امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16: ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر چیست ؟
سوال 16: ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر چیست ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Essi.toobchi ، حـمـیـد ، ناظر9
1_ هیچ کس به اندازه یک معتاد
نمی تواند به معتاد دیگر در جهت 
پاک ماندن و بهبود یافتن کمک کند.

2_هیچ چیز به اندازه کمک به معتادان
دیگر نمی تواند مرا پاک نگهدارد و به
بهبودیم کمک کند.

این یک پارادوکس است که به این طریق
می توانیم در کنار یکدیگر و با خدمت به
یکدیگر زنده بمانیم و از آن لذت ببریم.

پی بردن به ارزش آن در هدفمان و
درکمان نیست و فقط به بخش 
کوچکی از آن آگاهی داریم.

این که یک معتاد درد و ناراحتی های
ناشی از اعتیاد را و چک و لگد مواد را
خود تجربه نموده و ناراحتی های روحی
و روانی را با عمق وجود احساس کرده
و به قول معروف به دریا رفته میداند
مصیبت های طوفان را ، در حقیقت در
این کمک یک خاصیت معجزه گونه ایی
وجود دارد که فوق العاده ارزشمند است
و می تواند فرد را تحت تاثیر بگذارد ؛
زیرا این انتقال تجربه بر اساس واقعیت
و حقیقت بنا شده و واقعیت بوده و در
فرد تاثیر شگفت انگیزی می گذارد انسان
ذاتا حقیقت جوست و وقتی واقعیت به
صورت ناب و دست اول به انسان 
می رسد ، موثر است.

وقتی فرد از دردهای خود و مشکلات و
احوالات و احساس خود می گوید و
دیگری می بیند دقیقا مشابه همین مسایل
را داشته و تجربه و راه حل باور پذیر
گشته و فرد برای اجرای آن رغبت
بیشتری پیدا می کند ، در واقع مفید و
ارزشمند و تاثیر گذار می افتد و شخص
برای استفاده مقید می گردد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، صادق م ج
اینکه یک معتاد درد و ناراحتی های ناشی از اعتیاد را و چک و لگد مواد را خود تجربه نموده و ناراحتی های روحی و روانی را با عمق وجود احساس کرده و به قول معروف به دریا رفته میداند مصیبتهای طوفان را در حقیقت در این کمک یک خاصیت معجزه گونه ایی وجود دارد که فوق العاده ارزشمند است و میتواند فرد را تحت تاثیر بگذارد زیرا این انتقال تجربه بر اساس واقعیت و حقیقت بنا شده و واقعیت بوده و در فرد تاثیر شگفت انگیزی میگذارد انسان ذاتا حقیقت جوست و وقتی واقعیت به صورت ناب و دست اول به انسان میرسد موثر است وقتی فرد از دردهای خود و مشکلات و احوالات و احساس خود میگوید و دیگری میبیند دقیقا مشابه همین مسایل را داشته و راهکار و راه حل باور پذیر گشته و فرد برای اجرای آن رغبت بیشتری پیدا میکند درواقع مفید و ارزشمند و تاثیر گذار می افتد و شخص برای استفاده مقید میگردد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9
مهمترين و اصلى ترين جاى بهبودى من كمك يك معتاد به ديگرى است من با در ميان گذاشت ان چه كه در برنامه يا د گرفتم مى توانم ان را حفظ كنم و با اين كار مسوليت پذيرى و گذشت رو ياد مى گيرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
سلام داریوش معتاد
راهنمای من به عنوان یک معتاد حرف و احساس و افکار من درک میکنه و همیشه با من همدردی میکنه در صورتی که شخصی که این مساله تجربه نکرده باشه نمی تونه من کمک و درک کنه.
پاسخ
_معتادان درحال بهبودی به تازه واردان کمک میکنند که اصول انجمن معتادان گمنام رابیاموزند.سعی مادراین است که همدردانمان حس کنند قدمهایشان روی چشمان ماست ومتوجه شوندکه این برنامه چه مزایایی برایشان در بر دارد.
ماتجربه وامیدخودراباآنهادرمیان میگذاریم ودرهرفرصتی که امکان داشته باشدباجاذبه خودحامل پیام بهبودی خواهیم بودوتازه واردان رابرای آمدن به جلسات تشویق خواهیم کرد.
مابهبودیمان رامدیون خدایی هستیم که خود درک کرده ایم واکنون خودرادر اختیاراومیگذاریم تاازمابه عنوان وسیله ای برای بهبودی خواستاران ونیازمندان آن استفاده کند.
اکثرمامی آموزیم پیاممان رابه آن کسانی برسانیم که درخواست کمک میکنند خصوصا افرادی که درجلسات حضورپیدا میکنند.گاه تنهاچیزی که میتواندیک معتاد دردمند رادرقبول کمک تشویق کند یک شاهدزنده است وهمین شباهت هایی که داریم باعث ایجادجاذبه شده وکمک یک معتادبه معتاددیگررا ارزش میدهد.
ارزش درمانی کمک یک معتادبه معتاد دیگر این است که ممکن است یک معتاد درعذاب باشداماتمایل به درخواست کمک نداشته باشد حال چه باید کرد؟ارزش درمانی کمک یک معتادبه معتاد دیگر اینجا خودش را نشان میدهد دراین گونه مواقع میتوانیم خودرادر دسترس اوقرار دهیم تاهروقت درخواست کمک کردیک نفرمعتاددرحال بهبودی دردسترسش باشد.
یادگیری کمک یک معتادبه معتاد دیگر یکی ازمهمترین فوائداین برنامه است.
ارزش درمانی کمک یک معتادبه معتاد دیگرچیزی است که درموردآن صحبت میکنیم وزیربنا وهدف اصلی تمام گروه های ماودر کلNAاست:رساندن پیام به معتادی که درعذاب است.?
پاسخ
سلام
یک سری مسائل و مشکلات در زندگی من هست که معمولا همه افراد جامعه با این مسائل آشنا نیستن و علت اون نمی دونند مثل این که چرا معتاد شدم؟چرا مواد من آروم میکرد؟چرا خشن رفتار می کردم؟چرا دوست داشتم مواد مصرف کنم؟ مشخصا همه افراد جامعه که تو این مساله نبودند نمیدونند چیه.حال اگر یکی مثل باشه و این دوره رو گذرانده باشه میتونه بفهمه من چه دردی دارم و چی می گم این ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر است و بسیار حیاتی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
سلام

-ایجاد احساس امنیت و باور پذیری یک معتاد نسبت به انجمن معتادان گمنام و گوش دادن به یک معتاد نسبت به قبول احساس یک معتاد برای همدردی و آزادی بیان برای گفتن احساسات و اعتماد پذیر بودن انجمن معتادان گمنام...
پاسخ
درود

==من میدانم یک معتاد چه شرایطی را در زندگی داشته ویا اگر از احساسی صحبت می نماید متوجه عمق مساله می شوم ومیانم در چه شرایطی زندگی می نماید این است ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر درک همسانی و...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان