امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است ؟
قدم دهم کارگاهی است عملی برای کارکردن وبه اجراگذاشتن قدمهای قبلی درزندگیمان وچون این قدم هم یکی از قدمهای 12گانه است پس بدون کارکردن این قدم فرآیندبهبودی وکارکردن باقی قدمهانیزناقص ونارساوناکارآمدخواهدبود
الحال مابه این باور رسیدیم که بیماری ومرضمان لاعلاج،پیش رونده،مرموز وکشنده میباشدوحتی در دوران پرهیزهم رشدآن متوقف نمیشودودراثربی توجهی به اصول روحانی نهفته درقدمهاوجاری نکردن این اصول درزندگیمان بیماری به راحتی قابل برگشت خواهدبود.
باکارکردن این قدم ماوضعیت روحانی ومعنوی خودرا رشد وتوسعه میدهیم حال برای مراقبت از این اوضاع جدید وحفظ وارتقاء آن ودر ادامه کارکردقدمها وجلوگیری کردن از پیشرفت بیماری ضرورت داردکه این قدم رابلافاصله وبدون انقطاع شروع بکارکنیم.
قدم ده کمک میکندتاسریعانسبت به پذیرش مسئولیتهایمان وجبران صدمه وآسیبهایی که زده ایم اقدام کنیم،کمک میکندتاآگاهی لازم رانسبت به احساساتمان،افکارمان ومهمترازهمه نسبت به اعمالمان پیداکرده وآنراحفظ کنیم.قدم دهم بمااجازه میدهداعمال و رفتار خودمان رابررسی کرده وقبل از آنکه وضع بدترشود خطاهایمان راپذیرفته واقرارکنیم ودست ازخودفریبی وتوجیه اعمالمان برداریم.
دراین برنامه،بهبودی یعنی آموختن چگونه زندگی کردن،وقدمهای قبلی واصول روحانی آن بمایاد دادکه باخودمان ودیگران چگونه باصلح ودر آرامش زندگی کرده ورشدکنیم .
ارزیابی خودمان،دیدن نواقصمان،آگاهی ازکمبودهایمان وقبول مسئولیت خطاهایمان واقدام وعمل مناسب در راستای آنهاپایه واساس زندگی مابه طریقه روحانی وبراساس اصول میباشد.
ماباکارکردن قدم دهم هرروزازاحساسات وعواطف ووضعیت روانی وروحانی ومعنوی خودآگاهی پیدامیکنیم تابیشترتغییرکرده وبیشترهم رشدکنیم.
کارقدم دهم تداوم بخشیدن به رشد روحانی ومعنوی مامیباشد.وباعث میشودتامامتوجه خودمان باشیم ونظم وانضباط شخصی رادرزندگی مان رشد دهیم.
این قدم مارااززیرباراشتباهات روزانه مان آزادمیکندتامتوجه شویم که اعمال وگفتارمان چگونه بر روح وروان وزندگی دیگران تاثیرمیگذارد.
قدم دهم یادآورمیشودتابرای مراقبت ازبهبودیمان به نوشتن تراز روزانه وشخصی خود ادامه دهیم وهرگاه دراشتباه بودیم سریعا به آن اقرارکرده وجلوی پیشرفت مرض رابگیریم.
کارکرداین قدم اصول روحانی صداقت،فروتنی،تمایل،روشن بینی وشهامت را درمن بیشترمیکندوتسلیمم عمیق ترمیشود.
این قدم کمک میکندتایادبگیرم فقط تراز خودم رابگیرم نه تراز دیگران را،من میخواهم ازاحساسات منفی وبیمارگونه خودم رهایی پیداکرده وازچرخه معیوب بیماری نجات پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، بَرمک ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، عباس23 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر9

پیام‌های داخل این موضوع
سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است ؟ - توسط admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹، ۰۹:۲۳ عصر
RE: سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است ؟ - توسط sepher1877 - ۱۳۹۸/۱۲/۷، ۰۸:۲۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان