امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 79 : رابطه من با راهنمایم بر چه اساسی است ؟ چگونه این رابطه مثبت به دیگر روابطم
با سلام....
ارتباط من با راهنمایم یک رابطه ای بر اساس اعتماد دو طرفه است بر اساس صداقت است بر اساس کمک درمانی است یک نوع رابطه قلبی ست.مثلا من مشکلاتم را سالم مطرح میکنم و جواب سالم میگیرم اگر تشخیص بدهد با اعتیادم درگیرم من را به یکی از قدمها یا سنتها یا اصول روحانی وصل میکند.
رابطه ما اجباری و خودخواهانه نیست و یک رابطه برابری ست رابطه ام با راهنما در امنیت است ، رابطه ما پولی نیست از بالا به پایین یا از پایین به بالا نیست به قول معروف رابطه مان یک جاده دو طرفه است.

همین شکل رابطه را به قسمتهای دیگر روابطم با خانواده و جامعه و محیط کارم هم میبرم با این تفاوت که آنها را فیلتر میکنم یعنی با دیگران صادقم اما گمنامی ام را برایشان نمیشکنم درستکار و راستگو هستم اما تا جایکه امنیتم حفظ شده و خودم را مورد سوءاستفاده قرار ندهم.
رابطه من با انسانهای بیرون از NA در خیلی موارد یک رابطه برابر نیست و من نباید شکل و فرم رابطه ام با راهنما را با دیگر انسانها کپی کنم باید.
درست استکه صداقت ، فروتنی ، برابری ، کمک به دیگری و خیلی از اصول روحانی در همه روابط کار میکند اما یک اصل مهم هم وجود دارد و آن این است

(خط قرمزها و حد و حدودها و بایدها و باید و نبایدهای رابطه با دیگران را بشناسم و بی گُدار به آب نزنم)
یک مثل معروف میگوید چون من گرگ نمیخورم دلیل نمیشود گرگ هم مرا نخورد.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 79 : رابطه من با راهنمایم بر چه اساسی است ؟ چگونه این رابطه مثبت به دیگر روابطم - توسط بَرمک - ۱۴۰۰/۱۱/۹، ۰۷:۲۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان