امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟
سلام در تمام زندگی نسبت آنچه علاقه پیدا میکردم فکر میکردم وبرای بدست آوردنش نقشه میکشیدم وتلاش میکردم ودر مواردی که موفق نمیشدم زمانی مناسب را هر چند سالها طول میکشید وراه بدست آوردنش سخت شده بود بدون فکر کردن به اینکه چه میشود وچه کسی صدمه میخوردبه آن چنگ زده وتصاحب میکردم وحتی گذشت زمان واینکه علاقه ام از مدتها پیش است و امروز به دردم نمیخورد در فکرم چرخ نمیزد واین حالت باعث شد نسبت آنچه تمایل پیدا میکنم بلافاصله عمل کرده وزمان را از دست ندهم و به خواسته هایم میپرداختم با داشتن این نقص ونقصهایی از این دست  وعدم آگاهی از این معایب ونتیجه شان زمان مصرف مواد وتوهم تواناتر شدن از قبل ودانستن راهها و دوستان  زیادی  که در اطرافم میدیدم برای بدست آوردن و استفاده موارد مورد علاقه هم که آنها نیز تغییر کرده ومتعدد شده اند حریص شده وفقط خودم و خواسته هایم ودستیابی آنها اهمیت داشتند و به نیاز های اطرافیانم توجه نمیکردم      اما امروز که مصرف مواد را کنار گذاشته ام  وقتی نسبت به موردی یا چیزی تمایل پیدا کرده ودوست دارم برای من باشد هنوز افکار قدیمی و مخرب که راههای آسان دستیابی را جستجو میکردند وخودمحور وخود بین بودند کم کم  فعال شده  وقدرت تشخیص نیاز داشتن یا  هوس رانی و خواسته را ازمن میگیرد و لذت طلبی و توانستن  و موفق شدن و به رخ کشیدن را مانند اینکه  گذشته و حال و آینده را با هم تصور کنی به نمایش گذاشته و خاطراتی را به یادم میآورد و حس قدرت داشتن و توانستن  و بهره برداری را تلقین میکند در حالت اگر وابستگی هارا رها کرده و با دوستی تماس گرفته یا مشورت کنم سریع از شرش خلاص میشوم ولی در غیر این صورت  گام به گام با افکار و احساسات پیش رفته و برای به دست آوردنش قدم بر میدارم و کلیه این داستان ماهیت بیماری من است که توسط من شکل و قیافه ای نوازشگر بخود گرفته و من را نابود میکند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 3 : وقتی نسبت به چیزی وسوسه دارم چه احساسی پیدا می کنیم ؟ - توسط ره جو - ۱۴۰۲/۱۱/۱، ۰۷:۳۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان