امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5. تحتِ چه شرایطی یا در چه زمانی با اصلِ گمنامی کشمکش پیدا کرده و مشکل می توانم آن را
5.    تحتِ چه شرایطی یا در چه زمانی با اصلِ گمنامی کشمکش پیدا کرده و مشکل می توانم آن را رعایت کنم؟ آیا هیچوقت، همه را برابردانستن، برایم مشکل بوده است؟ یا هرگز با ایدۀ برابری مشکل داشته ام؟ آیا هرگز می خواهم ادعای ارشدیت نموده و ادارۀ امور را بدست بگیرم؟ آیا از بعضی اعضا هراس داشته و نمی خواهم با آنها دربیافتم، یا برخی اوقات بی چون و چرا حرفهایشان را می پذیرم؟
پاسخ
اصل روحانی گمنامی و مفهوم چهار و مفهوم دوازده به راحتی و به صراحت میگوید که تا زمانی که اصول به شخصیت
ها ترجیح داده میشود معتاد نمونه و خدمتگزار نمونه وجود ندارد تنها ویژگی و مهارتهای خدمتگزار آنهم در پست
خدماتی مشخص میتواند متمایز کنده خدمت باشد واکلی در مورد خدمتگزار همگی یکسان هستند چه عضوی که تازه
میخواهد وارد چرخه خدمت شود و چه اعضای با تجربه چندین دوره خدمت رادارند و فقط ما زمانی میتوانیم بین اعضا
تفاوت قائل نشویم که اصول را به شخصیت و نوع خدمت و مدت پاکی و ستاره دار بودن اعضا ترجیح دهیم یادمان
نرود که پاکی و بهبودی که به یک قطره الکل و یک قرص کدیین بند است این همه تازاندن و تاختن و تفاوت قائل
شدن ندارد
گمنامی یعنی بی نامی من هیچ مشکلی ندارم جدا نکردن اعضا از بهبودی مساوات وبرابری در انجمن کمک میکنه به
بیداری روحانی خودم وبه کارگیری آنها در زندگی ، بیداری روحانی یعنی رعایت یکسری اصول اخاقی با آگاهی و
بینش و نه تقلیدی و کور کورانه ، یعنی زندگی به روال برنامه ، بیداری روحانی یعنی تسلیم عمیق من به برنامه و
درک و فهم و اجرای آن ، بیداری روحانی یعنی از دل دردها رشد کنم و به خداوند برسم ، بیداری روحانی یعنی دوست
داشتن خودم و دیگران ، بیداری روحانی یعنی دیدن و پذیرفتن خواست خداوند و اراده او ، بیداری روحانی تغییر نگرش
، دید و باورهای من.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان