امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟
با سلام....
وقتی وسوسه به انجام کاری دارم اول دنبال جواب برای قانع کردن خودم و دیگران هستم،تلاش میکنم همه چیز عادی بنظر بیاید ماسک آدم خوبه میزنم ، خوب حرف میزنم ولی همزمان احساس ترس و هیجان هم دارم ذهنم درگیر میشود و مراقب رفتار و اعمالم نیستم.
من حتی وقتی وسوسه به انجام کار خیرخواهانه هم دارم انرژی زیادی از دست میدهم ترس از تایید نشدن یا نگرفتن نتیجه دلخواه مثل خدمت در NA یا زمانیکه میخواهم در جلسه اداری پیشنهاد سازنده بدهم.
خالق وسوسه همیشه خود من هستم و خاصیت وسوسه اجبار است.ما مسئول وسوسه نیستیم ولی مسئول مراقبت از خودمان هستیم.وسوسه ها چه با نیت خیر چه با نیت بَد افکاری میدانی ست که ما همیشه دور خودمان میچرخیم و در چنین مواقع ما انرژی و زمان خود را مصرف نمیکنیم بلکه آنرا میسوزانیم.
من وقتی وسوسه میشوم فقط آن وسوسه مرا پُر میکند چون من آنجایکه احساس خلع میکنم بیشترین وسوسه را دارم و همانجاست که احساس مالکیت و کمال پرستی هم دارم.
وسوسه ممکن است ریشه در غیاث و مقایسه داشته باشد در وسوسه ها حال بیماریم خوب است ولی حال خودم خوب نیست.
وقتی میخواهیم وسوسه هایمان را شناسایی کنیم باید حساسیتهایمان نسبت به مسائل را شناسایی و شفاف سازی کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Essi.toobchi ، @lirez@ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، yagoub ، ناظر۸ ، Reza.z1362

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱، ۰۴:۵۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان