داشته باشند
اینکه اعضای ما بدانند و درک کنند که فارغ از هرگونه تخصص فقط بدلیل بیماری اعتیاد دور هم جمع شدیم و کار حرفه ای هم به لحاظ کسب درآمد وهم به لحاظ کمک کردن انجام نمی‌دهیم و ازطرف دیگر حرفه ای ها هم وقتی متوجه میشوند که قرار نیست در کار آنها دخالت کنیم به ما و برنامه ما و پیام ما اعتماد بیشتری میکنند

پ.  شرایط به کار گیری این سنت:پرهیز از مشارکتهایی که به نوعی تخصصی هست،(علمی،روانشناسی،پزشکی ،سیاسی،اقتصادی و اجتماعی)
ارائه ی خود واقعی خود و پرهیز از بزرگنمایی و تافته ی جدا بافته بودن
اگر بيرون انجمن تخصصي يا حرفه اي داريم از مسائل حرفه اَي ، اقتصادي در پيام رساني استفاده نكنم كه احيانا تفاوت بين أعضاء ايجاد نشود و أصل مساوات و برابري در گمنامي رعايت شود.

ما باید بافروتنی بپذیریم که جواب همه سوالات را نمی‌دانیم ویا از پس همه کارها برنمیاییم،،،
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
الف...این سنت چگونه به ما کمک میکند تا گمنامی را درک کنیم ؟
گمنامی یعنی علیرغم طبقه اجتماعی و جایگاهی که در بیرون انجمن داریم ، ما در انجمن با همدردان خود برابر ویکسانیم و در بیرون با هماتایان خود برابریم .
یعنی حرفه و موقعیت اجتماعی خود را پشت درب بگذاریم، اینکار باعث میشود که فضای امن بهبودی برای همه مافراهم شود.
یعنی ما معتاد برتر و پایینترنداریم ، یعنی همه حق مساوی از جلسه،مشارکت،خدمت ،بهبودی و ...دارند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان