امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 47 : آیا از مفهوم تسلیم شدن می ترسم ، از چه چیز آن؟
تسلیم = دست برداشتن از تمام منیت ها -- فرار از دستاویزها و کنار گذاشتن آنها...
وقتی که دستاویز ندارم یعنی تسلیم ام و وقتی تسلیم نیستم در واقع با نوافص در چنگ ام و نمی خواهم از نواقص و لذتها دست بردارم -- تسلیم = کنار گذاشتن دستاویزها و گردن نهادن به حقایق.

تسلیم در قدم یک = قبول کردن بیماری اعتیاد بعنوان یک حقیقت و پذیرش بهبودی بعنوان راه حل.

تسلیم و قبول متفاوتند......قبول کردن احساسی است که وقتی فهمیدیم، آن را داریم به ما دست می دهد ( مثلا وقتی فهمیدیم معتاد هستیم ) در حالی که هنوز راه حلی برای آن مشکل پیدا نکرده ایم....
اما تسلیم چیزی است که برای ما بعد از پذیرش بیماری بعنوان حقیقت و پذیرش بهبودی بعنوان راه حل اتفاق می افتد...

چه کسی تسلیم است؟
کسی که با واقعیات سرجنگ نداشته باشد -- بیماری و نواقص را قبول و بهبودی را، راه حل بداند -- اصول را رعایت می کند -- از لذت بگذرد -- به دستاویز و بهانه نچسبیده باشد بنابراین کسی از مفهوم تسلیم می ترسد که هنوز دستاویز داشته باشد ، از حقیقت فرار کند ، دارای منیت باشد و کسی که هنوز می؛خواهد از لذتها استفاده کند.....
بنابراین من امروز به میزان تسلیم رشد کرده ام ...
اما اگر ترسی هم دارم ترس از تغییر است

در نتیجه?
باید تسلیم شویم تنها از طریق این کار می توانیم خود را به قدر کافی پذیرای از میان رفتن عقاید کهنه و خرابی‌ها گذشته و ورود نیروی برتر در زندگی خود کنیم.

تسلیم یعنی اینکه مجبور نیستم در بدبختی زندگی کنم -- تسلیم اساس لازم بهبودی ماست و همان چیزی است که زندگی ما را نجات داد.

بیشتر دردی که تجربه می کنیم از جنگ است نه تسلیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 47 : آیا از مفهوم تسلیم شدن می ترسم ، از چه چیز آن؟ - توسط sepher1877 - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱، ۱۲:۱۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان