امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟
مواقعي كه وسوسه ي انجام كاري را داريم بيشتر به "لذت اني " ان فكر ميكنيم نه به پيامدهاي ان.
مثال: وسوسه ي انتقام از يك نفر را دارم كه از دست او عصبي هستم و ميخواهم ماشينش را اتش بزنم يا او را بكشم.در اين حال احساس خوبي دارم (احساس لذت بخش انتقام)فكرم ميگويد بعد از انجام اينكار حال خوبي نصيبت ميشود.اما بعد از انجام كار....؟؟؟؟؟؟
مثال:وقتي بعد از دوماه ترك نيكوتين،وسوسه ي يك پك سيگار بالاخره مرا به مصرف رساند انوقت تازه فهميدم اين بوي كبابي كه مي ايد از خر داغ كردن است.
وسوسه مانند تيوپي پر از باد است كه با خودت به بالاي كوه برده اي،اولين استارت را تو ميزني اما بقيه ي مراحلش با تو نيست بدون كنترل و اختيار توست.
را حل وسوسه ي منفي:گذر از موقعيت و فرصت دادن به خود است

مثال : صبح تا ظهر كار كرده اي –با احساس خوبي ناهار خورده اي –حالا ميخواهي 20 دقيقه چرت بزني.اولين قدم كشيدن بالش زير سر است انهم با اختيار من –اما چقدر بخوابم خارج از كنترل و اختيار من است.دو ساعت بعد كه از خواب بلند ميشوم احساس بدي خواهم داشت.

طريقه ي افكار ما )ايا در ان حال افكار ما طريقه ي خاصي را دنبال ميكند)
زمانيكه وسوسه ميشويم روي ان چيزي كه ميخواهيم،" قفل" ميكنيم مانند صفحه ي پرتاب موشك كه روي يك شيء قفل ميكند.در اين لحظه بايد مكث كنيم
افكار ما در اين لحظات همه چيز را فقط از يك زاويه ميبيند و از ساير زوايا "نميخواهد" واقعيت را ببيند يا انطوري كه دوست دارد ميبيند نه انطوري كه هست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، بهادر ج ، ابی ن ، Nazer 5 ، admin ، Essi.toobchi ، @lirez@ ، ssaeedg ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، mehdi9666 ، yagoub ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر۱۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟ - توسط داراب م - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان