امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبادل تجربه به مناسبت روز راهنما
[تصویر:  sponsor1.jpg]

ضمن عرض تبریک به مناسبت روز راهنما

تجربیات متنوع ما در مورد رابطه ی راهنما و رهجو و خواندن آن می تواند به ما کمک کند به نتایجی از بابت این که چه چیزی برای ما درست است دست یابیم.

تجربیات ارزنده خود را با ما در میان بگذارید
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، Reza.azimi ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر۴ ، ناظر14
سلام
داریوش معتاد
زمانی که وارد جلسات شدم مکان و زمان برایم گنگ و مبهم بود.نتوانستم ارتباط برقرار کنم.دوستانی مشارکت می کردند که راهنما انتخاب کن.تردید داشتم که می توانم به یک نفر اعتماد کرد و ان شخص می تواند به من کمک کند؟ با تردید یک عضو رو به عنوان راهنما انتخاب کردم و به او گفتم راهنمای من در بهبودی باش.این عضو قبول کرد و در ان زمان هر وقت فکر و احساسم درگیر بود به راهنما زنگ می زدم و تجربه می گرفتم کم کم قدم ها رو با راهنما شروع کردم و با کمک و راهنمایی و محبت راهنمای عزیزم الان مدت ۱۱ ساله که دارم در انجمن زندگی می کنم و برای همین از راهنما سپاس گذارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، admin.a ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر۴ ، ناظر20 ، ناظر14
سلام
من راهنمام رو گم کردم  Smile
آقا منوچهر. غ از حرکت صبح پارک پلیس
من سعید هستم معتاد
سال 1387 با هم قدم کار می کردیم
عاشقتم مرد بزرگ
Smile  اگه نبودی اصلا راهنما نمی گرفتم 
هر جا هستی برات پاکی به طول عمر آرزو دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، Reza.azimi ، ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
کتاب راهنما و رهجو
درسراسر این کتاب تجربه های دست اولی ارائه شده، نقل قول های بسیاری از اعضای NA، از تمام دنیا در این کتاب نوشته شده است. اگرچه این نقل قولها لزوما نظریه ی NA را در کل ارائه نمی دهد اما می تواند به هر یک از ما در صورتی که با روشن بینی و ذهن باز آنها را بخوانیم فرصت رشد و یادگیری دهد. بعضی از چیزها که در اینجا می خوانیم ممکن است باورهای قدیمی ما را به چالش بطلبد. ما دقیقا می توانیم به همان شکلی که در جلسات رفتار می کنیم، عمل نماییم، یعنی آن چه را که احتیاج داریم دریافت کنیم و باقی را رها نماییم. . در صورتی که بعد از اتمام این کتاب احساس کردید که سئوالهای شما بی جواب مانده، می توانید همان کاری را بکنید که تاکنون در مورد سئوالهای دیگر خود انجام داده اید؛ یعنی به قدمها مراجعه کنید، دعا  و مراقبه کنید، و با راهنمای خود تماس بگیرید.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، Reza.azimi ، ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر20 ، ناظر14
سلام به همه
راهنما به نظر من یکی از ارکان بهبودی من است ( رکن را نمیتوان حذف و سلیقه ای استقاده کرد )  باید رابطه ای مداوم و توام با عشق و احترام و صادقانه با راهنما داشته و در تمام مسائل بهبودی و خدماتی و انجمن از تجربیات و رهنمو های راهنما استفاده کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر9 ، ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
سلام
راهنما یک دوست خوب بهبودی است که در فرایند زندگی من به من کمک می کند و به من در شرایط سخت و مشکل زندگی که احساس تنهایی و ترس من درگیر خودش می کنه به من کمک می کنه و به حرف من گوش میده.راهنمای عزیز روزت مبارک.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر20 ، ناظر14
قدم پنجم پیشنهاد میکند که به چگونگی خطاهایمان در برابر خداوند،خود و یک انسان دیگر اقرار کنیم ما به خطاهای خود توجه کرده و پس از بررسی الگوهای رفتاری خود، شروع به دیدن زوایای تاریک بیماری خود کرده ایم، حال در نشستی، ترازنامه خود را با صدای بلند، با یک نفر دیگر در میان می گذاریم.

« کتاب پایه »
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر2 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر20 ، ناظر14
اصل تحمل به ما یادآوری می کند که نباید راجع به یکدیگر قضاوت کنیم .
بیماری اعتیاد هیچ کس را مستثنی نمی کند . همچنین NA هرگز کسی را که علاقه به قطع مصرف داشته باشد از خود نمی راند .
ما می آموزیم معتادانی را که سوابق اعتیادی یا زندگی شان با ما تفاوت دارد متحمل و پذیرا شویم .
هرگز از یاد نبریم که ما نقاط ضعف داریم و از هیچ یک از افراد جلسه بهتر و برتر نیستیم .

"چگونگے عملکرد"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عباس23 ، ناظر2 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر20 ، ناظر14
ارتباط با راهنما، کلید اعتماد کردن به سایر افراد است. ما به عنوان معتادی که در جستجوی زندگی بهتری هستیم، همه زندگی آشفته خود را با راهنمای خود مشارکت کرده و از تجربه‌های مشابه او از دوران تلخ اعتیاد می‌شنویم و استفاده می‌کنیم. راهنما که تجربه پاکی و بهبودی بیشتری دارد، به مرور زندگی بدون مصرف مواد مخدر را به ما می‌آموزد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، عباس23 ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
 می توانیم به همان شکلی که در جلسات رفتار می کنیم، عمل نماییم، یعنی آن چه را که احتیاج داریم دریافت کنیم و باقی را رها نماییم. . در صورتی که بعد از اتمام این کتاب احساس کردید که سئوالهای شما بی جواب مانده، می توانید همان کاری را بکنید که تاکنون در مورد سئوالهای دیگر خود انجام داده اید؛ یعنی به قدمها مراجعه کنید، دعا  و مراقبه کنید، و با راهنمای خود تماس بگیرید.کتاب راهنما رهجو
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر12 ، sepher1877 ، عباس23 ، ناظر2 ، آرین ی ، ناظر 13 ، ناظر10 ، ناظر14
 رابطه راهنما و رهجو ؛
مـن بایـست ریسک پذیرفتن یک راهنما ، را در برنـامه بهبوری قبول کنیم .
راهنما فردی است که این مسیر را قبل از من رفته و میخواهد تجربه اش را در اختیار من قرار دهد.
رهجو شدن در این برنامه برای ما یک الزام است،چرا که شاید ما هیچوقت فرصت راهنما شدن را پیدا نکنیم.
راهنما بانک اطلاعاتی من در مورد بهبودی و چگونگی استفاده و بهربرداری من از برنامه است.
راهنما 'صدای منطق ' من در زمانهای تصمیم گیری است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر 13 ، حـمـیـد ، ناظر14
* ما باید آگاه باشیم که راهنما یک معتاد است که دارد یک خدمت ایثارگرانه ارائه میدهد و نه یک حرفه ای در حال انجام وظیفه . *

* کتاب راهنما و رهجو ص19 *

♥️♥️♥️♥️
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۴ ، ناظر14
با سلام فقط چند مورد در باره خصوصیات یک راهنما باید بگم که کسی که راهنما داشته باشد بطور منظم جلسه برود قدم کار کند خدمت داشته باشد میتواند در بهبودی به من کمک کند و راهنمای من باشد چون قرار است فقط تجربه بهبودیش را به من انتقال دهد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر20 ، ناظر14 ، حـمـیـد
راهنما عضو بهبودی است که به بهبودی خود اهمیت می‌دهد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۴

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان